Коя количка - High Trek, Stokke или Quinny?

  • 12 019
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 346
все едно аз съм я пускала тази тема преди ... преди 2 месеца и аз се чудех точно между тези два модела  Rolling Eyes Взех си Стокке-то и не съжалявам. Коша й е високо, но можеш да го свалиш и на по-ниско. В никой случай не е нестабилен. Мноооого маневрене количка,която се управлява изключително лесно с една ръка (което за мен е важно, като дърва баткото с другата ръка Naughty). Изобщо мога да кажа, че количката (Стокке-то) си заслужава всеки лев. Ако имаш възможност, не се колебай.
Сигурно 100 пъти ходих да гледам Бебе конфорта, но нещо не можа да ме грабне. Имах триколка с баткото, от която не бях доволна и за това бях малко резервирана към нея.
Куинито също - не ми харесаха новите им материи.
А колкото до предните колелета на Стокке - в никои случай не мисли, че с бъзз-а ще ти е  по лесно.  Hug

# 16
Мерси много, всички отговори са ми ценни!   Peace
Знам я темата за Хай Трека и я изчетох, както и не малка част от тази за Количката като наука, но ме интересуват точно тези 2 модела в сравнение, та затова реших да пусна отделна тема.
Оххх... много ми е трудно да реша между Стокето и Хай Трека, аз имам време де, но ще приложим май същия метод като Gallia - ще ходим на място да ги гледаме и тестваме докато не решим....     bouquet

# 17
  • Мнения: 4 422
Мерси много, всички отговори са ми ценни!   Peace
Знам я темата за Хай Трека и я изчетох, както и не малка част от тази за Количката като наука, но ме интересуват точно тези 2 модела в сравнение, та затова реших да пусна отделна тема.
Оххх... много ми е трудно да реша между Стокето и Хай Трека, аз имам време де, но ще приложим май същия метод като Gallia - ще ходим на място да ги гледаме и тестваме докато не решим....     bouquet


Отиди най-добре на място където ще пробваш и двете и сама ще прецениш и избереш,обаче си мисля,че видиш ли наживо и пипнеш ли Стокке и темата приключва  Grinning Въпреки,че не съм ползвала Хай Трек нещо не ми допада особено .
Така или иначе скъпата количка обикновено си заслужава парите и дългото и безпроблемно ползване ще те убеди в това.

# 18
  • Мнения: 10
В предходния си пост забравих а искам да споделя един от недостатъците (според мен) на Stokke, за да поставиш летния кош в легнало положение трябва да го дигнеш заедно с бебето, което е неудобно когато детето стане  по тежко.
 Разбира се количката има много предимства, но тях предполагам ги знаеш затова не ги пиша.
Според мен за центъра на София е хубаво количката да е по тясна за да може да минаваш между паркираните на всякъде коли. Аз ползвам  bugaboo cameleon тя е широка колкото Stokke (имам предвид шасито) и съм доволна, понякога за да излезна на улицата ми се налага буквално да се промушвам  Simple Smile.

# 19
  • Мнения: 14 490
В предходния си пост забравих а искам да споделя един от недостатъците (според мен) на Stokke, за да поставиш летния кош в легнало положение трябва да го дигнеш заедно с бебето, което е неудобно когато детето стане  по тежко.
 


не разбрах какво имаш предвид? защо трябва да дигаш коша заедно с детето?

# 20
  • Мнения: X
Аз допоследно се колебаех между Куини Спиди и Хай Трека. В крайна сметка, избрах Куинито и за момент не съм съжалявала. Буквално върви сама. Управлявам я с два пръста, докато с другата ръка здраво стискам ръката на дъщерями, пресичайки доста оживени булеварди, примерно.

# 21
  • Мнения: 10
Цитат
не разбрах какво имаш предвид? защо трябва да дигаш коша заедно с детето?

когато детето гледа на пред няма легнало положение, ако заспи и искаш да легне трябва да  обърнеш посоката на коша, а и дори когато гледа към мен пак го повдигам за да сменя наклона. (дано съм го обяснила разбираемо  Embarassed).

# 22
  • Мнения: 14 490
Цитат
не разбрах какво имаш предвид? защо трябва да дигаш коша заедно с детето?

когато детето гледа на пред няма легнало положение, ако заспи и искаш да легне трябва да  обърнеш посоката на коша, а и дори когато гледа към мен пак го повдигам за да сменя наклона. (дано съм го обяснила разбираемо  Embarassed).

и аз това помислих, че имаш предвид, но положението напред е за дете поне на година и половина. те по-рядко спят в количката пък и винаги можеш да го извадиш, обръщаш седалката и го слагаш да спи Peace

# 23
  • Мнения: 10
Цитат
и аз това помислих, че имаш предвид, но положението напред е за дете поне на година и половина. те по-рядко спят в количката пък и винаги можеш да го извадиш, обръщаш седалката и го слагаш да спи
Да и така може, но все пак за мен това е недостатък.  Laughing Peace

# 24
  • Мнения: 428
Stokke не съм имала никога, но тя е моята несбъдната мечта.
Изглежда страхотно, висока е и маневрена. по мои наблюдения.
Имах Бъз.  Аз пък бях много доволна.

# 25
  • София
  • Мнения: 718
Ние ползвахме Хай Трек-а и съм супер доволна. Изключително маневрена и удобна. Стоук и на мен много ми харесва, но определено е по-удобна на равни терени.

# 26
  • Мнения: 35
И аз бях с Бъз и като цяло не съм доволна,дизайн и управление супер!Но като попорасне детето и започне да използва летния кош до едно време всичко е ок,после започва да става тясно,детето се свива на 8.Нас на 1 година вече не ни събираше и купихме нова количка

# 27
Абе к'во се дърлите само не разбирам ?
И аз в момента се колебая за избор между Хане (аха...ХАНЕ...не Жане,Джейн и ба баба ви хвърчилото,щото е Испанско името!) и Стоке (това пък е Норвежко,та не го превеждайте).
Куини никога не ми е било в полезрението - 14 кила рама?
Алооо...жена ми да не е тежкоатлет,бе?

Стоке-то е гъзария - да...ама дъщеря ми дали ще я грее много мойта гъзария?
Ако искате гъзарии - пазарете си обувки от Маноло или Диор.
- Тежи повече от Хане-то и заема повече място. предните колелца не са много големи - кофти за паваж и калпав терен.
- Прекалено скъпа е в България (в щатите е горе-долу на половин цена...сигурно щото ние сме много богати,па и ониа са големи тарикати).
- кофти откъм безопасност (висок център на тежестта,комбиниран с малки предни колела - предпоставка за овчарски скок)
- всички аксесоари са отделно
- скандинавски дизайн - ще ми ходи на колата (ебати плюса)
- като гледате за 1024-ти път Sex and the city (the movie) ще викате в салона - "айййй...като мойта количка" (е тва си плюс - туше...)
Хане Слалом про:
 - рама 8 кг (до сега не съм срещал по-лека рама на мулти-функционална количка)
 - задна + ПРЕДНА спирачка (дискова даже) - натоварете количка без такава и слизайте по наклонен терен да ви гледам сеира
 - по-ниска цена (не че е особено ниска,ама за 1000 лева сте горе-долу оборудвани)
 - повече възможности за приставки и аксесоари
 - лагери на вилката и колелата - върви сама буквално
 - възможност за застопоряване на предното колело в една посока

Ами това са малко плюсове и минуси.
Кой каквото иска да си купува...аз още не съм решил.

ПС: женските форуми са много забавни,ама от време на време питайте и мъжете си за някои неща...особено свързани с конструктивни особености.

# 28
  • Мнения: 6 909
Иначе други минуси при него май няма, като изключим това, че по поляни и плаж май е почти невъзможно да се движи...
В полянките не съм имала проблем, а на пясък върви идеално на две гуми.

# 29
  • Мнения: 0
И аз да споделя малко опит, който може да е от полза.. Взехме си Stokke, защото бяхме впечатлени от дизайна и функционалността. Поръчахме си я от он-лайн магазин в Англия и заедно с транспортните разходи ни излезе с 500-600 лв. по-евтино, отколкото се продава в България (впрочем установихме, че си струва да пазаруваме по този начин и доста други неща за бебето - дрешки, играчки и т.н.). Количката е изключително маневрена и е истинско удоволствие да я караш. Но...по алеи и гладки настилки. Дойде ли време да я карам по тротоари, павета и други off-road терени, каквито преобладават в нашата мила родина, ме хваща страх, че главата на сина ми направо ще се откачи от тръскането. Не знам дали е поради липса на амортисьори или поради самата конструкция на количката, а и нямам база за сравнение с други колички, но в тези случаи наистина ми е доста трудно. Препоръчвам да се вземе и коша за новородено, макар че в спецификациите на количката пише, че и летният кош става за новородено, но не е много удобен.

Общи условия

Активация на акаунт