Запушен нос - бързи мерки

  • 35 756
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 314
За отпушване на нослето - 5 капки клеева тинктура в 10 мл. физиологичен разтвор (ако няма алергии към пчелни продукти)
 

 + Низита  Peace  това ползвам аз за малката

# 16
  • Мнения: 1 558
Ох,колко познато ми звучи  Whistling Миналата зима сина ми беше същия.В момента,в който му се запуши нослето и на третия ден сме с Т,зачервено гърло и антибиотик ooooh! Тази година педито ни изписа едни прахчета за имунитета и профилактика с/у инфекции на дихателните пътища „ Broncho-Vaxom„ Пият се 3 месеца по 10 дни.Давам ги вече 2 месеца и сополите си остават само сополи,без усложнения,оправяме се за 2 дни само с капки Peace

# 17
  • Мнения: 360
На нас ни помагат виброцила,даже в момента сме река от сополки,но не съм сигурна дали не е от зъбките при нас Confused

# 18
  • Мнения: 3 929
Аз впръсквам Стеримар по-честичко през деня, за да втечнява секретите и да ги изкарва. Също така му издухвам нослето. Това го правя с цел да не ги гълта и да не слизат надолу. Ако са зелени сополите, съм ползвала макситрол или Тобрекс/Тобрин 5 дни. Ако му е запушен носът, съм капвала Пиносол. За отпушване вит. С ампула също върши работа, но се слага само по 1-2 капки. Повече чай и течности давам, за да втечнява секретите, които гълта и да се чисти от тях.
Сетих се още нещо. Капвам му и олио или зехтин, но когато заспи, че не му понася миризмата.

# 19
  • Мнения: 46 520
Нищо не давам, освен обикновени капки за облекчаване, ако не може да диша.
Предлагам й повече плодове, ако е отпаднала и не й се яде - тогава витамини "Мултисаностол".
Не се плаши от Т- така тялото убива вируса, нормална рекация е, само следи да не вдигне над 38.5, ако вдигне, свали я с температуропонижаващи.

# 20
  • София
  • Мнения: 3 524
Здарвейте ,
Това което ме тормози са добре познатите ни на всички мами сополки.От снощи синът ми е със запушен нос.Дайте ми съвет за нещо изпитано и ефикасно ,с което да предотвратя появата на кашлици температури и т.н.Винаги от едни саполи се започват мъките.Има толкова вида капки и рецепти , но до момента не съм попаднала на нещо, от което да съм доволна и съм отчаяна Cry.Ако овладея хремата в началото , мисля че няма да има проблем.
аз бих взела като начало секрет от носа, за да е ясно има ли бактерия, кяото да се повлияе от някакви антибиотични капки. ако ли не, както наскоро се оказа случая със сина ми, това което правех за носа конкретно- промивки със стеримар, откакто си духа нослето, а преди с помпичка- редовно почистване за да излиза секрета навън. капах клеева тинктура 5-6 капки в 10 мл физ. разтвор по няколко пъти на ден, а след нея и сребърна вода и понястоящем след като ги изредувах по около 5 дни всяко, сополките ги няма. Peace
случвало се е преди като е бил много запушен и не е могъл да диша, преди лягане да пръсвам по веднъж от детския олинт, но той не лекува а само отпушва и е временно решение.

# 21
  • Мнения: 145
За отпушване на нослето - 5 капки клеева тинктура в 10 мл. физиологичен разтвор (ако няма алергии към пчелни продукти). Ако обаче проблемът е по-сериозен, не пропускай да се консултираш с лекар. Дано се оправи бързо детенцето  Hug
Така правя и аз! Клеевата тинктура винаги ни е помагала за 1-2 дни пресича хремата!

# 22
  • София
  • Мнения: 426
Давам на всеки час по 1 табл.Коризалия пъвия ден и 2х2табл.следващите 2,3 дни и успоредно с това пръскам  Дисни мар

Общи условия

Активация на акаунт