Да преправим старите мебели - 2!

  • 159 966
  • 741
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 7
След толкова мили и откровени думи не можех да не се появя отново. Здравейте пак. Трябва и аз да си призная, че "онзи ден" не ми беше ден, но и Вие надявам сте снизходителни и разбирате, че след определена възраст някои неща трябва да ни се прощават полезно.  Peace
Бих искала да споделя мнението си за кита за камини. В служебната ми работа се е налагало да използваме специално   лепило, то е марка BISON и има тъмночервен цвят (на опаковката отгоре е отбелязано 300оС) . Подходящо е за готварски фурни, т.к. е само до 300 градуса, а над тези температура става трошливо. С него могат да се залепват и стъкло-керамични плочи към метална основа.    
Има и друг вид високо-температурно лепило на същата марка, което е до 1000 градуса и е специално за камини. Неговият цвят е черен. Но с това лепило не може да се лепят стъкло-керамични плочи, т.к. двата материала имат различен коефициент на разширение при нагряване. Надявам се, че съм била полезна.  smile3503      

# 736
  • Мнения: 135
С каква боя да боядисам стари тъмни мебели? newsm78
Praynig Praynig Praynig

# 737
  • Пловдив
  • Мнения: 23 630
С каква боя да боядисам стари тъмни мебели? newsm78
Praynig Praynig Praynig
Добре, ти прочете ли поне няколко страници назад преди да питаш? И какво всъщност питаш? Какъв цвят искаш да получиш, какви точно са мебелите, сложи ли им снимка....

# 738
  • Шумен
  • Мнения: 555
Янтра, нашата спалня я боядисах в синьо, а стената над спалнята ще бъде кафяво и тапет
http://kiva.snimka.bg/other/moyat-dom.438768.17269649.
Гардероба и шкафчетата искам бели, а спалнята я поръчах от ПДЧ. Онази от село трябва да ми се преправя, а на "майсторите" не им се занимава, та затова.  Laughing

# 739
  • София
  • Мнения: 983
milena-mil, благодаря за разяснението   bouquet  Значи ще взема черното.

# 740
  • Мнения: 1 117
СедеФка , завиждам ти най-най неблагородно за съкровищата. И аз редовно се озъртам около входовете  hahaha До сега една етажерчица, нищо особено, с извити крачета, плетена кошница и стари куфари.
Но да помоля, ако ви попаднат стари домакински съдове, алуминиеви тенджери, тиган, посуда кухненска въобще, обаждайте се. Използвам ги за фотографски цели, и имам вечен недостиг  Joy

ПС, за леглото със замъка. Много ги харесвам и аз, но винаги съм се чудила, как му се сменят чаршафите на това легло, особено на показаното от Барбабо, това ще е жив фитнес!
а за пукнатината на камината, май няма вечен лек. И на нашата камина има, на комина й всъщност, който е видим. Пробвахме какво ли не, ефектът е временен и все отваря. На всичко отгоре е с един завършек - пръскана мазилка, на който корекциите са ужасно видими. В крайна сметка аз реших, че не ме дразни чак толкоз  Mr. Green

# 741
  • Мнения: 4 390
Момичета, темата достигна 50 стр. и е време да бъде заключена.

Заповядайте в новата тема.

Общи условия

Активация на акаунт