Да преправим старите мебели - 2!

  • 159 997
  • 741
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 8 999
Най-елементарната система, която съм ползвала: направо върху стария лак, без изобщо никакво шкурене, намазах три ръце от бялата боя Акуис. Не хвана от първия път плътно и затова се наложи да повторя още два пъти. Мазах с четка, така че естествено на места боята не е чак толкова плътна, а съвсем лееееко прозира отдолу дървото. После с шкурка протърках ръбчетата, така се показа натуралното дърво, защото друг цвят не съм ползвала. Стана много приятно.
За боята, която споменах - не ми хареса, че се наложи толкова пъти да боядисам, че да се получи горе-долу плътен цвят. Но за сметка на това се оказа много яко покритието. Чегъртах с нокът да видя дали ще падне - не се лющи.
Това го направих на един кухненски шкаф, който е съвсем временно приобщен към мебелировката на вилата. Не помня дали съм го показвала тук, защото не го намирам за шедьовър. Но ефектът е добър. Ще поровя да видя дали нямам някоя снимчица в компютъра.

# 721
  • Мнения: 211
Страхотни сте Hug И много бързи!
Ами да, може би ще пробвам първо на едно малко шкафче, което не ползваме никъде засега и ще видя какво ще стане. Ще ми се да се постараем повечко, понеже ще преправим цялото обзавеждане на кухнята по този начин, а то включва и дивана, и канапета с дръжки от такова дърво, и скрин, и масата, и кухненските шкафчета, че дори и закачалката и стенните аплици. Просто всичко там направихме набързо преди няколко години, защото имахме по-важни помещения за обазавеждане, и сега ми се ще да се потрудим и над това помещение. Може би ще пробвам с изшкурване с по-ситна шкурка, след това ще намажа желаните места с восък и след това ще намажем с нещо, като после ще оберем старателно още незасъхналата боя по ръбовете... След което с матовия лак, естествено.. Не знам.. Абе, искам точно този ефект: цък. Или в началото на темата една от вас си беше показала белия гардероб - нещо такова. Благодаря ви отново!  bouquet

# 722
  • Мнения: 6 319
Дами, понеже в последните няколко страници коментирахте материали, лакове, техники на много високо ниво Wink, ще задам един въпрос, който е леко извън темата, но сигурно ще можете да ми помогнете.

Имам една пукнатина на камината, която запълних с готов кит (продава се в кутии под формата на готова паста; мисля, че съставът му основно е гипс, лепило от рода на С200 и вода). Предупредиха ме, че щом мястото с пукнатината се нагрява, този кит не е подходящ и ще се напука пак, но реших да пробвам... Е, напука се пак. Laughing
Дайте идея с какво да оправя пукнатината?! Трябва да е нещо, което да може да се боядиса отгоре с латекс (като останалата част на камината), така че силикон не става.

# 723
  • София
  • Мнения: 1 010
   С акрилен силикон - той е направен за поправки преди боядисване с латекс и хваща боя като изсъхне.Слага се много лесно и се оформя с пръст (с него правих поправки по фризовете на тавана преди да боядисам)
   Да не е нов пост - не знам за нагряване,но като изсъхне може би не е фатално.

Последна редакция: чт, 04 фев 2010, 17:40 от katri

# 724
  • Мнения: 6 319
Благодаря за идеята! А имаш ли представа как понася високи температури?  bouquet

# 725
  • Мнения: 834
Barbabeau, има епоксидни смоли, които започват да се размекват при темп. над 55-58 градуса. Ако мястото на пукнатината не надвишава тази темп., спокойно можеш да я запълниш с епоксидна смола.

Купих си днес "рошаво" меченце и четка за лазурен лак с дълъг и мек косъм. Утре ще пробвам и 2-те. За мой потрес тази сутрин като видях напълно изсъхналата 2-ра ръка много ми допадна резултата. Ако нямаше места на "четки", нямаше изобщо да го потретвам. На 99% съм от желания резултат. Така че ще го мина утре, ще изчакам да изсъхне и тогава ще ви го покажа...може би някъде късния след обед Wink Също така съм доволна, че и щерката го хареса. Тя искаше бял гардероб, аз пък- да му личат шарките Laughing Май няма да има сърдити Heart Eyes

С този бял лазурен лак смятам да намажа и единствения стол /от възможните 4, които ми бяха подарени, ако си спомняте/, защото иначе няма с къкво да се върже в къщи. А така ще си го ползва щерката като помощен. Майсторите в ремонтирания апартамент отнесли другите 3 #2gunfire Питам ги аз: "На кой му вършат работа 3 стола и аз какво пък да правя 1?", а те: "Жената на собственика поиска да и ги закараме blahblah", но с гузен тон Outta Joint. Питам аз собственика искат ли си и стола, който е при мен, а той  Shocked Shocked Shocked Така се разбра, че тъпите мастори са ги отмъкнали някъде. Сега ме е яд, че бях толкова наивна, ама кво да правя Rolling Eyes, никой не ми е виновен, че съм си  animal085  Joy

Да ви се похваля и от другите придобивки Embarassed, които обаче веднага си прибрах. Та, значи от 1седм. семейство цигани ни чистят общите мазета. Като казвам "общи" не разбирайте само коридорите, ами и 25 мазета /от възможни 38/, необитавани от никого в последните мин. 15г Бяха се превърнали в бунища- всеки си чистил мазето в необитаваните, що пък да влачи боклук до контейнерите? Необитавани са тези мазета, защото апартаментите им много отдавна са продадени по няколко пъти.  Аз бях Главния координатор и наблюдател върху работата на циганите Sick, но затова пък се натъкнах на разни чудеса.
Най- скъпото ми съкровище от боклуците е един скрин с 4 чекмеджета, с резбовани декоративни колонки и ковани дръжцичи и ключалки. Наистина незнам колко е стар Rolling Eyes Не е голям, но е много красив Peace Добре, че бях там, защото щеше да замине за огрев на циганските печки Twisted Evil
Другото е едно столче от ковано желязо /беше с тапицирана седалка/, което пък щеше да замине във вторичните за желязо.
Едно малко каче в отлично състояние.
 Едно нещо, приличащо на огромен ратанов панер, но е с дупка по средта. По- скоро е било нещо като полюлей или някаква лампа newsm78 На него смятам за му залепя дупката и да си стане точно панер за " любимите" плюшковци на дъщеря ми, който също може да наплякам с този бял лак.
Другото е основа и пръчка от някакъв лампион от дърво и алпака, заедно с кабелите, всичко, само шапката му няма.
 Един чисто нов, в кашончето, прожекционен апарат, от онези с лентите от нашето детство Wink /сега и ленти да ме светнете от къде да търся/.
Една мнооого смешна помощна масичка /не може да не се сетите/ с краченца от жици и черна пластмасова табличка на цветя. Нея незнам що я прибрах newsm78 - хем ми стана жал, че ще иде на бунището, хем ме налегна носталгия по детството Wink Едно време баба на село точно на такава масичка, на табличката и, ни редеше филии с масло и халва за следобедна закуска, а ние си облизвахме мръсните от игра пръсти, еееехххх...!!!
Ще ги снимам едно по едно и ще ви ги покажа или поне по- интересните като скрина и столчето.
Ааа, щях да забравя, ще снимам и една холна маса, разтегателна е, на която е отлепен зверски от едната страна канта. Тя, обаче е на съкооператор, който искал да и вземе 20-ина лв Embarassed
Та, ако на някоя от вас и хареса, да идва да я грабва.

Последна редакция: чт, 04 фев 2010, 23:58 от СедеФка

# 726
  • София
  • Мнения: 983

Имам една пукнатина на камината, която запълних с готов кит (продава се в кутии под формата на готова паста; мисля, че съставът му основно е гипс, лепило от рода на С200 и вода). Предупредиха ме, че щом мястото с пукнатината се нагрява, този кит не е подходящ и ще се напука пак, но реших да пробвам... Е, напука се пак. Laughing
Дайте идея с какво да оправя пукнатината?! Трябва да е нещо, което да може да се боядиса отгоре с латекс (като останалата част на камината), така че силикон не става.

Имам и аз същия проблем. При последния ремонт запълвах пукнатината с някакъв акрилен уплътнител (предполагам, че е същото, което и ти си ползвала), но пак се отвори след време. Сега съм хвърлила око на един силикон, специално пригоден за високи температури. С такъв мъжът ми залепи вътрешното стъкло на фурната на майка си и вече цяла година си е ок, а се ползва ежедневно на поне 200 градуса. Само дето цветът му е тъмно червено-кафяв и сигурно ще трябва доста боядисване, докато покрие латекс отгоре. Тази пролет мисля да пробвам с него. Продава се в Бриколаж и нему подобните.

# 727
  • Мнения: 8 999
Седефка, ти си уникален нещотърсач! Благородно ти завиждам.
Радвам се, че гардеробът ти добива вида, за който си си мислила. Не се притеснявай от чертите от четката. Това може да стои като добър ефект в крайна сметка.
Чакам крайния резултат.

# 728
  • Шумен
  • Мнения: 555
Седефка , страхотна си. Много сладко разказваш за съкровищата си.  Laughing И сега опашка се заформя за снимки и ЛС за закупуване и изпращане на такъв лак към провинцията.  Mr. Green
Ето моите шкафчета, които ме чакат  строени в апартамента и един разглобен гардероб насред стаята.
http://kiva.snimka.bg/hobby/stari-mebeli.400238.17249544
Търся  точно твоя ефект.

# 729
  • Мнения: 8 999
И сега опашка се заформя за снимки и ЛС за закупуване и изпращане на такъв лак към провинцията.  Mr. Green
Ето моите шкафчета, които ме чакат  строени в апартамента и един разглобен гардероб насред стаята.
http://kiva.snimka.bg/hobby/stari-mebeli.400238.17249544
Търся  точно твоя ефект.

Много са ти симпатични мебелите. Със сигурност ще станат много интересни след като ги обработиш.
Ето такъв адрес извадих от сайта на Хелиос, за контрагент в Шумен:
гр. Шумен
„Боду” ООД
054 867 803, 0898 531 340 ,
Индустриална зона 16

# 730
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Еейй, точно такива шкафчета съм поръчала да ми ги пазят, за да ги натъманя някъде в детската  Mr. Green Само, че ми се струват малко по заоблени - и за това реших, че в детската ще са подходящи. Към тях имаше и тоалетка с огледало, бюфет и гардероб. Обаче удърната група изобщо не разбрала, че все още се намират хора, които биха си ползвали тези мебели и разбили на трески бюфета и гардероба. Кво да ви казвам, изядох си ушите от яд, щото удърната група са баща ми, брат ми и съпружието  Confused И баш те не разбрали. Сега съм дала писмена заповед да ми се пазят антиките от апартамента на баба ми, че ще хвърчат глави  Mr. Green

Аз ровейки попаднах на интересно сайтче http://www.thisoldhouse.com/toh/how-to
Може да си откриете нещичко полезно  Peace

# 731
  • Шумен
  • Мнения: 555
Аууууууу baibibi, сраааааам.  Embarassed Благодаря ти много, че ми намери адреса. Който не се е разровил от Сф да ми ги намирате.   Laughing А сега да питам, като не съм чела внимателно - този лак акрилен ли е? При мен ще стане абсолютна еклектика със спалня от ПДЧ и такива гардероби и нощни шкафчета.  Laughing И как ви е по-удобно боядисването - разглобени или сглобени мебели. Моят гардероб е разглобен, ама му се чудя така как да го подхвана и май ще искам първо да се сглоби.

# 732
  • Мнения: 79
И как ви е по-удобно боядисването - разглобени или сглобени мебели.

На плоскости е много по-лесно, но трябва да имаш повечко пространство.
Търпението е задължително. Аз, признавам, нямам... Flushed Все бързам да видя резултата, не изчаквам добре да засъхне лака, и когато започна да набутвам лавиците, издрасквам страниците...  Grinning Sick

# 733
  • Мнения: 135
С каква боя да боядисам стари тъмни мебели? newsm78

# 734
  • Пловдив
  • Мнения: 23 701
Седефка , страхотна си. Много сладко разказваш за съкровищата си.  Laughing И сега опашка се заформя за снимки и ЛС за закупуване и изпращане на такъв лак към провинцията.  Mr. Green
Ето моите шкафчета, които ме чакат  строени в апартамента и един разглобен гардероб насред стаята.
http://kiva.snimka.bg/hobby/stari-mebeli.400238.17249544
Търся  точно твоя ефект.
Аз имам точно същите Simple Smile С прилежащата им спалня и гардероб Simple Smile За тях говорех, че искам да ги боядисвам за нашата спалня. Хахаха, не само аз ще примъкна на баба си спалнята Hug И аз мисля за кафяво и тюркоазено, ама преди да го направя така искам да видя дали ще мога да намеря подходящи пердета. Или пък за бели мебели, със сини и жълти акценти, нещо като средиземноморски стил да докарам.

Общи условия

Активация на акаунт