Искам мнението ви - канят на рд само едното ми дете??

  • 12 213
  • 176
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 861
Хайде и аз да повторя по-горните мнения. Мисля, че излишно се терзаеш. Приеми, че за да постъпят по даден начин, хората си имат своите мотиви и колкото и понякога да са неразбираеми за нас, за тях вероятно са достатъчно сериозни. И се живее много по-леко, ако просто ги уважим, без излишна мнителност и обида. Казвам ти го като човек, който години наред прави "сватби" на РД на големия си син, само и само някой да не се засегне. Е, от известно време нямам тази възможност и съм благодарна на приятелите си, че го разбират и приемат нещата съвсем естествено.

# 16
  • Мнения: 120
Не го приемай твърде лично. От практични съображения не може винаги да се канят и братята, и сестрите. Моят син например има трима приятели, които са в многодетни семейства- единият с трима братя и сестри, другите - с по двама. Ами каня само конкретните му приятели, а не цялата банда. Иначе къде ще му излезе краят и за разноските, и за забавлението на всичките.

# 17
  • София
  • Мнения: 13 226
Става дума за не много близко семейство, но такова, с което имаме всекидневни контакти. Т.е. децата им /и те имат 2, междудругото малкото им е също на годинка/ познават добре моите и нас.
Също така са хора, които са яли и пили досреднощ на масата ми ...

Ами малкото им дете ще присъства ли? Възможно е и то да не бъде там. Аз не намирам нищо ненормално в това, което са ви помолили. Още повече, не са ви близки, въпреки, че се виждате всеки ден. Аз лично не бих се обидила, дори избягвам да ходя на РД с мъжа ми, освен ако хората не са ни близки приятели. Лично аз смятам, че РД след като е детски е за децата и не е необходимо да ходи цялото семейство. Коагато аз каня на РД не поставам такива условия, но гостите ми са достатъчно съобразителни да дойдат 1 възрастен с едното или двете деца. Изключение са най-близките ми приятели. Имам много близка приятелка, която идва с едното си детенце на възрастта на дъщеря ми, въпреки, че изрично каня и мъничкото. Но тя самата казва, абе какво ще прави малкото с големите и не го води  Wink

П.С. А относно сметкаджийството... ами един детски РД в клуб например е доста скъпо удоволствие. Така че не е за подценяване. Тук един, там двама и ето ти голямата сметка после. Може хората да не могат да си го позволят. Яденето и пиенето с приятели си е съвсем отделна работа.

# 18
  • София
  • Мнения: 12 555
Абсолютно нормално е да не канят второто ви дете. Първо е малко и второ приятелче на рожденика е голямото ви дете. Защо да канят малкото?
Това, че е братче/сестриче не е мотив. То е бебе и няма място при големите деца. Само ще им пречи да се забавляват.

Относно мъжа ти - ами това е ДЕТСКИ рожден ден, не тържество за възрастни. Ти отиваш като придружител на детето ти, а не като гостенка.
На рождените дни на сина ми каня приятелчетата му и майките им. Така съм си направила сметка, така правя. И дори да има разсърдени - тяхно пълно право е да не присъстват.

# 19
  • Мнения: 804
Малките деца са досадни, врат се навсякъде, реват за всичко и трябва да се съобразяваш с тях. Защо едно бебе (вече лазещо) да разваля купона на децата? Да опищи света, всички да внимават да не го бутнат и т.н. Защо трябва да натрапвам моята "най-голяма радост" на другите, моето дете си е радост за мен и досада за семействата с по-големи деца или без деца. Просто докато не се поочовечи детенцето не е необходимо да досаждаме с него на другите. Преди да имам дете и мен ме дразнеха пищящите малки топчици в ресторантите и пицариите, затова сега ги избягвам с малкото си дете. Хората са отишли да се забавляват, а не някой да им пищи на главата.
А в конкретния случай са поканили теб не защото на рожденника ще му е приятна твоята компания, а защото си придружител на 5-годишното си дете. Все пак празника е за рожденника и той ще се радва на приятелчетата си, а не на половината им рода  Peace

# 20
  • Мнения: 9 990
На детски рожден ден пращам детето, аз се изнасям, нямам място там.Малката взимам със себе си на разходка.Наистина е опищявала или е искала да прави неща като големите без да може все още-така че не и е там мястото.Но докато беше на годинка и спеше в количка-не е пречила и сме оставали.

# 21
  • Мнения: 11 988
Питам, предполагам, че си огорчена и ти е трудно да  разбереш мотивите на канещите.Но наистина, вслушай се в повечето мнения, че в случая няма нищо обидно.Едва ли на хората им е до подаръка, едва ли точно такава сметка са си направили, каквато ти предполагаш/ 4 човека, с един подарък, вместо 4- с 4 подаръка/
Още повече, че често един подарък може да е на стойност на други не 4, ами 10.

Не вярвам нито една майка, организирайки тържество за детето си да прави такива сметки.
Има и още нещо, мисля, че всеки ще се съгласи.Често не можем да поканим всички, ама наистина всички ,които желаем/ Не заради изпиване и изяждане, а заради пространство  и др. съображения, но и финансови да са - нищо лошо/ И когато не можем- се налага някакъв избор.Не мислиш ли, че майката е приела за по- правилно да  покани още  две деца например, на възрастта на празнуващото дете, отколкото едно бебе и един баща.

Мисля, няма място за обиди и огорчения.разбирам те и теб, сигурно ти е криво, че едното дете ще е с теб да празнува, а другото не, но наистина, не трябва да се огорчаваш.Зареди се с добро настроение, нека голямото ти дете, което е поканено да с изживее празника като гост на рожден ден, сред връстници.

# 22
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Как въобще ви хрумват подобни щуротии...  Rolling Eyes Shocked ooooh!
Вие едно дете ли сте родила/имате или 2???  Thinking
Ако са 2, то те са отделни индивиди със своите потребности, приятелства, РД, партита, забавления и т.н.
И разбира се, че на купон с деца на 5г. няма място бебе на 1г.

Аз също съм на мнение, че децата сами определят кого да поканят. НЕ е задължително да се канят всички братя и сестри от една фамилия (освен ако не сте рода), за да се чества детски РД.
Имаш покана за конкретен човек и толкоз. Какво под вола се търси теле не знам.  ooooh!

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 704
Шани, търси се телето, защото предполагам там отношенията са малко обтегнати.
Мен също са ме канили като придружител на баткото: "М кани Б на РД, поканата е за Б и майка му."
нито една мисъл, подозрение, съмнение, обида на Питащата не са ми минали през главата защо малкото не е поканено.

Питам, я недей се затормозява с такива дреболии, отивайте и се забавлявайте!

# 24
  • Мнения: 2 376
Може всички деца да са поканени само с майките си.  newsm78 Преглътни гордостта си и отидете. Не си струва да си разваляте отношенията, вероятно, заради недоразумение.

# 25
  • Мнения: 889
А на мен ми се струва обидно да канят изрично майката с детето. Ами ако майката иска да остане с бебето, не може ли бащата да заведе по- голямото. Детския рожден ден е за децата, а кой ще ги придружи не би трябвало да е проблем за домакините. Могат да дадат покана - с името на едното или на двете деца , по техен изборр. Не разбирам защо авторката очаква да  ги черпят, аз съм ходила и на партита където за мен съм си плащала и такива на които възрастните  въобще не са били предвидени / ако искаш сядаш, ако искаш оставяш тел. за к-т и се разхождаш/. Често децата се водят и от баби, бащи , а веднъж и от кака. Ако родителите черпят - тогава всеки обикновено си поръчва само кафе или вода/безалкохолно. Та въпроса за мен не е защо не канят бебе на парти за 5-годишни, а защо авторката очаква да черпят цялото семейство. newsm78

# 26
  • Мнения: 1 049
След като не са ви чак толкова близки го намирам за нормално.  Peace Ако ми беше най-добра приятелка и ме кани само с едното дете щях да се учудя, но вьв вашия случай според мен е ок.  Wink

# 27
  • Мнения: 2 124
На 5 год. децата са достатъчно големи, за да решават сами кого ще поканят на РД и една разумна майка следва да уважи тези желания.
Може да сте семейни приятели, но това не е семейна вечеря, а детски празник. Плюс всички доводи, посочени по-горе.
Също така по принцип (не във вашия случай) съм против да се канят нечии деца на РД, само защото с родителите сте приятели, а всъщност децата помежду си не са, канете ги на вашите сбирки, а не на детските.
Това че е определила кой ще гледа малкото, първо със сигурност е подхвърлено помежду другото, и второ показва, че предпочита ти да присъстваш.
Аз пиша покани - там отбелязвам име на дете и майка, или поименно всички членове на семейството; ако е приятелче, с чиито родители аз нямам близък контакт, а се познаваме задочно, пиша само името на детето - подразбира се, че все някой ще го придружава, без да правя уточнения.

Излишно драматизираш. Crazy

# 28
  • Мнения: 8 999
Смятам, че е нормално да се покани само едното дете с майката, ако домакинята е преценила, че всички деца ще са под този знаменател. Нищо притеснително няма да организираш парти само за деца, които са на възрастта на рожденика и които да бъдат придружени от майките си, а не от баби, дядовци, лели, чичовци, учинайковци и бог знае още колко рода с тях. В края на краищата празникът е за този, който има рожден ден, а не за всички братчета, сестричета, братовчедчета на гостите и съответно за една тълпа, придружаваща детето.
Не се обиждай, но наистина не виждам какво ще прави едногодишно бебе на купон за петгодишни, а също така и каква работа има един татко, ако всички останали деца са придружени само от майките си.

# 29
  • Мнения: 889
baibibi, въпрос / не заяждане/- ако детето не може да бъде придружено от майка, да не ходили на купон?

Общи условия

Активация на акаунт