телевизия в детските градини- нормално ли е?

  • 17 699
  • 458
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 41
За съжаление и в нашата първа група има телевизор.
Днес ги заварих,гледат децата,а учителката си ходи спокойно по коридорите Confused

# 451
  • Мнения: 993

Мислите ли, че е добре да се иницира петиция за забрана на гледането на телевизия като форма за занимание на децата по детските градини в БГ?!

моето мнение, е че телевизорът категорично  няма място в детската градина. Peace

В дома- всеки родител сам преценява как да занимава/успокоява, отглежда и т.н. детето си. ....

Подкрепям напълно!!! Peace Не бих си  оставила детето в градина, където да му пускат телевизия.

# 452
  • Мнения: 1 732
Цитат
Въпреки че някои производители на 3D телевизори ги продават със стикер на панела, предупреждаващ да не се гледа след употреба на алкохол, по време на бременност, в напреднала възраст или при недоспиване, малка част от потребителите обръщат внимание на препоръките, коментира Ройтерс.

Ето една новина, върху която би било добре да се замислим.
от тук.

# 453
  • Мнения: 30
Аз също смятам,че е крайно неподходящо децата да гледат каквото и да било-толкова е вредно да се облъчват!Дори и с образователна цел според мен пак е неподходящо-има достатъчно други начини да учат!Друг е въпроса,че имам познати-персонал в градина,които си признават,че пускат детски филмчета,за да можели малко да починат ... без коментар!

# 454
  • Мнения: 24 467
Някой тук да е виждал как се ползва в градината ТВ "с образователна цел"?
Всеки, когото питам, е виждал просто да се пускат филмчета. Това, ясно е, твърдо не го искам, който държи- да си ги пуска на собствените деца да зяпат вкъщи.

# 455
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 509
Все повече се радвам, че това е последната година на детето ми в детската градина! Хубаво, пускат филмчета в свободното време(и изобщо, по всяко време), обаче бях изумена, че в групата на моята дъщеря едната госпожа ги кара да заспиват, докато тя си гледа новините и сериалите.Супер,даа, какво по-хубаво от това!!!

# 456
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119

.... в групата на моята дъщеря едната госпожа ги кара да заспиват, докато тя си гледа новините и сериалите....

При това положение родителите мълчите ли си?

# 457
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 509
Не знам, още обмислям стратегия за реакция, инфото ми е от вчера.Чакам да ми дойде музата Mr. Green и като се знам колко съм търпелива, давам си седмица максимум. Първо ще разпитам, ще помисля, после ще реагирам.

# 458
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Аз веднага говорих с госпожата. Обясних, че вкъщи сапунки не се въртят и не ми се иска детето да ги гледа в градината. Моля другарката ме погледна леко лошо, нищо не ми каза, но детето повече не се оплака, че гледат сериали с госпожата.
За детски филмчета късно следобед, когато заниманията им са свършили - нямам против, да гледат. Тогава повечето деца и не са пред екрана даже, а си играят и ТВ върви по - скоро като фон.

Общи условия

Активация на акаунт