Ще имам близнаци! Тема с продължение....15

  • 22 725
  • 459
  •   1
Отговори
# 450
  • София
  • Мнения: 12 243
  Зайобайо може ли да добавя и твоята снимчица?

# 451
  • Мнения: 3 638
много трудно ми се  вижда храненето на двете бебенца едновременно Rolling Eyes.   

Напротив, нищо трудно няма, нали точно затова ги пускаме тези снимки. Има ли мама от показаните, на която изглежда, че й е трудно?
Наистина ако никога не си го правил ти се струва, че наместването на 2 бебета на гърдата е направо висша степен на жонглиране и непостижима задача. Всъщност съвсем не е така. Сученето е съвсем естествен процес за бебетата и веднъж захапали гърдата те просто си се хранят, а мама може да пие вода, да снима, да гали главички, да реже нокти  Laughing Дори повечето от снимките са правени точно от майките по време на кърменето (тези, в които бебетата са снимани отгоре).

Аз лично имах щастието бебетата да са с мен още от самото начало и да засучат веднага след раждането. Препоръчвам горещо този вариант на всички мами, които имат възможност за това (за съжаление май само в чужбина  Confused). Бебетата в началото са много кротки и спят почти през цялото време, не се притеснявайте, че ще ви тежи много да се грижите за тях. А това е един прекрасен старт за кърменето, няма по-добра стимулация от самите бебета, дори и да ви се струва, че в гърдите ви няма кърма и те сучат на празно. Както е обяснила и Аила това съвсем не е така и точно в тези първи дни те сучат коластра, която е безкрайно ценна за тях (особено за близнаците, които винаги се раждат малко по-рано). Затова ако имате възможност настоявайте бебчетата да са с вас колкото се може по-рано и си ги кърмете. Това осигурява един прекрасен старт както за тях, така и за самото кърмене.
В началото и на мен ми беше по-лесно да ги кърмя поотделно, след няколко дни се престраших да ги поставя заедно и оттогава и до днес си се кърмим така.  Simple Smile

# 452
  • Мнения: 110
Малинкап честито да са ти живи и здрави и само радост у дома!!!

 И на мен ми ги дадоха мънинките веднага и засукха,ама после толкова бързо се научиха,че с шишето е по лесно   #Cussing out В болницата почти ни бяха отписали с кърменето,но ние все пак успяхме   newsm68  въпреки черните прогнози  Grinning Grinning
  Е дохранваме се но любимото им място е на цицата на мама.Ако могат все там да си висят  Wink Wink .Няма по добър биберон.  Laughing
 Айла още веднъж благодаря за подкрепата.
  Ето ни и нас

    http://elist.snimka.bg/baby/nie-uspyavame-s-k-rmeneto.448966

# 453
  • София
  • Мнения: 12 243
  Елист поздравления за успеха с кърменето Мога ли да добавя и вашите снимки в албумчето?
  А за дохранването напълно възможно е постепенно да отпадне С какво количество дохранваш и използваш ли помпата за кърма все още? Разбира се нищо не пречи да хранеш смесено, ако ти се вижда удобно и предпочиташ този вариант Другата възможност е постепенно премахване на добавкат или както Гризката сподели в другата темичка при започване на захранването отпадане на добавката от Ам за сметка на твърдата храна  Simple Smile

# 454
  • Мнения: 131
Добро утро, мами. Ама как да не ви се радва човек, такива всеотдайни майки  bouquet  bouquet  bouquet
Дай Боже и ние да си родим нашите рожбички живи и здрави и да имаме късмета да си  ги кърмим. Вие сте голям пример за подражение и чест ви прави, че идвате тук, за да сте от полза със съветите ви за новите мамита. Благодаря ви  Hug Hug Hug
На всички пожелавам лека седмица и много здраве. Praynig baby_neutral Praynig baby_neutral

# 455
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Малинкап, честито и от мен   bouquet Пожелавам ви да сте много, много щастливи Hug
Възхищавам се на кърмещите мами и много се надявам, когато дойде времето и аз да се справям като вас, ако ми позволят лекарите, защото имам аденом на хипофизата Confused

# 456
  • Мнения: 110
 Айла можеш да ни добавиш към албума.Няма проблеми.  Peace

 За дохранването различно.Понякога още 30 до 50 мл като ги посмързи,а понякога и нищо не искат допълнително. Помпата ни май вече само като музеен експонат стои зад нас. Като пробвам да се цедя след хранене и 5 мл. не мога да изкарам.Те принцесите като прахусмукачки са станали  Grinning Grinning
  Но все си мисля,че няма да успеем без нещо допълнително. За съжаление не съм от най млекоимащите  Sad Sad Пък да си призная и не ми оставаше досега много време за да попрочета как да увеличим кърмата. И в големия стрес даже май и не успявам да пия достатъчно течности.  Embarassed Embarassed
  Да те питам ,че не ми се търси... Вярно ли че ще почне да ми намалява кърмата ?????? Защото децата порастват. Тъпо ми звучи,но майка ми така казва  newsm78 newsm78
  Мерси предварително

# 457
  • Мнения: 4 307
elist , ще ти намалее ако намалееш кърменето. Колкото повече порастват, толкова по-бързо изсукват и няма да ти висят по ръцете. А лактацията се нагажда според нуждите на бебетата. Обаче трябва постоянство и добра храна + течности.

# 458
  • Мнения: 4 307
Днес трябваше да е секциото на Михаела. Дано всичко е наред с мама и бебетата! Praynig Praynig Praynig

# 459

Общи условия

Активация на акаунт