горчица

  • 12 367
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 363
Купих си руска горчица на прах,моля някой ако знае как се приготвя ще съм му бгагодарна.

# 1
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
какво съдържа този прах?

слагаш на котлона вода (около 250 мл), няколко зърна бахар, 2-3 дафинови листа, няколко зърна черен пипер и сол.
вариш докато намалее наполовина.
добавяш малко мед или захар, оцет.
когато се охлади до около 40 - 50 С добавяш внимателно прахчето и бъркаш до сгъстяване.

след като сложиш праха не нагрявай над 40 С, защото започва да горчи Peace

успех

# 2
  • France
  • Мнения: 726
Превеждам от пакета:
В гореща вода се добавя захар и сол и се довежда до кипване. Охлажда се до 60С.След това се влива в горчичния прах и се бърка до еднородна смес, която се оставя за 12-15ч да "yзрее". След това се добавя оцет и растително масло и се тщателно.се бърка. След това се оставя за 24ч, за да доyзрее. Вкyса зависи от оцета и количеството подправки. Може да се добави чесън, пипер, кардамон, дафинов лист и др, които не знам как се превеждат Laughing.
Горчица "Рyская": гор. прах 280г.,вода 550мл., захар 115г., сол 24г., растит. масло 85г., оцет 80%- 20мл., горчив пипер, даф. лист.
Какъв ли е този 80% оцет?

# 3
  • Мнения: 1 352
А на мен ми е чудно защо е цялата тая врътня, като на пазара има толкова видове горчица  ooooh!.
9 дена 8 часа..

# 4
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
А на мен ми е чудно защо е цялата тая врътня, като на пазара има толкова видове горчица  ooooh!.
9 дена 8 часа..

горчицата става за 5 минути  Peace
а и не винаги се намират по магазина "странни" горчици  Wink
аз съм правила с шоколад, с портокал, сега смятам да пробвам една с тиква  Mr. Green

# 5
  • Мнения: 363

Благодаря ви мнооого момичета  Simple Smile
asyalein , на опаковката пише,че съдържа ''семян горчицъй''- надявам се да е хрян Rolling EyesСъветът ти ще ми е от голяма полза.

pechovska,   bouquet

Marieta , Crazy ,имаш право ,но това е и носталгия ,към годините,когато у дома се правеше горчица с неповторимия дъх на хрян,който при отваряне на бурканчето ухаеше невероятно, а вкуса -приятно лютивичък върху истинско колбасче,мммм...А и тя сама си ''узрява'' ...

 

# 6
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
горчицата се прави от хардал (синап), не от хрян  Peace
хрянът е корен...

# 7
  • Мнения: 363
asyalein, мерси, разбира се че си права ,бях се объркала ,независимо ,че си имам и бурканче с настърган хрян,оцет и...Ейй....   ,таз руска горчица....Хайде ,мамчетата рускини, помагайте Embarassed, Обещавам ще се отчета  Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 8
  • Мнения: 940
А може ли да споделиш откъде купувате такава горчица на прах. Много обичам горчица, но напоследък не намирам МОЯТА.

# 9
  • Мнения: 363
dalka ,разхождайки се това лято във Варна ,най-случайно попаднах на магазин за руски хранителни стоки ,на улица ''Вапцаров''.....

# 10
  • Мнения: 940
Трябва да потърся из София...Мъжа ми ми е разказвал как баща му е носил от Русия едно време като е бил дете. Той и сега ходи, но трябва да му поръчам...

# 11
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
аз си правя горчицата от цели зърна хардал - смилам си ги, зависимост колко гладка искам горчицата.
става доста силна на вкус, защото всички етерични масла са вътре.
черните семенца са по-силни от белите Peace
на прах не съм си купувала.... Thinking

# 12
  • Мнения: 2 803
Никога не съм купувал горчица на прах. Напоследък незнам каква да купувам и затова не вземам. Препоръчайте любима марка.  chef

# 13
  • Мнения: 363
asyalein ,това е много хубава идея.... След като смелиш зърната от хардал , с посочената по-горе смес ли ги заливаш. Ако ли не ,моля те сподели рецептата.  Grinning Grinning Grinning

# 14
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
да, правя горчицата с тази рецепта Peace
забравила съм да напиша, че след като се редуцира водата, махам подправките... Blush
добавям смлените семенца (трябва да се внимава при смилането, температурата да не надвишава 40 С, че пак започват да горчат ooooh!), разбърквам.
понякога ползвам и други подправки, вариирам с вида на оцета (балсамов, ябълков,винен)

ако правя едрозърнеста горчица, то я оставям по-рядка, звънцата поемат течността, набъбват и горчицата се сгъстява до ден-два Peace
едрозърнестата я правя с мед.

горчица от прясно смлян хардал е доста остра и я оставям поне 15-20 дни да зрее.
но за сметка на това отпушва носа  hahaha

Общи условия

Активация на акаунт