Ще имам близнаци! Тема с продължение....15

  • 22 737
  • 459
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 3 638
Браво на мама Маги и добре дошли на Мартин и Ивет!     bouquet stork-girl stork-boy

# 421
  • Мнения: 104
Браво Магиии  bouquet, честита радост!!!  stork-boy stork-girl

Тя е първата от нас трите с термин 17-ти и вече нямаше търпение да си гушне бебчетата! Татенце, ако влезеш пак, кажи как е родила, че се притесняваше да не роди по естествен път. Да са ви живи и здрави сладките бебенца!!!  Hug

Аз да ви споделя (особено на mihaela87), че в последния момент реших да сменя Тина Киркова с Шейново. Там изкочи връзка с един доктор. Не знам дали някой е като мен в последните дни, малко се паникьовам, чудя се дали съм направила правилния избор, дали всичко ще е наред... съветвах някои мами да не се шашкат, но ето че и аз попаднах в този капан.  ooooh! Още малко... Crazy

# 422
  • София
  • Мнения: 12 269
  Пасионата ти стигна почти до термин и няма за какво да се притесняваш за бебчетата, а след като ти ще си по-спокойна с познат лекар там, не виждам причина защо да не си в Шейново. Аз раждах в ТК защото там беше лекарката ми която ме следеше цялата бременност и на която имах доверие. Е избрах и ТК защото бебчетата можеше да са постоянно при мен във ВИП стаята и да ги кърмя на поискване, тъй като още тогава бях решила да направя всички възможно да успея.

# 423
  • Мнения: 104
Aila, благодаря ти, че винаги се отзоваваш - по въпроса с раничките на зърната: нямам парене или някаква болка, освен ако не го пипам. Ще питам направо в болницата като отида.

А за ТК наистина най-хубавото нещо е, че дават бебчетата, но пък и не знам дали щях да се справя да са постоянно при мен сама. В Шейново ВИП-а е единична стая, което също е кофти, но пък поне свиждания може да имам. А и за мен най-важното е бебетата да са на хубаво, а май там детското било по-добре откъм техника и условия...  newsm78 Не знам, карай да минава по-бързо, че ще се побъркам.

# 424
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Честити рожбички, мамо Маги! Да са ви живи и здрави дечицата и много да ви радват Hug

# 425
  • Мнения: 426
Не знам дали на татито му остава време, но аз ще пиша вместо тях.
Маги роди секцио - Ивет за сега е в кувиоз поради ниското си тегло, Марти е добре.
Най-вероятно ще ги изпишат на 30.11, но без Ивет.
Успешен ден.

# 426
  • Мнения: 382
тук има специални кремове за зърната ,да не се получават рани,може и в Бг да има попитай в някоя аптека.А за Ивет според мен не са и малко  килограмите ,може би ще  е изпишат и нея  с тях.  bouquet

# 427
  • Мнения: 36
Лелееее, мами аз съм изпуснала!
Честити бебоци на Обичанка и на Маги! Дано всичко е наред при всички и ще стискаме палци!
Ние във вторник бяхме на консултация за последно , а и да оправим документите! Променихме датата за секциото за 30-ти ноември! Че имам много контракции и са начесто. Всичко е готово само един преглед вагинален ни остана , но доки не искаше да ме рови, за да не тръгнат! И в понеделник ще стискате палци всичко да мине наред!
Срещнахме се с бъдещата педиатърка на бебките! Общо взето ми каза, че е за естественото хранене и ще ми забрани кафето и шоколада, което е лошо особено за шоколада , но ще опитам ! Единственото от което ме е страх е дали ако имам кърма ще им стига и как мога да го преценя това.  Rolling Eyes Сигурно ще трябва да се изцеждам преди това и да им разпределям...не знам. Wink

# 428
  • София
  • Мнения: 12 269
  mihaela87 за кърменето имаме и отделна темичка тук, както и библиотека с преведени статии. Възможно е има много мами които кърмят или кърмехме близнаците си. Твояте ще са родени достатъчно близко до термин и големи за да имаш всички шансове да кърмиш. За да успееш да кърмиш по-дълго обаче е важно да ги кърмиш директно от гърда, с цедене и хранене с шише е в пъти по трудно и лактацията рядко се запазва дълго.
   Няколко бързи съвета. С оглед положението в нашите болници шанса да ти ги дадат преди да са минали 24 часа е минимален. Много е важно стимулацията на гърдите да почне до шест часа след раждането или максимално скоро след него. Докато сте разделени с бебетата е важно да цедиш поне 8 пъти дневно и двете гърди. В началото може да е по-лесно на ръка или с помпа. Дори да не дават изцедената кърма на бебетата и да я изхвърляш в този момент е по-важно гърдите да получат стимулация, отколкото това че бебчетата няма да получат няколко капки коластра. Колкото по-късно започне стимулацията на гърдите, толкова  риска количеството кърма да е недостатъчно е по-голям!!!
    Ето една много хубава статия, ако искаш да я погледнеш. - http://xedra.wordpress.com/2009/11/14/premie/
    Когато ти дадат бебчетата ги слагай на гърда при всеки първоначален признак че искат да сучат, но не по-малко от осем пъти на ден.
    А тази статия е полезна с описание на това как трябва правилно да суче бебето и да се постави на гърда - http://xedra.wordpress.com/2009/09/22/sorenipples/
    В началото повечето майки кърмят едно по едно близначетата и едва след като се почувстват уверени че се справят и че бебетата сучат добре и правилно на гърда опитват пози за едновременно кърмене. Разбира се няма проблем и още от болницата да опиташ едновременно кърмене.
   Мой личен съвет е в началото след като ти дадат бебчетата след кърмене все още да цедиш за да поддържаш лактацията, поне докато не е сигурно че бебетата наддават добре и могат да получават достатъчно кърма от гърдата. В общия случай при добре сучещо бебе няма нужда от цедене след кърменето, но от опит смятам че едно презастраховане в началото е от полза  Simple Smile

# 429
  • Мнения: 36
Aila, много ти благодаря за статиите! Hug Ще са ми от полза! Че се притеснявам как ще започна да кърмя, все пак за първи път ми е, но все ще се справя!

# 430
  • София
  • Мнения: 372
Aila и аз имам голямо желание да кърмя, дано живот и здраве стане. Благодаря за линковете към статиите, подготвям се на теория. Даже сега гледам в ebay помпите за кърма и мисля да си купя. Колебая се между Медела суинг и Амеда дуо.
И да ви питам понеже още не усещам децата да ритат /пък в месечната тема почти всички пишат, че са ги усетили/, дали това трябва да ме притеснява?

# 431
  • Мнения: 292
Бора66,
няма от какво да се притесняваш. Някои започват да усещат бебчетата в 19, 20, та даже и в 21 седмица за пръв път. Ще започнат скоро да играят акробатика, сигурна съм. А иначе нали редовно си ходиш на запис на сърдечен ритъм? Така разбираш, че са ок, нищо че не риткат все още.

Поздрави  Hug

# 432
  • София
  • Мнения: 12 269
Aila и аз имам голямо желание да кърмя, дано живот и здраве стане. Благодаря за линковете към статиите, подготвям се на теория. Даже сега гледам в ebay помпите за кърма и мисля да си купя. Колебая се между Медела суинг и Амеда дуо.
       Радвам се за желанието ти да кърмиш и е много хубаво да се подготвяш още от сега, защото после няма много време и възможност  Simple Smile. Ето една статия за помпите, която ще ти е от полза - http://xedra.wordpress.com/2009/08/27/breastpump/
       Изобщо повечето статии от блога на Хедра са много интересни и полезни - http://xedra.wordpress.com/bf/ . Също така и разбире се библиотеката на кърмаческия  Simple Smile
       Ако имаш въпроси с удоволствие ще отговоря, а може да надникнеш и в темичката въпроси и отговори свързани с кърменето за да видиш често срещаните въпроси и проблеми и възможните решения на кърмещите близнаци майки  Simple Smile

# 433
  • Мнения: 104
Наистина много полезни неща, живот и здраве ще си ги чета в болницата. Aila, това че в Шейново ще ми ги носят в определено време затруднява ли по някакъв начин кърменето? Тоест бебетата ако искат да сучат, а мен ме няма - какво става? Сестрите с адаптирано мляко ли ги хранят или с кърма от банка? Малко се притеснявам как ще става цялата работа...  ooooh!

# 434
  • Мнения: 382
Бора66 и аз още не съм ги усетила да ритат,усещам движение от вътре но не и ритници.скоро и ние ще ги усетим Hug

Общи условия

Активация на акаунт