Залъгалка-биберон-кога и как...

  • 3 776
  • 66
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 322
Моят син изобщо не желаеше да го погледне това чудо.

# 61
  • Мнения: 9 973
мисля,че е рано да я махаш
малкия си цока пръста и посинява,а бибата я плюе

# 62
  • Мнения: 3 929
Синът ми така и не пожела това нещо. Вечно плюеше биберона залъгалка. Сменихме всякакви възможни видове, но явно ги недолюбваше. За сметка на това предпочиташе гърдата.
Но племенникът ми беше със залъгалка почти до 2,6 год.

# 63
  • Бургас
  • Мнения: 529
Биберон-залъгалка махнахме точно преди 3 седмици. Т.е. беше на 1 г.9м. Не помня от кога я ползваше само за приспиване. Обаче последните един-два месеца беше луднала по нея  Shocked Постоянно я търсеше, ако я докопа - не я вади от устата по половин час... През нощта взе да се буди да си я търси... Та я "подарихме" на малко бебенце. Тя прояви голямо разбиране (нямаше ревове, конфликти - аз такова нещо не мога да си позволя Tired), макар че до преди седмица с тъга се сещаше за бибка от време на време. За нощния сън, няма да споменавам - стана абсолютно непробуден  Whistling Heart Eyes

# 64
  • Мнения: 13
моята дъщеря сама го отказа към годинката,може да изчакаш още малко

# 65
  • Мнения: 380
Синът ми не искаше биберон до 4 месечен и после започна да ползва. Помогна му особено когато му растяха зъбите. Никога не е бил пристрастен и дори денем не е ползвал, но се успокояваше определено и му помагаше да заспи по-бързо. Като стана на 2, скрих всички биберони, казах му че вълкът от "червената шапчица" ги е взел всички биби, той се чуди чуди и след 2 дена спря да пита къде са  Laughing
Според мен няма нужда да отказваш бебето си толкова рано, но ти си знаеш най-добре  Peace
Успех!

# 66
  • Бургас
  • Мнения: 364
Дъщеричката ми се научи да смуче залъгалка на около 5-6 месеца. Сега е на две години и три месеца и ситуацията е следната: цял ден не се сеща за нея, но дойде ли време за сън, си я иска - давам и в момента, в който заспи, я изплюва. Сутрин като се събуди, ми я подава и ми казва да я измия  Heart Eyes Разбира се, взимам залъгалката, измивам я и я прибирам - така до вечерта или до следобедния сън. Преди няколко седмици залъгалката се скъса и реших да не давам друга - детето искрено страдаше - две вечери се дереше като лудо и след като скочи от кошарата, реших да дам нова залъгалка. И досега съжалявам, че се поддадох на закостенели предразсъдъци и така разстроих детето си. Нищо не бива да става насилствено при децата. Предиатър ми е казал, че няма никакъв проблем да смуче залъгалка, стига да е анатомична - ползваме каучуковите на "Чико". Оставила съм на детето си да реши кога да се откаже от нея.
Самата аз съм смучела залъгалка до над двегодишна възраст, сама съм се отказала от нея и нямам абсолютно никакви проблеми със зъбите, челюстта или небцето. Дори стоматолози са ми казвали, че имам много правилна захапка, здрави и равни зъби.
Според мен няма нужда да стресираш нито бебето, нито себе си - то все още е в орален стадий от развитието си, а и тепърва ще му никнат зъбки и бибата наистина ще го успокоява.

Общи условия

Активация на акаунт