горчица

  • 12 376
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 940
А хардал пък откъде?

# 16
  • Мнения: 363
asyalein , Grinning  Grinning   bouquet

# 17
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
А хардал пък откъде?

където продават подправки. Peace
пише си синап
май меркурий имат, но са малко пакетчетата Peace, та ще трябват няколко

за съжаление не мога да дам синапа и водата в грамове, респ. милилитри, защото правя горчицата на око  Mr. Green

# 18
  • Мнения: 940
мерси....ще се прави май горчица тези дни

# 19
  • Мнения: 0
Значи. Горчицата която се продава на пазара е всичко друго, но не и горчица. Това не е българска подправка и много хора просто не знаят какво е това. Има наистина хубави вносни горчици, но за съжаление са безумно скъпи. Едно бурканче започва от 3-4 лева нагоре и затова да си направи човек сам горчица си е икономия от една страна, а от друга просто ще се наслади на истинската подправка. Горчица е руска дума и в най-общ превод значи "лютивка", а също така и синап. Така е и на повечето европейски езици - синап и горчица са синоними. Повод да пиша е, че търсех в нета как да си направя горчица (защото тези боклуци направени от нишесте и олио повече приличат на майонеза с аромат на горчица, отколкото на горчица) и попаднах на този приятен форум. За съжаление, мястото ми не е много тук, защото съм мъж на 57 години и имам дъщеря на 32.
 Важния въпрос всъщност е откъде човек може да си купи синапено брашно, или синап. Синап има тук таме, но трудно се смила фино и горчицата става груба, а синапено брашно просто не знам къде да търся. Ако някой знае нека подскаже. За съжаление роднините ми в провинцията поизмряха, така че, ако може само за София.
P.S. Който разбира английски в мрежата има много оригинални рецепти как се прави горчица, дори и на видео.

# 20
  • Мнения: 40
в чужбина се продава в различни опаковки.Ако имаш познати които пътуват могат да ти купят.В България сигурно ще в арабските магазини ето каво представлява опаковката на един от видовете синапово брашно

# 21
  • София
  • Мнения: 9 959

 Важния въпрос всъщност е откъде човек може да си купи синапено брашно, или синап. Синап има тук таме, но трудно се смила фино и горчицата става груба, а синапено брашно просто не знам къде да търся. Ако някой знае нека подскаже. За съжаление роднините ми в провинцията поизмряха, така че, ако може само за София.

Ригана ЕАД - до Парадайс център, 5 и нещо е килограма - за смлян синап, от няколко дни, седмица - има и на зърна, но реших да си спестя меленето.
Заявява се ден предварително, по принцип работят на едро, но дават и малки количества, има и други подправки.
Вчера взех, сега ще пробвам.

Поздрави

# 22
  • Мнения: 5 001

Хардал(синап) продават и в аптеките....Аз миналата година като правих горчица си купих от аптеката.....Там синапа е небелен и горчицата става по-лютива....


Ето я моята горчица от миналата година....

# 23
  • Мнения: 9 991
Намерих една чудна горчица в тубички , пише без консерванти NAAS мисля беше , много е вкусна .

# 24
  • Мнения: 363
Във всеки руски магазин"Берьозка '' можете да намерите  ''Горчичньий Порошок '',от който правя

горчица и съм много доволна  Peace

# 25
  • Мнения: 5 228
Горчица на прах има и в магазинчето за подправки на ул. Иван Асен II в София, там  има и хубав синап. Аз правя горчица по рецепта от една друга тема в този форум, със синап, оцет, подправки и т.н. и добавям няколко лъжици от въпросната суха горчица - тя е с много хубав жълт цвят, придава и плътност. Мисля, че съдържа смлян синап, куркума и чесън. От много време не съм купувала готова горчица, домашната е с несравним вкус.

# 26

Общи условия

Активация на акаунт