Ще имам близнаци! Тема с продължение....15

  • 22 736
  • 459
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 131
Здравейте и от мен. Simple Smile
Бора66, аз моите ги усетих на 20+3. Преди това само едно като лекичко пърхане и като движение. Не се тревожи, всичко ще е наред. Hug Praynig baby_neutral

# 436
  • София
  • Мнения: 12 269
Наистина много полезни неща, живот и здраве ще си ги чета в болницата. Aila, това че в Шейново ще ми ги носят в определено време затруднява ли по някакъв начин кърменето? Тоест бебетата ако искат да сучат, а мен ме няма - какво става? Сестрите с адаптирано мляко ли ги хранят или с кърма от банка? Малко се притеснявам как ще става цялата работа...  ooooh!
   Най-добрия вариант е бебетата да са при майката и тя да ги кърми винаги когато те имат нужда. Това беше и една от причините да избера ТК още първия път именно заради кърменето. Все пак там ще си няколко дни и не е фатално. Незнам няма ли вариант в Шейново да си във Вип стая и бебетата да са си при теб? Съществува риска ако много плачат да са ги нахранили преди да ти ги донесат и съответно да нямат желание да сучат. Знам и че някои майки са се оплаквали, че им ги дават за толкова кратко , че имат време да накърмят само едното бебе или направо им носят само по едно бебе, но незнам за коя болница ставаше въпрос. Иначе основното отново е ти самата малко след раждането, по принцип до шест часа след ражденето, да започнеш да цедиш, а ако бебетата не сучат когато ти ги носят да цедиш за да наваксаш и пропуснатите хранения или дори след кърмене за стимулация. Това ще помогне количеството кърма да отговаря на нуждите им и когато се приберете вкъщи след седмица лесно да преминете само на гърда. За близнаци се препоръчва поне  8 кърмения или изцеждания за денонощие още по-добре поне 10. Тоест на всеки два часа средно през деня и поне веднъж нощем. Ако бебетата са при теб е нормално да хапват между 8-12 пъти на ден.
   Аз споделих как постъпих втория път веднъж в тази темичка. Бях отново секцио, но още в реанимацията преди дори да си раздвижа краката започнах леко да цедя и масажирам гърдите. Това става най-лесно на ръка в началото. Може да прочетете статия за техниката на Мармет за цедене на ръка от Блога на ХЕдра. Количеството което се изцежда са капки, които просто попивах със салфетка. Колкото по-рано започне стимулацията толково повече количеството кърма ще отговаря на нуждите на бебетата според възрастта им. В противен случай бебенцата ще ви ги дадат след 24 часа например, а гърдите едва тогава ще започнат да получават стимулация.
   Тоест съвета ми е да започнете да цедите гърдите на ръка или с помпа, например механичната на авент веднага след като се почувствате в състояние, а веднага след като ви дадат бебенцата да започнете да ги слагате на гърда. След което в началото ако има нужда дохранвате с АМ или ако има  с изцедена кърма. Трикът е че на следващото хранене може да предлагаш като добавка изцедената кърма от предишния път. Например носят ти бебенцата кърмиш ги и даваш изцедената кърма ако има нужда след което като ги вземат доизцеждаш и двете гърди. Рутинно не се препоръчва изцеждане, но с оглед повишеното количество кърма от което се нуждаят близнаците и това че ще ти ги носят на три часа една допълнителна стимулация ще е от полза, а и ще имаш добавка от кърма при нужда. МНОГО ПО-ВАЖНО Е ДА СТИМУЛИРАТЕ ДОСТАТЪЧНО ГЪРДИТЕ, дори и да се налага да изхвърляте кърма отколкото да не цедите защото няма как да се съхранява. Ако си постоянно с бебенцата и те сучат добре може да няма нужда да цедиш, а просто да ги слагаш всеки път на гърдата. В болницата е много подходящ момент да преминете само на кърма и по възможност на кърмене от гърда, защото там ги мерят и следят всеки ден и ще се види ако има проблем и не наддават достатъчно.

Цитат
Няколко неща, които трябва да вземето под внимание, когато преценявате наддаването

Загуба на тегло в рамките на 5 – 7% през първите 3-4 дни след раждането е нормална. 10% загуба на тегло понякога се счита за нормална, но е сигнал, че кърменето трябва да бъде проследено и оценено от специалист. Добра идея е бебето да бъде измерено на 5-дневна възраст (на 5 дни бебето вече трябва да е започнало да наддава, а не да губи от теглото си), така че ако се развива някакъв проблем, да бъде открит и третиран навреме.
Бебето трябва да възвърне рожденното си тегло в рамките на седмица до 10 дни. Ако е спаднало много на тегло в първите дни или ако е болно или преждевременно родено, възвръщането на теглото може да отнеме повече време. Ако бебето не е възстановило теглото си на двуседмична възраст, това е сигнал, че кърменето трябва да бъде проследено и оценено от специалист.
Винаги отчитайте наддаването от най-ниската стойност, а не от теглото при раждането.

   Винаги може да се обадите на мен или на телефона на консултативния кабинет по кърмене от болницата с въпроси  Simple Smile

# 437
  • Мнения: 4 266
Здравейте,
При мен кърмата дойде на 5 ден след секциото.
В клиниката бебетата трябваше да си имат режим на хранене и ми ги оставяха на подсладена вода за 5 часа през нощта.През това време те се скъсваха да плачат и се чудих с какво да ги баламосвам.Така,че не зная ако кърмата не е дошла дали има смисъл да ги оставят при майката за цяла нощ,особено след секцио.
В момента сме в къщи и дохранвам с адаптирано мляко и растем.Кърмата се увеличи ,но не стига и за двамата.
Поздрави

# 438
  • Мнения: 131
Malinkap, извини ме, но ти кога роди? Аз ли нещо не съм разбрала. Мисля, че беше секцио за 10.11 . Никой не ни каза хубавата новина, а ние си чакаме ли чакаме. Да са ти живи и здрави дечицата. Радвам се, че се появи. Hug Покажи ни бебенцата ако желаеш. baby_neutral baby_neutral Praynig Praynig
Как са мама Обичанка и Маги29 и техните бебета?  Hug Praynig baby_neutral baby_neutral

Последна редакция: сб, 28 ное 2009, 19:04 от 4elsy

# 439
  • София
  • Мнения: 12 269
Здравейте,
При мен кърмата дойде на 5 ден след секциото.
В клиниката бебетата трябваше да си имат режим на хранене и ми ги оставяха на подсладена вода за 5 часа през нощта.През това време те се скъсваха да плачат и се чудих с какво да ги баламосвам.Така,че не зная ако кърмата не е дошла дали има смисъл да ги оставят при майката за цяла нощ,особено след секцио.
В момента сме в къщи и дохранвам с адаптирано мляко и растем.Кърмата се увеличи ,но не стига и за двамата.
Поздрави
    През ноща количеството на хормона пролактин, отговорен за производствато на кърма е най-голямо, затова е от изключително важно значение първите месеци да има нощни хранения.
    Първите дни гърдите произвеждат коластра, която е милилитри, но е напълно достатъчна на бебетата. За да стане прехода към зряло мляко и да слезе кърмата е нужна стимулация. Най-важното е гърдите да получават сигнал, а не да се чака да слезе кърмата за да започне да се кърми бебето.
     Препоръките на Световната Здравна Организация са бебето да получава единствено мляко първите месеци от живота си без нужда  от подсладена вода например. Всяка течност различна от кърма която допълнително поема е по-малко мляко в коремчето, например 50 мл вода, е 50 мл по-малко кърма.
     Ето стари отговори на подобни въпроси -
Цитат
  Въпрос - от kassi /patrissia/ - Кога тръгва кърмата при секциото? И при нас ли ще са бебета през деня в Тина Киркова!?
    Отговор - Начина на раждане не оказва влияние на слизането на кърмата или продължителността на кърмене. Изхвърлянето на плацентата задейства хормоните, необходими за тръгване на млякото. Поставянето на бебето на гърда, тоест сученето определят количеството мляко. Желателно е колкото се може по-скоро да се даде на бебетата да сучат, а при невъзможност да започне изцеждане. Ако има задържани парченца плацента, може изобщо да не тръгне кърма или да спре. Липсата на сучене има същия ефект. Тоест бебетата трябва да се слагат на гърда, дори да смята майката че няма нищо  Wink

# 440
  • Мнения: 4 266
Благодаря 4elsy Simple Smile.Леко раждане и на теб!
Засега качването на снимки ми е леко затруднено  Embarassed,не че е голяма философия ,но иска време  Embarassed.По-натам ще кача
Поздрави !

# 441
  • Мнения: 131
Малинкап, много ще се радваме, когато си свободна да пишеш за бебенцата. Как се казват, колко тежат, как мина раждането и тн.
 Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Praynig Praynig Praynig Praynig baby_neutral baby_neutral

# 442
  • София
  • Мнения: 12 269
 Малинкап честити бебенца и от мен. И аз ще се радвам на снимки на малките слънчица  Simple Smile

# 443
  • Мнения: 63

Мама Маги е добре за сега преди малко почна да има кърма ама нещо дигнала температура малко Марти само спи и не яде много много станал е 2850 като го сложи на гърдите и заспива Ивет е в кувиьоз казват че само заради топлото не били подавали кислород сложили са и сонда за да може да и дават циялото количество мляко след като спадна на 2200 за два дена е е качила 70 грама. Толкова от мен

# 444
  • София
  • Мнения: 12 269

Мама Маги е добре за сега преди малко почна да има кърма ама нещо дигнала температура малко Марти само спи и не яде много много станал е 2850 като го сложи на гърдите и заспива Ивет е в кувиьоз казват че само заради топлото не били подавали кислород сложили са и сонда за да може да и дават циялото количество мляко след като спадна на 2200 за два дена е е качила 70 грама. Толкова от мен

   Браво на малките  Simple Smile. А мама да се оправя бързо  Hug. Казали ли са и от какво е температурата? Ако в моменат и слиза кърмата може да е от това . В момента е много важно да изцежда докрай и често, поне осем пъти на ден и двете гърди ако бебчетата не сучат или не сучат ефективно. Нормално е новородените бебенца да се изморяват лесно и да заспиват докато сучат. Докато кърми Марти може да масажира гърдата в посока към зърното за слизането на нова порция кърма, която ще събуди интереса му. Масажиране отзад на вратлето или гръбчето също помагат. Може да го оригне и да му предложи другата гърда, смяната на позата също повишава интереса на бебенцата. Смяната на памперса и разсъбличането също са от полза, но в болницата може би не е удачен вариант засега. Повечето бебенца карат физиологична жълтеница от което са по сънливи, но скоро преминава  Simple Smile

# 445
  • София
  • Мнения: 12 269
  Като съм започнала за кърменето, ето малко снимки от наши си кърмещи мами, надявам се скоро да добавя още - http://aila.snimka.bg/baby/k-rmene-na-bliznaci.448078

# 446
  • Мнения: 849
Малинкап, ЧЕСТИТО и от мен!!! Да са ти живи и здрави рожбите! Разкажи ни повече за тях.

Айла, много яки снимки!!! Ето и една "олята" (и малко носталгична) снимка от нас от времето, когато зайците бяха мъъънички и все още се кърмехме  Wink

# 447
  • Мнения: 63

Най вероятно е жътеница, а теппературата е от млякто

# 448
  • Мнения: 382
много трудно ми се  вижда храненето на двете бебенца едновременно Rolling Eyes.   Малинкап, честито ,да са ти живи и здрави   bouquet

# 449
  • Мнения: 131
Добро утро и от мен, май аз съма най-ранобудната Joy Joy Joy
Пожелавам здраве на всички мами и бебенца- бъдещи и настоящи. Simple Smile
Благодарим ви за снимките, внасяте много добро настроение. Аз само си ги гледам тази бебенца и си мечтая за моите.  Praynig baby_neutral baby_neutral
Може ли някой да промени на първата страница данните на мами- Обичанка, Малинкап и Туити, че те не са вече бременнилки. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт