Отговори
# 720
  • Мнения: 666
Привет от мен в тоз Неделен ден  Mr. Green Благодаря и аз на Ласи за подробната лекция на тема стволови клетки, както винаги конкретна и изчерпателна. Между другото като не ходя тук на лекции за бременни, Ласи е моята онлайн лекторка  bowuu
За суеверията, аз не съм суеверна, а и съм вярваща така че те отпадат като вариянт. Разбирам обаче хора, които си имат свои причини да спазват определен ред при дадени събития в живота. В крайна сметка всеки трябва да прави това, което го кара да се чуства спокоен и щастлив. Гледах интересен документален филм за родители преживели загуба и те споделят, че се чустват по-сигурно при втора бременност да правят обратното на това, което са правели при първата. Ако първия път са купували, сега не купуват, ако пък нищо не са купували първия път, сега се подготвят изцяло предварително. Явно всичко е до нагласа и вътрешно усещане. Аз предпочитам да съм подготвена, защото като помня първия път каква суматоха беше, а хем всичко си имах. Плюс това си нямам кой да обикаля да ми купува набелязаните неща, предпочитам мъжа ми да е до мен в този момент. Да не говорим, че за повечето мъже по-голямо изтезание от пазаруването няма, защо да го подлагам на такова изпитание.
Портман да се оправя бързо детенце, най ми е зле като е болен малкия и знам как е.
Амбър и ти бързо да оздравяваш, ако все пак не се подобриш значително до ден-два потърси лекар, защото гриповете не са шега работа.
Жалко ако времето наистина е лошо при вас, изпращам ви от нашето топло слънчице днес да ви сгрее и да се усмихнете всички   bouquet

# 721
  • София
  • Мнения: 13
oska мерси за подкрепата  Hug
ще се стягам, че другата седмица много задачи ме чакат и са все извън къщи

Bibi2202 кога се предвижда твоя бейби шауър? Би ми било много интересно да разкажеш как е минало празненството.  Wink

# 722
  • Мнения: 6
Здравейте от нас. $естито на празнувалите и празнуваЩите да сте живи и здрави а през декември на вси4ки ни по едни живи и здрави  newsm30 Да се запишеме за последно в тази теми4ка.  Hug на вси4ки ние сме добре като си пуснеме интернет Ще пратиме сним4ици.  Peace поздрави на вси4ки.

# 723
  • Мнения: 344
Мацки ... мерите ли си коремите в обиколка?!?
Моя миналата седмица беше 104,5 см, преди малко го измерих - 106 см точно станал  Crazy ЩЕ СЕ ПРЪСНАааа!
Циците ми вече не са атракция  Sad Загубиха се на общия фон  Joy

# 724
  • Мнения: 363
Здравейте дами.
Lassi, ти си нашето съкровище и имаме голям късмет, че си при нас.
 limonkata чакаме снимчиците.
Амбър, дано вече си уморила болестта.
portman дано малката е по-добре HugДа оздравява и дано мама не прихване Praynig
Darlin` на консултация ме мерят иначе сама NaughtyЩЕ СЕ ПРЪСНАааа и аз вече.

# 725
  • Мнения: 5
имам отново едно въпросче и моля Ви ако може да ми кажете как да се подготвя за кърменето/имам предвид гърдите / . Тук там има писано по нещичко за разни кремчета , но по-опитните да ми кажат /извинявайте ако ви карам да се повтаряте/

# 726
  • София
  • Мнения: 104
Добър ден и от мен - малко в края на деня, ама все чистя Blush
Пак болни гледам - да се оправяте, че време не остана Hug Портман и твойта кукла също да се оправя, че нерви не ти останаха, а относно кръвните групи аз съм от твойта, екзотична В-, а пък наскоро една позната ме осветли "любезно", че това била кръвната група на циганите #Crazy, бе нямаме вид на такива, ама знае ли човек Laughing Ама нещо не ми се вижда верно, щото те със сигурност не са 2% от населението, а доста повече, ама ......
Относно обиколката на корема - миналата седмица подтикната от вас се премерих и установих 111см, а уширението продължава, накъде повече не знам newsm78, добре поне че стрии нямам този път.
Биби стига с това топло време при вас, ще ти се карам вече, ако знаеш колко ме е яд, че само студ ни чака Sad
Zuzu_82 , честита кошарка и от мен - със здраве да я ползвате.
Относно суеверията - аз миналия път заминах да раждам без нищо, ама абсолютно нищо, като се върнах мама беше овършала къщата, напазарувала, изпрала, изгладила и т.н. Т.е почуствах се малко като на гости и сега няма да си дам кефа от приготовленията с пазаруването и подреждането на никой, та ако ще да пукна от преумора - както се чуствам в момента де.
За дрешките от приятелки нямам против - вече получих няколко дисаги розови невероятни дрешки - обличани по един , два пъти - не виждам причина да не ги ползвам и аз по толкова Heart Eyes Все с вкус и желание са избирани от близки за мен хора.
Да се оплача малко и да поискам помощ от Евил - мой тийн става все по-неконтролируем - прави си каквото иска и когато иска - идея вече нямам как да го озаптя това диване. Днес не издържах вече и като му ревнах, та сигурно половин час откарах, идва 5 пъти да ме успокоява ама след дъжд качулка, а нямам намерение да му вменямвам чуство за вина все пак, за това че е в тая възраст Cry е, оплаках се.

# 727
  • Мнения: 344
имам отново едно въпросче и моля Ви ако може да ми кажете как да се подготвя за кърменето/имам предвид гърдите / . Тук там има писано по нещичко за разни кремчета , но по-опитните да ми кажат /извинявайте ако ви карам да се повтаряте/

Няколко страници назад в тази тема беше обсъждано.

# 728
# 729
  • тук
  • Мнения: 510

Благодаря на всички благопожеланията - за съжаление си е вирус и май по старата максима "за три дни и с и без лекарства ще се оправи"

имам отново едно въпросче и моля Ви ако може да ми кажете как да се подготвя за кърменето/имам предвид гърдите / . Тук там има писано по нещичко за разни кремчета , но по-опитните да ми кажат /извинявайте ако ви карам да се повтаряте/

ако все пак не можеш да го откриеш, ще обобщя - можеш да си купиш крем за зърна и да започнеш да се мажеш, когато влезеш в 9-ти месец, но принципът е "колкото по-малко си играеш със зърната, толкова по-добре, защото тези двеижения причиняват контракции"; ще се справиш, когато си му дойде времето Wink

Да се оплача малко и да поискам помощ от Евил - мой тийн става все по-неконтролируем - прави си каквото иска и когато иска - идея вече нямам как да го озаптя това диване. Днес не издържах вече и като му ревнах, та сигурно половин час откарах, идва 5 пъти да ме успокоява ама след дъжд качулка, а нямам намерение да му вменямвам чуство за вина все пак, за това че е в тая възраст Cry е, оплаках се.

 Hug Не съм Евил, но ние във фамилията имаме тийнеджър и преди две години и аз се чудех зълва ми как издържа. Май просто се редуват  крясъци със сълзи и така, докато периодът отмине. Ако ще те успокоя, от 6 месеца е станал супер готин и няма нищо общо с онова поведение (той е на 17 сега).

Ета, благодаря ти много, определено прилича на това, което търсим
Darling меря се последните две седмици за смях - на 3 дни с 1 см. раста, което е направо нечовешко; на фона на тези данни си е чудо, че нямам белези по кожата от разпъването  Grinning

# 730
  • Мнения: 3
Здравейте мацки току що се връщаме от двудневна разходка из природата-бяхме на яз.Цонево до Дългопол,беше страхотно ,пускам и снимки ,времето беше чудно,разходки и за съжаление доста ядене,сигурно туй ще ни е последното излизане извън града преди  декември,а сега се връщам да ви изчета.Желая ви лека и спокойна вечер!

# 731
  • Мнения: 0
Добър Ден и от мен,

тук е 10 сутринта и деня се очертава типично за октомври дъждовен и мрачен. Мъжо е на работа днес, така че се очертава едно мързелуване....Незнам защо, това време взе да ми харесва, особено като нямам голямо желание за излизане, впредвид всички бацили около мен. Та по този повод да благодаря на Ласи за професионалното мнение за ваксината срещу свински грип. Следвайки съвета и се обадих на моята лекарка и тя потвърди че е много желателно да се ваксинирам, затова и сега ваксината била пусната само за бременни и че нямало почти никакъв риск. Та смятам да се оставя в ръцете и и да отида следващата седмица да се ваксинирам, пак каквото такова... За съжаление, няма как още да си остана вкъщи, тъй като тук майчинството е една година и започва от момента в който излезеш, което ще рече, че след това ще трябва да се върна на работа преди бебка да е направила година. За съжаление, няма на кого да разчитам тук, и ще се пробвам да избутам възможно най-дълго на работа, че после да остана поне до следващия Януари.
Гледам говорите за покупки, ние също купихме някой основни неща - легло, матрак, скрин, количка, пердета и комплект за леглото, нов момента всичко стои в кутии и кашони. Трябва да преместим офиса на мъжа ми от стаята на беба, и тогава ще можем да подреждаме. Вече ми се иска всичко да си отива по местата, че такава лудница стана вкъщи, но няма как. За дрешки, не съм купувала много, няколко неща, който много са ме изкушавали и не съм могла да устоя да изляза от магазина и да не ги купя. Но в предвид, че ще имам  два бейби шаура, не искам да избързвам с купуването на много неща. Майка ми пристига на 08 Декември и вече тогава, ако има още неща за купуване, ще вършеем с нея по магазините или в мрежата, защото като гледам в американския eBay, всичко е в пъти по-евтино. Количката, която купих е 250 долара по-евтина в eBay... След като видях, че тук в форума доста мами пазарят от Mothercare, взех че и аз се регистрирах там, и бях много очарована от някой неща, а и от цените. Смятам да копирам Eта и да си купя и аз едно ескимосче от там Simple Smile Ета, надявам се няма да се сърдиш Wink
Има ли някоя мама, която да е използвала козметиката на Мустела? Аз съм се ориентирала към нея, и ще ми е интересно, ако някой сподели впечатления от ползването и.
Сега ви оставям, защото ще ходя на бейби шаур днес, и трябва поне да се въведа в приличен вид, да не изплаша девойките...
Поздрави на всички и лека вечер  Hug

# 732
  • Мнения: 344
portman, пупупу и аз нямам стрии по корема. Всъщност никъде, освен на д-то точно на бузите, ама това е дето постоянно седя пред компа (и вкъщи и на работа), но при по-усилено третиране с олиото, което ползвам на Eucerin, изчезнаха докато бяха пресни.

# 733
  • Мнения: 5
Бързо оздравяване на Лия на portman и на всички подсмърчащи!

venydimitrova, и мен ме викат приоритетно за ваксина срещу грип А другата седмица. Но според докито, който следи бременността ми стандартната ваксина срещу грип  е повече от достатъчна и е позната.
От мустела ползвам хидратиращ крем против стрии - Ultimate Hydration ( заедно с веледа и т.н.). Купих си и от по-новата серия - Mustela Stretch marks - double action и съм страшно недоволна. Ароматът е също толкова неприятен. А и не попива добре и започва да се рони от триенето с дрехите - много неприятно.

Уж майка ми е интелигентна жена, а робува на разни "изживелици". Ни в клин, ни в ръкав ми изтърси оная вечер по тел. дали ще къпем бебето в леко солена вода  Shocked.
Аз й казах, че това вече е отречено (както и мазането с мас след баня ). "...аууу, ама как - ще мирише детето " Rolling Eyes

И още нещо - имате ли чувство, че с появата на първото внуче настъпва някаква странна промяна у бъдещите баби ?

# 734
  • Мнения: 2 768
Вени, ще се врътна, ще туря ръце на кръста и няма да ти говоря  hahaha

Много си харесах тази възгл … 77;не (точно за кърмене, различна е от големите, които се ползват през бременността)
За сега отказват да ми я доставят, единствено един продавач има цена за шипинг до БГ, да видим дали ще стане. Ако не - да заръчвам на моя редовен куриер  Wink
Вени, Злитова, Джени, Феичке едно "блазе ви" имате по този повод  Hug

Приятелката ми се върна от пътешествие в арабския свят и познайте какво имам за армаган  Simple Smile Кутия сладкиши от Ориента! Отиде ми преднината с килата!
Много ми е "спортна" талията - в началото на девети месец съм 101см.

Последна редакция: пн, 26 окт 2009, 00:46 от eta

Общи условия

Активация на акаунт