Да преправим старите мебели - 2!

  • 160 005
  • 741
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 834
В първата темичка само си четях, събирах мнения и се дивях на резултатите ви Grinning От няколко дни префасонирам една малка кухня, в която има вградени 60годишни шкафове от тавана до пода (3м височ) Grinning През годините са мазани с блажна боя в  ooooh! незнам си колко слоя и разцветки ooooh! Миналата седмица махнахме тези около мивката и ги заменихме с кафяв плот и оранжеви вратички (такива остатъчни материали имаше при прятелчето ни мебелист) Wink Реших да пребоядисам вградените в същата цветова комбинация, купих си боя от Бриколаж (от тяхната марка) и вече 3-ти ден се забавлявам Heart Eyes До ден- два ще ви покажа какво съм сътворила Embarassed Май става добре Rolling Eyes
А, пропуснах да кажа, че не съм шкурила- направо върху старата боя мажа
По повод питането на Кремена дали да сваля лака. Може и да не го сваляш. Аз намазах гладки фаянсови плочки първо със свързващ грунд (една такава розова течност), изчаках 3 ч по указание и нанесох латекс отгоре 2 ръце. Още на първата ръка покри много добре, та сега по същия начин ще намажа и един цокъл от стара блажна боя и отгоре- пак латекс.  Много е бързо и не е трудоемко като стъргане и шкурене Peace

# 16
  • варна
  • Мнения: 256
Момичета, нахлувам в темичката за малко помощ...към мамите от Варна по специално
Къде мога да намеря мебелно фолио, освен в магазина на Ген.КОлев  newsm78

# 17
  • Мнения: 3 216
Леле,момичета,толкова се изкушавам с тази тема,че и съпруга запалих да подхванем нещо. Embarassed

# 18
  • Мнения: 1 885
Аз миналия уикенд се занимавах с кухничката на баба ми. Искаше нещо свежичко и ето какво постигнах. Има още малко за довършване. Да се дозакрепи и изолира плота и да се дозалепят плочките зад батерията. Просто не можах да я махна, а и не смея с тия спирателни кранове и дрън дрън. Трябва си присъствие на мъж за тези неща. На горните шкафове ще монтираме и едни метални дръжки, които още не съм купула, от този тип, на който можеш да закачиш кухненска кърпа.
Мислех, че няма да хареса светло зеленото, но каза, че е изключително весело. Всичко направихме с подръчни материали, освен плота, който купих от Баумакс.  Тези шкафове, по нейни сметки са на 40г. Grinning

Направих и още няколко неща, разтопи се от щастие Simple Smile

Мерси за съветите тук Simple Smile

А ето и кухничката:


http://chihi.hit.bg/12102009.jpg

(зеленото е много хубаво на живо и е релефно, тук не може да се види така добре)

Следващия уикенд ще ходя пак да боядисам едни дървени столове бели. Ще има пак такъв цвят възглавнички на тях.

# 19
  • Мнения: 1 745
По повод питането на Кремена дали да сваля лака. Може и да не го сваляш. Аз намазах гладки фаянсови плочки първо със свързващ грунд (една такава розова течност), изчаках 3 ч по указание и нанесох латекс отгоре 2 ръце. Още на първата ръка покри много добре, та сега по същия начин ще намажа и един цокъл от стара блажна боя и отгоре- пак латекс.  Много е бързо и не е трудоемко като стъргане и шкурене Peace
Mоже ли снимки? Praynig И каква марка е грунда,а и латекса също?Благодаря!  bouquet

# 20
  • Мнения: 1 885
По повод питането на Кремена дали да сваля лака. Може и да не го сваляш. Аз намазах гладки фаянсови плочки първо със свързващ грунд (една такава розова течност), изчаках 3 ч по указание и нанесох латекс отгоре 2 ръце. Още на първата ръка покри много добре, та сега по същия начин ще намажа и един цокъл от стара блажна боя и отгоре- пак латекс.  Много е бързо и не е трудоемко като стъргане и шкурене Peace
Mоже ли снимки? Praynig И каква марка е грунда,а и латекса също?Благодаря!  bouquet

Розовата течност се казва бетон контакт. По принцип ако фаянсът не се мокри много добра идея.
Иначе каквито и да е акрилни бои след бетон контакта + Епоксиден лак отгоре е перфектния вариант. трудно се намира епоксиден лак обаче и много мирише, ама здраво, отровен е. Обаче и мокрене и квото се сетиш няма да мръдне. А ако си поиграе човек с цветовете няма да изглежда като рисувано.


Ето това например (четох в един сайт) е правено с грунд и след това една боя от Бриколаж (тя си е тяхно производство)

# 21
  • Мнения: 8 999
А, пропуснах да кажа, че не съм шкурила- направо върху старата боя мажа
По повод питането на Кремена дали да сваля лака. Може и да не го сваляш. Аз намазах гладки фаянсови плочки първо със свързващ грунд (една такава розова течност), изчаках 3 ч по указание и нанесох латекс отгоре 2 ръце. Още на първата ръка покри много добре, та сега по същия начин ще намажа и един цокъл от стара блажна боя и отгоре- пак латекс.  Много е бързо и не е трудоемко като стъргане и шкурене Peace
А дали става и за лакирани дървени мебели? Ако намажа с този грунд гадните чамови шкафове, дали отгоре ще хване лак на водна основа. Много ме мързи вече да шкуря, а и през зимата няма къде да се вихря. Само през лятото на вилата мога да вдигам пушилки и да мацотя с ремовали и каквото се сетите още. Та ще ми е много удобно, ако просто намажа с този грунд и отгоре нанеса боята, в случая не държа да изпъква текстурата на дървото, както при останалите мебели, над които се потих това лято.

# 22
  • Мнения: 377
Малко абсурдно ми звучи латекс върху фаянс. То си има специални бои за това. Ето го мястото, откъдето е горната снимка.
http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=14049&highlig … ++%F4%E0%FF%ED%F1


baibibi , виж какво пише на грунда, за какви повърхности е. На лака също.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 79
"...Розовата течност се казва бетон контакт. По принцип ако фаянсът не се мокри много добра идея.
Иначе каквито и да е акрилни бои след бетон контакта + Епоксиден лак отгоре е перфектния вариант. трудно се намира епоксиден лак обаче и много мирише, ама здраво, отровен е. Обаче и мокрене и квото се сетиш няма да мръдне. А ако си поиграе човек с цветовете няма да изглежда като рисувано."



Само да поясня, че има различни розови грундове. В случая мисля, че е по-подходящо да се използва Боро контакт - той е за гладки и непопиващи повърхности, като стари плочки и става гладко, докато бетон контактът е грунд за бетонни основи и съдържа малко по-едри частици, той се слага когато ще се прави мазилка. Освен това Боро контактът е и по-евтин.

# 24
  • Мнения: 4 202
Aya_Cuervo, много свежа се е получила кухнята на баба ти  Peace

А как ще изолираш плота при мивката, виждам, че е останала отдолу или ще сложите нова мивка?

# 25
  • Мнения: 1 885
Съгласна съм за поправката Боро Контакт е по-подходящ грунд за фаянс.


red shoe, тя не искаше да се сменя, защото е дълбока, а и честно казано не исках да И купувам боклук за 50-60 лв. Сносните мивки са над 100 каквото и да си говорим. Идеята беше да минем евтино, а да освежим.
Плота ще изолирам със саниратен силикон, като мисля да си поиграя да дялкам основата отдолу, за да изравня и да не стърчи така. Другия вариант е да подложа нещо, но май ще е по-грозничко.
Лошото на силикона е, че потъмнява с времето т.е. няколко годинки ... ама кво да правиш... От нищо нещо е все пака Simple Smile

# 26
  • Мнения: 4 202
red shoe, тя не искаше да се сменя, защото е дълбока, а и честно казано не исках да И купувам боклук за 50-60 лв. Сносните мивки са над 100 каквото и да си говорим. Идеята беше да минем евтино, а да освежим.
Плота ще изолирам със саниратен силикон, като мисля да си поиграя да дялкам основата отдолу, за да изравня и да не стърчи така. Другия вариант е да подложа нещо, но май ще е по-грозничко.
Лошото на силикона е, че потъмнява с времето т.е. няколко годинки ... ама кво да правиш... От нищо нещо е все пака Simple Smile

Провери дали няма някакви по-гъвкави профили, с които облепиш по ръба, за да има някакъв по-завършен вид, че само със силикон няма да стане много добре, ще стои винаги "мръсно" само след няколко месеца  Peace
А не може ли старата мивка да влезе в дупката върху плота?

# 27
  • Мнения: 1 885
Гъвкави профили има.. тези водобранните трябва да свършат работа.. бели
Мислех и за това и ще го помисля .. в краен случай кант някъв
Иначе старата мивка няма как да влезе.. даже не бяхме сигурни дали ще можем да я откъртим. Хваната е за стената и за пода  с метални крака, които са вкопани в.. някогашна мозайка, вече покрита с плочки не знам до къде стигат.

# 28
  • Мнения: 311
Aya_Cuervo  много свежа кухня, баба ти е късметлийка Hug ,baibibi  преди 4 години боядисах стари врати боядисвани с блажна боя отгоре с акрилна боя на сократес не използвах грунд,честно казано не вярвах че ще издържат толкова време,все още изглеждат добре.

# 29
  • Мнения: 3 216
Aya_Cuervo  много свежа кухня, баба ти е късметлийка Hug ,baibibi  преди 4 години боядисах стари врати боядисвани с блажна боя отгоре с акрилна боя на сократес не използвах грунд,честно казано не вярвах че ще издържат толкова време,все още изглеждат добре.
Aya_Cuervo  много свежа кухня, баба ти е късметлийка Hug ,baibibi  преди 4 години боядисах стари врати боядисвани с блажна боя отгоре с акрилна боя на сократес не използвах грунд,честно казано не вярвах че ще издържат толкова време,все още изглеждат добре.

Какъв е ефекта от акрилната боя( не мога да си го представя ) върху блажната ? Имаш ли снимка ? Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт