Руски език за начинаещи

  • 256 011
  • 948
  •   1
Отговори
# 615
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Знам, просто напоследък все по-често мие мъчно за тях и странно вече трети път сънувам къщата им и все празна. Последният път беше странен сън- в помещението където им беше банята имаше само една пейка, метален гардероб и списък на войници с номера и имена. А предният път сънувах, че почиствам къщата и мия подовете,защото е прашно и няма кой да я изчисти. Отварях гардеробите и там висяха техните дрехи, помня, че едно яке на дядо в съня ми беше чисто ново. Но да не ви занимавам със сънища.
Имам прекрасни, прекрасни спомени от там- г. Константиновка, Донецка област Simple Smile.

Моят татко работил и живял в Константиновка, а аз съм от съседния град - Дружковка Peace

Относно "штукатурка" - "грим", младежи често употребяват това изречение, както и други подобни...

Да, luss, помня, че ти беше от околността, но забравих Краматорск ли, Дружковка ли, Горловка ли беше. Hug Наистина светът е малък. Simple Smile

# 616
  • Мнения: 13 994
Хихи, весели случки  Mr. Green


ами щом ви е харесало началото на тази история да ви разкажа и продължението.

Та бъдещите тъст и тъща почват да се интересуват как е живота в българия, все пак щерка им ще заминава там като българска снаха. тъщата пита как са хранителните магазини  ..... и в отговор младежа въздъхва съкрушено - В магазинах мяса нет, одна СлА(О!)нина. И тук тъщата изпада в културен шок.

 Тази история се е предавала от уста на уста в българската студентска общност години наред  Joy

Последна редакция: пт, 28 фев 2014, 21:58 от _re_ge

# 617
  • София
  • Мнения: 5 658
Решили са хората, че тук сме някакви диваци, колим се безразборно и ядем слонове  Joy Joy Joy

# 618
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
 Laughing Laughing Laughing

# 619
  • Варна
  • Мнения: 10 816
милинка, ты куда пропала?  Crazy

# 620
  • Мнения: 30
Здравейте,

много харесвам Семен Слепаков, още от времето когато играеше в КВН. За тези, които не са го чували, ето линк към него концерт. В нета има песните му и поотделно.

Има нещо особено самобитно и неподправено в песните му и изобщо в сценичното му поведение. Приятно слушане!

http://www.youtube.com/watch?v=ZbE9fnYQuKg

# 621
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Ох, ще падна от смях- бабушка- трансформер. :hahaha:vesselay, благодаря за линка.

# 622
  • Мнения: 30
Ох, ще падна от смях- бабушка- трансформер. :hahaha:vesselay, благодаря за линка.

Аз съм и луд фен на Михаил Задорнов. Има една негова култова фраза от не-помня вече-къде. Попада мужик в тайгата и там някаква сграда, бивша столова. А пред столовата бабичка с автомат в ръце, охранява. Пита момъкът:

- Бабуля, а вы кто?
- А я секюрити! - отговаря бодро бабето.

Обожавам хумористите им, невероятни са! Този младок - Павел Воля е също абсолютен!
http://www.youtube.com/watch?v=MrUCAxRMX98

И немците имат невероятни кабаретисти, обожавам ги просто. Чудила съм се много пъти защо у нас този жанр е толкова зле развит. "Комиците" ни са просто трагични, а напъните на Слави да се изявява на този фронт са, меко казано, жалки. Защо го няма онова прекрасно можене, онази способност да иронизираш първо самия себе си, та чак после хората... много дребнаво им се получава някак на нашите. И много пресилено.

Последна редакция: вт, 04 мар 2014, 18:54 от vesselay

# 623
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
И Задорнов, и Моменко, и Шифрин, и Степаненко,и Петросян, абе всички ги харесвам.  Simple Smile Обичам русския юмор.

# 624
  • Мнения: 30
И Задорнов, и Моменко, и Шифрин, и Степаненко,и Петросян, абе всички ги харесвам.  Simple Smile Обичам русския юмор.

И аз, и аз, и аз! И Елена Воробей.

# 625
  • Мнения: 13 994
Вот вам еще порция юмора.
У меня подруга москвичка, но живет лет 15 в Болгарии. Однако по болгарски ни в зуб ногой , так как и работа у нее такая и семья и друзья. На прошлой неделе ее в центре останавливает пара русских - спрашивают как куда-то пройти, ну и она им объясняет. А они ей на прощание комплиментик - ой девушка как вы по русски хорошо говорите - почти без акцента. Хорошо что у нее ладненько с чувством юмора...

# 626
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
О,да, мне это знакомо тоже. Мама все говорит- и по болгарски не научилась толком говорить  и по русски забыла.  Simple Smile Но это не правда, она очень хорошо по болгарски говорит, без акцента, ну почти. Только некоторые слова не так как надо выговаривает. Предимно членуването е проблем, но не винаги. Но тя тук е от 1969 година все пак. А по руски се замисля понякога за някоя дума , която по-рядко се употребява.

# 627
  • София
  • Мнения: 6 263
Да, пък аз преди 100 гг., като учих руска филология, помня как една колежка (б. пр. - одна женщина идет, също любимо по руски  Simple Smile ) обясняваше за майка си, чистокръвна рускиня, омъжена за българин и живееща тук, която си говори с приятелки: "И жду я на ОПАШКЕ..."  Grinning

# 628
  • Мнения: 2
Хаха.. Здравейте "русофили" ! Тук при вас било много весело! ))) Включвам се и аз в темичката...Мне будет очень приятно пообщаться и посмеяться вместе с вами.  Simple Smile

# 629
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
И ние така си говорхме като малки със сестра ми:
"Извади ми блузата от шифанера"
" Пойдем со много на долу"
"Пошли да играем навън"
и др. подобни. Естествено знаех, че това са два езика, но за мен си беше като един с много възможности. Laughing И сега в разговор по някога ми идва най-подходящата дума на руски.
А и до ден днешен  помня как като си дойдох в БГ като малка и не знаех дума български, едната от двете ми учителки в детската градина- другарката Чернева (беше доста чера и страшна наистина) ме наказваше, че говоря на руски. Доста жестоко за никакво провинение. Бях само на някакви си 4-5 годинки. #2gunfire При това по тоталитарно време, когато руският беше на почит. Явно тя е мразила за нещо руснаците, знам ли. Още и помня физиономията и как бягах да видя коя е на смяна и плачех, ако е тя.

Последна редакция: чт, 06 мар 2014, 08:24 от Джемма

Общи условия

Активация на акаунт