запек

  • 11 432
  • 52
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 305
За закуска един банан, през деня включваш салата от червено цвекло (сега е в изобилие), вечер - трици Хуск (от аптеката).
Банана не запича ли?

А за лененото семе - наистина е вълшебно. Майка ми си прави една смес от тиквено семе, ленено и сусам.Всичко сурово, по равни части, смила го и всяка вечер си слага по 2с.л. в кисело млеко. Има много добър ефект, а и е много полезно за костната система на жените.

# 31
  • Мнения: 458
подкрепям bonni .
рецептата с ленено семе е изпитана и на мен също ми помага в борбата със запека.

# 32
  • Мнения: 3 146
Бонни, ако ите възможност, разбърквайте лененото семе и сусама не с кисело мляко, а с извара (по повод на една немска лекарка, която има такава система за здравословно хранене, най-известната в Германия напоследък, та попревеждах разни неща, тъй че - най-добре с извара).

Различните храни имат различен ефект, в зависимост от това как са приготвени. Бананът не запича, но по принцип не е и особено полезен за храносмилането, защото е много захарен и няма достатъчно целулоза. Ябълката, например, дайства разхлабващо цяла и особено на сок, но настъргана запича.

# 33
  • Мнения: 305
gergandi, мерси за съвета. Ще се изпробва  Hug

# 34
  • Мнения: 15
На мен Активията наистина ми е действала така, както в рекламата, но просто отказвам да я купувам защото е продукт на Данон... и изобщо не съдържа полезните бактерии, които тръбят (особено пък Бифидус Есенсис -- една позната твърди, че е правила изследвания, и съдържанието му е било буквално нулево).
Иначе ако на мен ми се случи да "пропусна" ден (в общи линии много рядко), пия повече кафе и прясно мляко. За първото всички знаем, че има слабителен ефект, а на опаковката на второто си пише, че подпомага стомашната дейност.
Mea Culpa, не те разбирам - хем си доволна, хем не вярваш. А това за някакви си експерименти от познати ми звучи като абсурд. Що си мислиш че голяма компания като данон ще сложат на етикета си нещо, което го няма в млякото? ами ако няма бактерия как ще се заваси, нали ще си остане прясно мялкото? дори всяка баба ще ти каже, че мляко без закваска / бактерия не става...
На мен активията ми помага. Не бих вявала ако я произвеждаше някаква малка фирма в сивата икономика. на голяма компания като данон вярвам 100%

# 35
  • Мнения: 3 146
на голяма компания като данон вярвам 100%

Нали разбираш, че това е пълен абсурд. Вярата няма нищо общо с разумното мислене, което пък трябва да ти покаже, че големината на компанията няма никаква връзка с чесността й. Факт е, че независимите проучвания на Българската Национална Асоциация на Потребителите показва, че киселото мляко на Данон изобо не е сред тези, които не дават отклонения от заявеното, да не говорим, че има почти безпрецедентен брой живи клетки от вида Lactobacillus bulgaricus - само 4,5, при положение, че няколко млека имат 9500,0.  Така че недей да съдиш за качеството по количеството.

Иначе, ето го и последното официално изследване http://www.bnap.org/?p=79&test=1

# 36
  • Мнения: 591
Аз със запека се боря като всяка вечер пия по 2 таблетки Херболакс на Хималая. Също много ми помага по 1 к.л. сяра с малко мед  Peace

# 37
  • Мнения: 3 146
Също много ми помага по 1 к.л. сяра с малко мед  Peace

Вярно?! Че под каква форма я купуваш?

# 38
  • Мнения: 591
на прах

# 39
  • Мнения: 3 929
Кафе, прясно мляко, но студено, много плодове, овесени ядки, дори само овесената вода.
И един трик - лягаш на лявата си страна, на хълбока, като се опираш на лакът, т.е. не си напълно легнала, а подпряна на лакът. След около 20 мин. действа.

# 40
  • Мнения: 15
на голяма компания като данон вярвам 100%

Нали разбираш, че това е пълен абсурд. Вярата няма нищо общо с разумното мислене, което пък трябва да ти покаже, че големината на компанията няма никаква връзка с чесността й. Факт е, че независимите проучвания на Българската Национална Асоциация на Потребителите показва, че киселото мляко на Данон изобо не е сред тези, които не дават отклонения от заявеното, да не говорим, че има почти безпрецедентен брой живи клетки от вида Lactobacillus bulgaricus - само 4,5, при положение, че няколко млека имат 9500,0.  Така че недей да съдиш за качеството по количеството.

Иначе, ето го и последното официално изследване http://www.bnap.org/?p=79&test=1

Тази пък измислена асоциация каква е? а и не виждам нищо нередно или по-различно от другите. за сметка на това имат много от другата бактериа, а в началото на текста пише, че закваската е комбинация от двете. както и да е, всеки си решава. Аз вярвам на големите компани, а не на малки фирмички, които кой знае откъде си взимат млякото и колко дни е преседяло..

# 41
  • Мнения: 701
Активия никога не съм си купувала и няма да си купя.

Против запек - вечер преди лягане 1-2 ябълки, или ако са по-дребни 4-5. Сладко от сини сливи също - за по-голям ефект може да го размиете с малко вода. Лененото семе е страхотно също за тази цел - 2 ч.л. в мляко или нещо друго. Да се намали хляба и изобщо въглехидратите. Когато съм на протеинова диета, си вземам билкови таблетки Лакс-С, това е билката сена под формата на таблетки. Има я и самата билка за чай, но аз мразя чайове и затова предпочитам таблетките - 10 табл. = 0,70 лв. Взема се по 1 табл. вечер, а ако случая е тежък - по 2.

# 42
  • Мнения: 4 350
доволна съм от чая "биободи"на биопрограма и е за 1лв.

# 43
  • зад парка
  • Мнения: 1 583

А за лененото семе - наистина е вълшебно. Майка ми си прави една смес от тиквено семе, ленено и сусам.Всичко сурово, по равни части, смила го и всяка вечер си слага по 2с.л. в кисело млеко. Има много добър ефект, а и е много полезно за костната система на жените.

Аз закусвам с такова "Мюсли" - 2  с.л. ленено семе (смляно на едро), 1 с.л. сусам, 1 с.л. бадеми + кисело мляко или плодове. Трябва да се взима редовно. Действа ми след 3-4 дни взимане.

# 44
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 280
Сутрин преди да станеш от леглото се обръщаш по гръб и със средно силен натиск започваш да правиш спирали по голото коремче - започваш от пъпа и постепенно разширяваш. След това в обратен ред. Това е ефикасен масаж на червата. По отношение на психологическия запек - подсъзнателно може би не искаш да се отървеш от някакво старо изживяване, което вече не ти е нужно и те задръства.  Помисли и в тази насока. Успех  Peace

Общи условия

Активация на акаунт