Руски език за начинаещи

  • 255 846
  • 948
  •   1
Отговори
# 600
  • София
  • Мнения: 5 658
Лебляди  Joy Joy Joy не мога да спра да се хиля  Laughing Laughing Laughing

И за още една гуспойца се сетих - на купон сме, тя се лигавчи нещо с едни младежи, те се занасят с нея, единият я гъделичка и тя изпищява: - О, у меня такая штукатурка!

# 601
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Думата дума отваря, дет се вика. Това пък ми напомни едно момче се беше ядосало нещо на една приятелка, а тя беше доста силно гримирана. И той и вика "Сейчас как дам по морде и вся штукатурка посыпется.

П.П. Девчонки, 28. 02.2004 г умерла моя маминька. Мне часто снится ихний с дедушкой дом, снится улица, снится город. Больше никогда я не зайду в эту хату, дом давно продан. Больше никогда она не сварит мне свой вкусный борщ. Больно что даже на могилку не могу сходить к ней. Хоть и не в деревне они жили, но почему-то вспомнилась эта песня, может из-за ностальгии.
http://www.youtube.com/watch?v=5R9UoGQ19MI

Последна редакция: пт, 28 фев 2014, 16:20 от Джемма

# 602
  • Мнения: 22 867
П.П. Девчонки, 28. 02.2004 г умерла моя маминька. Мне часто снится ихний с дедушкой дом, снится улица, .........
http://www.youtube.com/watch?v=5R9UoGQ19MI

Джемма, важното е, че са в сърцата ни. Болно е, като си спомням за тях, за времето прекарано с тях, за къщата, която вече не съществува, издигаха блок на нейното място, и в същото време ми е топло някак на душата, толкова мили спомени имам. Това е, живот......нищо вечно няма. Peace

# 603
  • пак там
  • Мнения: 2 885
ДжеммаHug

# 604
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Знам, просто напоследък все по-често мие мъчно за тях и странно вече трети път сънувам къщата им и все празна. Последният път беше странен сън- в помещението където им беше банята имаше само една пейка, метален гардероб и списък на войници с номера и имена. А предният път сънувах, че почиствам къщата и мия подовете,защото е прашно и няма кой да я изчисти. Отварях гардеробите и там висяха техните дрехи, помня, че едно яке на дядо в съня ми беше чисто ново. Но да не ви занимавам със сънища.
Имам прекрасни, прекрасни спомени от там- г. Константиновка, Донецка област Simple Smile.

# 605
  • София
  • Мнения: 5 658
Джемма  Hug те винаги ще бъдат живи в мислите ти  Heart Eyes

# 606
  • Варна
  • Мнения: 10 804
Джемма, може би трябва да отидеш в църква и да запалиш свещ?

Маминька, всъщност, баба ти ли е?

# 607
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Да, така ѝ казвахме със сестра ми, на майка ми майка.

# 608
  • София
  • Мнения: 5 658
Лебляди  Joy Joy Joy не мога да спра да се хиля  Laughing Laughing Laughing

И за още една гуспойца се сетих - на купон сме, тя се лигавчи нещо с едни младежи, те се занасят с нея, единият я гъделичка и тя изпищява: - О, у меня такая штукатурка!
Думата дума отваря, дет се вика. Това пък ми напомни едно момче се беше ядосало нещо на една приятелка, а тя беше доста силно гримирана. И той и вика "Сейчас как дам по морде и вся штукатурка посыпется.
Аз май трябваше да довърша смешката  Blush Мацката бъркаше думите штукатурка и щекотка  Party

# 609
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Да, Атти, аз те разбрах, но самата дума "штукатурка" ме подсети за случката с момчето. Peace

# 610
  • Варна
  • Мнения: 10 804

Аз май трябваше да довърша смешката  Blush Мацката бъркаше думите штукатурка и щекотка  Party

Добре, че уточни. Няколко пъти прочетох и не можах да схвана къде е уловката.  Simple Smile

# 611
  • София
  • Мнения: 7 808
От мен една весела история - една от първите ми срещи с говоримия руски.
Москва 70-те, ние сме в нов жилищен блок, населен само с "иностранци", аз съм сама в къщи, млада-зелена. Звъни се на вратата, отварям. Руснак с червен нос, рошава коса, бяла престилка с подозрителни ръждиви петна по нея, някакво странно съоръжение до него с маркуч, който той държи в ръка и изстрелва нещо от рода на "Тааканы бум морить?"
Аз зяпам стреснато Shocked - не разбирам нищо, но това "морить" не ми харесва! Той повтаря, аз съм вече разтревожена и се оглеждам за помощ. От другия край на коридора се чува "Вась, а Вась, что там у тебя?", а моя човек отговаря презрително "Тут девица какая-то бестолковая..."
 Laughing
Оказа се, че това е бригада, която минава по етажите и предлага пръскане против хлебарки, но понеже не всички ги пускали да влизат в жилищата им - човекът пита "Тараканов будем морить?"т.е. ще го пусна ли да напръска. Ама как да разбера с моя руски, научен от книгите, какво ме пита?
 newsm78  Laughing

Последна редакция: пт, 28 фев 2014, 17:51 от NumLock

# 612
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
NumLock, и твоята история си я бива. Grinning Бестолковая, а? hahaha

# 613
  • Мнения: 22 867
NumLock, и твоята история си я бива. Grinning Бестолковая, а? hahaha

Мен пък ме нарекоха вредная! Grinning Купувам сладолед на улицата и, научена от българските продавачки да давам точно стотинки, бърникам по чантата за копейки, като държа в ръка рубли. Погледа ме жената, явно не разбра, че и мисля доброто, грабна рублите от ръката ми, насъбра ми рестото, тикна ми го в ръката и през това време само ме овикваше каква съм вредная девчонка. Embarassed

# 614
  • София
  • Мнения: 2 265
Знам, просто напоследък все по-често мие мъчно за тях и странно вече трети път сънувам къщата им и все празна. Последният път беше странен сън- в помещението където им беше банята имаше само една пейка, метален гардероб и списък на войници с номера и имена. А предният път сънувах, че почиствам къщата и мия подовете,защото е прашно и няма кой да я изчисти. Отварях гардеробите и там висяха техните дрехи, помня, че едно яке на дядо в съня ми беше чисто ново. Но да не ви занимавам със сънища.
Имам прекрасни, прекрасни спомени от там- г. Константиновка, Донецка област Simple Smile.

Моят татко работил и живял в Константиновка, а аз съм от съседния град - Дружковка Peace

Относно "штукатурка" - "грим", младежи често употребяват това изречение, както и други подобни...

Милинка, не съм те забравила, болна съм, а от 2 дена въобще не мога да говоря...

Последна редакция: пт, 28 фев 2014, 18:23 от luss

Общи условия

Активация на акаунт