Ефикасно средство против хлебарки

  • 334 547
  • 730
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 775
А знаете ли дали са отровни за домашните животни? Понеже имам заек и го пускам из апартамента, а сега осъзнах, че може да полепне по лапите му и да се натрови, когато се мие.

# 541
  • София
  • Мнения: 197
А знаете ли дали са отровни за домашните животни? Понеже имам заек и го пускам из апартамента, а сега осъзнах, че може да полепне по лапите му и да се натрови, когато се мие.
Аз зная, че след като са минали 24 часа можете да измиете. Хубаво е, през първите 24 часа жилището да не се обитава или, ако това е невъзможно, да се проветри добре. Концентрациите, с които се пръска са ниски и по-принцип не са отровни за домашните, т.е. по-големите животни. Но като цяло да не забравяме, че това са ОТРОВИ!!!

# 542
  • Мнения: 3
Да,така направих.След като напръсках с фендона оставих така 3-4 дена.След това измих пода, но не и по ъглите.Бях напръскала навсякъде- кухня,баня,спалня и двете тераси.Да отбележа само , че при мен нямаше много от гадините,виждах по някоя от време на време.Първо бях напръскала с райд мах и намерих много умрели на терасите.Това ме доведе на мисълта че идват отвън.Така след напръсканото с райд , намирах сутрин по 2-3 трупа,някаде около седмица.И започнах да дебна през ноща на терасите-е,пак виждах по някоя да се разхожда.Тогава вече напръсках с фендона.Сутрин намирах по 1-2 умрели.Но аз изобщо не исках да виждам нито живи,нито умрели.Взех фронлайн, понеже тук сте писали и за него.Разредих го и пак напръсках.Това е седмица след фендона.Ами да ви кажа първите две сутрини намирах по един труп,и от тогава вече три дни няма нищо.И трупове няма.А аз си оставам с фобията да се оглеждам навсякъде,като луда #Crazy Не знам, може би фронтлайн ги гони по някакъв начин, а аз съм супер щастлива  Grinning..Минали са само няколко дни,така че ще пиша по нататък пак..

# 543
  • София
  • Мнения: 197
Досега често виждам потребители да използват Фронтлайн против хлебарки. Доколкото знам, той става кърлежи и бълхи и се прилага върху животните (кучета и котки). Как точно се прилага при пръскане в дома и колко струва?

# 544
  • Мнения: 3
Фронтлайн представлява една пипета с течност с активна съставка фипронил.Тази пипета я излях в половин литър вода и напръсках.Другите са писали че разреждат в 1 литър вода,както прецениш.Пръсках отново по ъглите,отворите и така... Simple Smile

# 545
  • София
  • Мнения: 197
Доколкото видях в нета, струва към 15 лева. Не зная дали си струва труда и тровенето при положение, че за 20-25 лв ми напръскаха професионално и не съм имала проблеми. В един от постовете по-горе една от мамите беше използвала и Райд, и Фендона и Фронтлайн. И като го сметнеш, излиза да викнеш 2 пъти някой да ти напръска.

# 546
  • София
  • Мнения: 13 248
Доколкото видях в нета, струва към 15 лева. Не зная дали си струва труда и тровенето при положение, че за 20-25 лв ми напръскаха професионално и не съм имала проблеми. В един от постовете по-горе една от мамите беше използвала и Райд, и Фендона и Фронтлайн. И като го сметнеш, излиза да викнеш 2 пъти някой да ти напръска.

Не всеки дом става за професионално пръскане. Ние имаме котка и не става. Не бих им се доверила, дори и да ме увещават, че няма опасност за котето. Затова и Фронтлайна е предпочитан - предназначен е за котки и кучета. Викали сме фирма за напръскване само на мазетата и стълбите. Някои от съседите напръскаха и в домовете си. Имаше ефект.

Голямата пипета за кучета 40-60 кг я купих за 18 лева (обикновен Фронтлайн, а не Комбо).  Wink

# 547
  • Мнения: X
Най-хубавото на Фронтлайна е, че изчезват яко дим и то без да оставят трупове! Добре, че попаднах на темата, да ми напомни да напръскам и тази година профилактично. Че на партера отвориха хранителен магазин и като нищо ще завъдят някоя гад... Sick

# 548
  • по морето
  • Мнения: 200
Освен срещу хлебарки Фронтлайна действа и срещу мравки (лични наблюдения).

# 549
  • Мнения: 953
Боракс или нещо подбно и пепоръча съседка, но се чудя безвредно ли е за бременни?

# 550
  • София
  • Мнения: 197
Боракс или нещо подбно и пепоръча съседка, но се чудя безвредно ли е за бременни?
Това май вече не се произвежда. Имаше го някога и понеже само той се употребяваше, българските хлебарки станаха резистентни към него. Т.е. той не действа вече. Сега фирмите пръскат и с по-малко токсични препарати, които стават и за домове с бебета, бременни и алергични. 

# 551
  • Мнения: 74
Прочетох цялата тема и ще кажа няколко думи, защото съм патила от хлебарки ...

У нас имаше от тези кафявите бяха стотици, ако не хиляди Simple Smile

Слагах кубчета, пръсках с райд и още 5 вида препарати и нищо...

Умират обаче на другия ден пак ги има. Бяхме в стрес цялото семейство.

Единственият вариант е фирма. Аз ползвах една, която пръска с вносни пестициди казва се Превента ДДД може да я намерите в нета.

Дойдоха на предварителен оглед, видяха каква е ситуацията и 1 ден по-късно пръскаха.

Дадоха ми 6 месеца гаранция при две третирания на жилището за 1 година.

От тяхната намеса до ден днешен нямам нито една хлебарка. Цената за жилище до 65 кв. беше около 30 лева. Горещо препоръчвам на всеки закъсал с хлебарки вкъщи

# 552
  • София
  • Мнения: 197
Прочетох цялата тема и ще кажа няколко думи, защото съм патила от хлебарки ...

У нас имаше от тези кафявите бяха стотици, ако не хиляди Simple Smile

Слагах кубчета, пръсках с райд и още 5 вида препарати и нищо...

Умират обаче на другия ден пак ги има. Бяхме в стрес цялото семейство.

Единственият вариант е фирма. Аз ползвах една, която пръска с вносни пестициди казва се Превента ДДД може да я намерите в нета.

Дойдоха на предварителен оглед, видяха каква е ситуацията и 1 ден по-късно пръскаха.

Дадоха ми 6 месеца гаранция при две третирания на жилището за 1 година.

От тяхната намеса до ден днешен нямам нито една хлебарка. Цената за жилище до 65 кв. беше около 30 лева. Горещо препоръчвам на всеки закъсал с хлебарки вкъщи
Аз също подробно бях проучвала фирмите, които пръскат. За съжаление, за тази фирма, а и за няколко други бях чула от колега, че не му решили проблема. А той буквално беше викал поне 5-6 фирми. Затова се въздържах и избрах друга. Цените са почти еднакви - по спомен бяха ми дали подобна цена и един талон за отстъпка за следващо пръскане. Дадох го на майка ми и тя го използва. На нас за сега не ни трябва, пък да видим.

# 553
  • Мнения: 74
Не знам при мен всичко е ОК дори сега се канят в нашия вход да пръскат мазетата, абонатната и стълбището ... Скоро ще има събрание и ще се сключи някакъв абонамент за профилактично пръскане всяка година, защото имаме и плъхове в мазето ...

# 554
  • София
  • Мнения: 197
Не знам при мен всичко е ОК дори сега се канят в нашия вход да пръскат мазетата, абонатната и стълбището ... Скоро ще има събрание и ще се сключи някакъв абонамент за профилактично пръскане всяка година, защото имаме и плъхове в мазето ...
Може, просто колегата така сподели и аз му се доверих.

Общи условия

Активация на акаунт