107 книги и филми,храна за дуШата.Нова средиземноморско италианска диета

  • 28 995
  • 740
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 462
Пльок и аз тук в новата тема...Довечера в нас италианска кино вечер- I soliti ignoti и Non ci resta che piangere....И после се надявам да има малко почивка от италиански филми, иначе започвам да правя аз субтитри на Оркестър без име  Thinking
За тези филми ли говориш ??
http://www.youtube.com/watch?v=JYJDO54yOdc
http://www.youtube.com/watch?v=h_GNH5D3wCQ

# 16
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
feiam, не е тооолкова сериозно:) като четеш за това какво са правили  в архитектура примерно,  как са си изобразявали боговете и хората историята минава по-лесно, разбираш какви са били и без да има нужда да се възторгваш или да помниш имена на владетели, или много пр.н.е, което така и не мога да сметна кога е и т.н.
съвсем общо да знаеш кой кой е бил, къде... какво е най-важното. интересно е.

баШ ме нацели де съм най_боса  Embarassed


jufka, кураж и търпение  Hug


Някой чел ли е нещо на Филип Рот, гледам, че има много негови книги тук? Имам едни и на Барико за дочитане, ама нещо не ми се четат, отзиви, anybody?


аз съм на Рот вълна, съветвам ако го по4ваШ да караШ по хронологи4ески ред

# 17
  • UK
  • Мнения: 1 918
Пльок и аз тук в новата тема...Довечера в нас италианска кино вечер- I soliti ignoti и Non ci resta che piangere....И после се надявам да има малко почивка от италиански филми, иначе започвам да правя аз субтитри на Оркестър без име  Thinking
За тези филми ли говориш ??
http://www.youtube.com/watch?v=JYJDO54yOdc
http://www.youtube.com/watch?v=h_GNH5D3wCQ

Да, тези са, чакам ги сега да се свалят и тия дни ще ги гледам. Дано да нямам проблеми с разбирането на акцентите.

# 18
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Джуфке,форца е кораджо. Hug

Льоли аз Троизи като го гледам ми трябват субтитри,по4ти не го разбирам като говори.  Embarassed

Лени,евала!:bouquet:
Аз нямам истори4еска памет и историята винаги ми е била ску4на като материя за разлика от мъжа ми,който е маниак на тая тема. На мен ми дай математика,биология,езици или химия в краен слу4ай ама да помня дати,имена на ли4ности и събития хи4 не ме търси. Crazy

По4вам да си правя TO READ списък за когато настанат по-добри времена  Rolling Eyes
Казвайте какво да вписвам освен Филип Рот и Харуки Мураками? ВсъЩност то май моя списък Ще е по дълъг от Война и мир,но сърце да е Широко. Wink

# 19
  • Мнения: 6 333
Дирокова, много хубаво заглавие:)

Аз след като гледах Гладиатор в събота ( ли беше..) и Гръцката ваканция се отплеснах в много историческа посока
и се оказа, че съм много зле по отношение на Древна Гърция, Рим .. и т.н империи коя след коя следва и т.н.
Затова реших да чета по темата, чрез история на изкуството, което ми се струва най-лекия начин да разбера кое и как в тези древни времена, и от вчера вечерта, след консултация с Ани започнах с Месопотамия.
Имам тук "Чудната история на изкуството", великолепна книга на Драган Тенев + Интернет и започнах. Минах вече шумери, ранни вавилонци, асирийци, нови вавилонци и сега отивам към персите:))
После ме итнересува какво й е било великото на Велика България, кога е била самостоятелна държава и кога източна провинция и изобщо малко да си опресня знанията от училище по история.

Забравих да ти кажа снощи, че препоръчвам по-скоро Кенет Кларк (Kenneth Clark) Laughing Британец, произведен в "сър" от Кралцата. Намери неговите книги, има ги преведени и на български, но знам само за по-стари издания, така че може би се намират по т.нар "антикварни" книжарници и сергии, но може пък и да са го преиздали. Ще останеш доволна да прочетеш как описва двореца в Урбино Wink Знам, че си била там...

Мое отдавнашно мнение е, че в училище трябва всъщност да се изучава история на изкуството, а не история на войните, както е сега. Sick Защо? Ами защото ист. на изк. разказва всичко, което разказва и другата история, но по един градивен и, смея да твърдя, по-смислен начин. История на изкуството е история на Човека, на човешкия дух, на философията, на познанията. Отразява в себе си възхода и упадъка на всички цивилизации, преливането им една в друга. История на завоевателите за мен е просто една поредица от дати и разширяване и свиване на територии, което само по себе си няма голям смисъл.

Дирок, пристигна жената. Много е мила и свястна, също така се старае. Говори ит., но не свободно. Сега тия дни прекарвам много време в при свекър ми и с жената, понеже се опитвам да й помагам и да я напътствам, докато се ориентира. Освен това постоянно идват инфермиере, физиотерапевт, инфермиера-хигиенистка и т.н., та винаги трябва да съм там, за да й превеждам подробно какво правят, за да може някои манипулации да ги прави после сама. Свекърва ми ме превърна и в куриер по аптечната част, та по няколко пъти на ден се налага паля колата до аптеката Crazy ама няма как иначе. Силно се надявам скоро всичко да влезе в някакъв ритъм и аз малко да изляза от играта.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 715
Извинете за нахлуването в темата, но имам питане за много евтино настаняване в Рим. Можете ли да препоръчате квартира или пансион за 5 човека в периода 14-18.12.2009?
Гледам хотели за 50-90 евро, което е множко в случая.

# 21
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Джуфке,форца е кораджо. Hug

Льоли аз Троизи като го гледам ми трябват субтитри,по4ти не го разбирам като говори.  Embarassed

Лени,евала!:bouquet:
Аз нямам истори4еска памет и историята винаги ми е била ску4на като материя за разлика от мъжа ми,който е маниак на тая тема. На мен ми дай математика,биология,езици или химия в краен слу4ай ама да помня дати,имена на ли4ности и събития хи4 не ме търси. Crazy

По4вам да си правя TO READ списък за когато настанат по-добри времена  Rolling Eyes
Казвайте какво да вписвам освен Филип Рот и Харуки Мураками? ВсъЩност то май моя списък Ще е по дълъг от Война и мир,но сърце да е Широко. Wink

не си прави списъци, 4е ЩЕ те друсне депресия (ли4ен опит  Twisted Evil)

Barbabeau,  Shocked
отивам да се срамувам у ъгъла  Rolling Eyes Embarassed

# 22
  • Мнения: 6 333

Barbabeau,  Shocked
отивам да се срамувам у ъгъла  Rolling Eyes Embarassed


Защо?

# 23
  • UK
  • Мнения: 1 918
Джуфке,форца е кораджо. Hug

Льоли аз Троизи като го гледам ми трябват субтитри,по4ти не го разбирам като говори.  Embarassed


По4вам да си правя TO READ списък за когато настанат по-добри времена  Rolling Eyes
Казвайте какво да вписвам освен Филип Рот и Харуки Мураками? ВсъЩност то май моя списък Ще е по дълъг от Война и мир,но сърце да е Широко. Wink

Троизи е неаполетанец, нали? Ужас...Значи и аз ще търся субтитри задължително.

На мен на Мураками засега най-много ми хареса  "Норвежка гора"...също и "Кафка на плажа", но е супер заплетена и мистична, мисля, че трябва да се прочете повече от един път, за да се разбере, или може би на втория път бих си я изтълкувала по съвсем различен начин. Но човекът пише наистина увлекателно. Чела съм също и "На юг от границата, на запад от слънцето", също става и се чете по-леко, а е и по-кратка. Сега нямам търпение да се заредя с нови, искам и "Хроника на птицата с пружина" и "Преследване на дива овца" да прочета (последната много я хвалят в разни форуми и разни критици).

# 24
  • Мнения: 5 710
Ани, имаме 'Цивилизацията' в София, ще си я донеса.

Дирокова, бях забравила да ти кажа за наешето търсене на кола, което мина през какви ли не варианти и проучвания, но май сме в края вече. Отказахме се от Кашкай, в полза на Note. За съжаление няма модел Кашкай на gpl, к ни е задължителното условие, въпреки, че разликата в цената на Кашкай и Ноут не е значителна изобщо... Сега остават детайли и ако всичко е както трябва през януари ще дойде.

# 25
  • Мнения: 6 333
Лени, тук ми прави впечатление, че се навъдиха много Тойота Приус, които са ибриде. Имат бензинов и ел. мотор и работят някак комбинирано, т.е. не само едното или само другото, а комбинирано. Тук може да се прочете: http://it.wikipedia.org/wiki/Toyota_Prius.

# 26
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Извинете за нахлуването в темата, но имам питане за много евтино настаняване в Рим. Можете ли да препоръчате квартира или пансион за 5 човека в периода 14-18.12.2009?
Гледам хотели за 50-90 евро, което е множко в случая.

Ами тогава да опитаме по обратния на4ин. Кажи горе долу какъв бЮджет сте предвидили на 4овек да видим дали може да се намери неЩо на тази цена. На мен цифрата, която си посо4ила ми се вижда добра за Рим за този период...  Thinking

.....
не си прави списъци, 4е ЩЕ те друсне депресия (ли4ен опит  Twisted Evil)


Аааа,споко,тя депресията ми е верен спътник в живота и аз ако реШа да я пускам тя мен не Ще,така,4е няма проблеми. Mr. Green
Нека да се направя и аз малко на Ентелектуална, де. Wink

Льоли,да,неаполитанец е и ниЩо не му се разбира като говори,вЕрвай ми. Crazy

# 27
  • Мнения: 3 425
Eto me:)

Blagodarq vi momi4eta:)

Imam nqkoi sumneniq za nqkoi nikove...da si kajat bez boi,4e sum vi izpysnala trasformatsiite  Blush ,4e da sum v 4as i az  Grinning

Az se borq za svqstno rabotno mqsto i vse o6te ne sklanqm da 4istq  Crazy , no puk i prodava4ka mi e ok ....spored ^lydoto^ rabotno vreme na detskite gradini,t.e. do 1530-1600  Crazy 6te go mudrq i taz godina,puk 6te vidim  Grinning

...............

# 28
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124

Barbabeau,  Shocked
отивам да се срамувам у ъгъла  Rolling Eyes Embarassed


Защо?

ниЩо, представих си за секунда 4е играем на Тривиал  Rolling Eyes Laughing

# 29
  • Мнения: 5 710
Хибридни коли онзи ден гледах в 4 руоте, че вече навлизат в някаква по-нормална цена, не помня модела, който сега е излязъл във Франкфурт, но струваше под 20 хиляди. Май на Тойота, малък модел някакъв, градски.
Проблемите засега при тях са скъпите батерии, които трябва да се сменят на 3-4години.

Общи условия

Активация на акаунт