Трудно проговарящи деца - тема 2

  • 107 037
  • 760
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 29
Оооо,децата си имат техните хитринки Grinning.Моятаако не иска да си обуе сама чорапите дава ми ги и казва"аз не мога".Аз обаче знам,че може.Или пък ако не иска да спи започва да плаче и да казва"боли ме корема"само за да стане.

# 706
  • София
  • Мнения: 4 412
Не знам за самообслужването.  newsm78 Аз съм бил много обслужвано дете, двете деца-момичета на брат ми също. Аз реших, че ни е семейна черта, но към 2-ри клас децата започват сами. Миналата година се опитах да я подтиквам по общият начин, ама тя ходеше много стресирана. А тази съм по-мека и тя ми се струва по-добре. Не знам дали има връзка едното с другото, но преди около 1 месец, дъщеря ми успя да полее с лейка всички цветя на балкона и започна да вика "Аз съм гении, аз полях цветята". А днес в парка едно дете и показа по-особен начин на провиране в катерушка и тя успя да го повтори и започна да си вика "Аз успях, Аз съм герой". Ей това са нещата, които чаках от толкова време. И все си мисля, че подкрепата в нещата, които са им трудни и самочувствието имат общо.  Другото е, че трябва да я мотивирам 5 мин., че всичките й роднини и приятели правят това, или ядат онова и да вземе да пробва и тя. Това също помага. Е, да си пожелаем да намерим подход към децата, за да израснат хора със самоуважение и желание да успяват.

M_I_A, страхотни неща си написала за вашата градина. В нашата по 1 седмица стояха едни и същи пластелинени работи, песни на таблото и стихчета никога не е имало, както и естествени материали - листа, жълъди. Аз все си мислех, че понеже ходи 10 дни, 10 боледува и за това няма работи от нея, но явно не е било така. Обаче градината ни се води добра, даже миналата година г-жа Фандъкова я посети, явно като пример за останалите в общината ни. Дано вашата градина и за малкото ти дете да е на ниво!

Последна редакция: сб, 18 сеп 2010, 07:54 от TanyaMG

# 707
  • София
  • Мнения: 4 412
M_I_A, Забравих да ти споделя за ходенето на логопед и градината - При нас беше много зле,  дъщеря ми много често болудеваше и по тази причина почти не можехме да спазваме часовете, 2 пъти ходим, 2 пъти пропускаме. На мен ми беше притеснено пред специалистите, че ангажирам час, но не ходим. Дъщеря ми не спеше в градината, взимах я у нас и след 2 часа почивка беше готова за логопед /ако е без вирус/. Каквото е успяла да вземе от терапиите до 4-тата си година, това е. Мъчих се да съчетая градина и терапия, нещо не се получи във възрастта 4-5 години. Ходеше през зимите, защото тогава я спирах от градина за 2-3 месеца, или през лятото.
Други родители са споделяли, че към 16-16,30 часа е най-удобен час, след следобедният сън на децата. Или сутрин рано към 8,30.

# 708
  • София
  • Мнения: 6 201
Даааа и от това се опасявам, и от това че елементарна хрема го удря в ушите (защото не може да си издуха носа) - после иди разбери дали му е намалял слуха от отита или си прави оглушки.
Лошото е, че щерката е безкомпромисна- спрях я лятото за 3 месеца и тя ми наду главата как искала да си ходи в градината и че там са и приятелите. От 15-ти тръгна и вече е с хрема, а това означава автоматично и малкия с хрема (не мога да ги разделя те са като залепени един за друг).
Нашият час за логопед е от 16 часа, но живеем в другия край на София имаме си 1 час път с кола.
Ще ми се поне от ноември да тръгне, за да си е изкарал 3-те месеца начална терапия, но и учителките всеки ден ме натискат (Кога ще тръгне? Ама малък е още за логопед. Защо си давате парите? Има и други неговорещи деца дори в 1-ва група....)
Абе мъка, сега си бия главата, защо не се изюрках по-рано да почнем с логопед терапия.

# 709
  • Мнения: 144
О, МИА, как те разбирам ! И моят малък син боледува много често, от тримесечна възраст се започнаха едни отити и на двете ушлета и така всеки два месеца ! Заведох го на ушен няколко пъти, но не можаха да му направят теста за слуха, понеже не говорел, а теста се състои в слушане на думички и показване на това, което е чул в една книжка с картинки. Има и един друг тест, наречен "евокирани потенциали", той се прави под пълна упойка при малки деца, но него не пожелаха да ни го направят - говорел си бил, казвал "мама"  ooooh! Тогава беше на 2, но сега е на 3 и пак казва "мама" и още две нови думички - много е научил за това време, няма що. Мисълта ми беше, че ако не се направи този тест съмнения винаги има, особено при наличието на чести отити.

# 710
  • Мнения: 190
Отбележете всички овладени фини умения
1.Построява кула от 4 кубчета - ДА
2.Сключва (прихваща) ръце-ДА
3.Завършва фигура от три части (кръг, квадрат, триъгълник)-НЕ СЪМ ГО ПРОБВАЛА  Embarassed
4. Сгъва хартия -  A4--ДА
5. Правене на чертички с пастел-СЪС ХИМИКАЛ
6. Обръща спонтанно съд за да извади предмет.-ДА
7. Прави хоризонтални, вертикални и кръгови драскулки след като му се покаже.-ДА
8. Слага шест големи заоблени клечки в табло за забиване на клечки.НЕ СЪМ ГО ПРОБВАЛА  Embarassed
 
 
 

9. Мачка, стиска или опъва/ разтяга парчета глина/пластилин.ДА
10. Поставя  4 пръстена на  пръчка  ДА. http://www.kenguru.bg/language/bg/uploads/img_original/forbabies … 77b4f26e9cc25.jpg
11. Търкаля топка подражавайки.ДА
12 .Загребва с лъжица или лопатка.ДА
13. Да наниже едно топче с големина 2.5см .НЕ СЪМ ГО ПРОБВАЛА
14. Хвърля малка топка.ДА
ДЕТЕТО МИ Е НА 23 МЕСЕЦА
ОТ НЯКОЛКО ДЕНА ПО4НА ДА КАЗВА ТА-ТА  И ДА ИМИТИРА НЯКОЙ ЖИВОТНИ  ,НО КОГАТО ТОЙ   СИ   ИСКА  Crossing Arms,КУПИХ МУ КНИЖКА РАЗКАЗВАщА ЗА КЪщИ4КА НА КОЛЕЛА (ВСИ4КО  КОЕТО  Е НА КОЛЕЛА МУ Е СТРАСТ),ТА МАЛКО МИ  ОБЪРНА ВНИМАНИЕ ,КАТО МУ 4ЕТА
(СЪЖАЛЯВАМ ЗА ГОЛЕМИТЕ БУКВИ  ,АМА НЕщО МИ СЕ ПРЕЦАКА  КОП4ЕТО  Crossing Arms)


# 711
  • Мнения: 1
Здравейте мами! Бих искала да помоля тези, които сте от Бургас да ми дадете координати на добър логопед от тук. Предварително благодаря!

# 712
  • Мнения: 25
разкажете повече за логопедичния проблем на детето , ако желаете

# 713
  • Мнения: 668
Във връзка с обличането.....трудна работа е това.С голям зор си обуваме "чопапите" ,а от 1 седмица може да си вдига сам гащите.имахме проблеми ,все отпред ги вдигаше ама лелките в детската са се постарали да го научат.Иначе с блузите даже и не се опитвам,там е зле много.Всички играчки у нас си имат имена с буквите които му е трудно да казва Mr. GreenСега това са ни игрите в нас,коя играчка как се казва LaughingИмаме си пепи,додо,тити ,каси,роро,каквото ми дойде на ум.
Има ли някои идея как да го науча да си облича блузата-все не можем да си намерим ръкавите,търси рови и все ги изкарва пред дупката за главата.Незнам как да го науча newsm78

# 714
  • Варна
  • Мнения: 965
sisa788, пробвай първо да вкарвате ръцете в ръкавите, а после да вкарате главата в нейната си дупка.
И при нас това е на дневен ред. Не зная защо го учих първо да минава главата през дупката, а после да търси дупките за ръкавите (а ако блузката е тесничка и се е завъртяла при обичането, си е мисията невъзможна), след като аз самата не се обличам така.
Макар, че като няма търпение да излезем (на мен още не ми е дошло на ум дори, че ще излизаме), човекът се облича за отрицателно време "от-до".

# 715
  • Мнения: 29
Дъщеря ми също се облича и обува сама.Обува си сама и обувките,като често ги бърка лява с дясна ConfusedПреди няколко дни разгеле,когато я попитах какво са правили в ДГ тя ми каза-рожден ден.Аз я питам-какво,имаше ли рожден ден,тя ми  каза "да".След това ге попитах учителките и наистина е имало РД.В събота ще я водя на рисуване в един кръжок,а вечерта на театър.Другото-не може да запомни имената на децата в градината.Запомнила е 1-2имена и се обръща така към всичките Sad

# 716
  • Мнения: 381
нямам време да ви чета вмъквам се само да се отчета. Ходихме на невролог не сме аутисти или ако сме то е някаква много слаба форма и ме пратиха на психолог  Crazy и там ако не ми поставят диагноза невролога каза че ще ми пише хиперактивност с дефицит на вниманието за да ми отпуснат ресурсен учител в градината и така при нас

# 717
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
За да се отпусне ресурсен учител, не е нужно медицински протокол. Влез в темата за ресурсното обучение.   bouquet

# 718
  • Мнения: 144
нямам време да ви чета вмъквам се само да се отчета. Ходихме на невролог не сме аутисти или ако сме то е някаква много слаба форма и ме пратиха на психолог  Crazy и там ако не ми поставят диагноза невролога каза че ще ми пише хиперактивност с дефицит на вниманието за да ми отпуснат ресурсен учител в градината и така при нас
Почти съм сигурна, че психолога ще намери нещо и на само на него, ами и на вас. Тези хора ровят навсякъде и тръгват от предубеждението, че ако детето има проблемно поведение, причината е в родителя и трябва да лекуват Тях  Whistling. Казвам това, понеже видяхме двама такива и техните приказки толкова ме разбунтуваха вътрешно, че няма да потретя. В резюме - големият ми син не виждал, понеже в семейството имало неща, които не трябвало да види, а малкият бил с ГРР заради майка си  Sick

# 719
  • варна
  • Мнения: 1 395
 Това за нещата, които не трябвало да види, е сигурно според Новата медицина на д-р Незнамсикой Mr. Green
 Наистина някои от тях ти оставят чувство за вина ,че нещо си объркал тотално и затова детето има проблеми.
 Здраво самообладание трябва. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт