Той има паралелна връзка

  • 22 910
  • 252
  •   1
Отговори
# 240
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Absolute beginner, въобще не си beginner, много си навътре с материята даже   bouquet

Винаги се кефя, когато хората осъзнават важни неща, противоречащи на общото виждане. В конкретния случай, че стила и принципите на живот на родителите, т.е. - личният пример, се усвояват от децата. Ако мама и тате живеят така, значи така и трябва.

Мисля си дали ако имам дъщеря - което се надявам да ми се случи, искам да е в позицията на авторката на темата и да преживява тази продължителна агония. И дали бих стояла в ситуация, която да препотвърди чрез личния ми пример, че това страдание е приемливо. Отговорът е категорично не.

Но, да, така отстрани е лесно ... И все пак... Много хора, даже по-големия процент от нас, рано или късно попадаме в някаква сходна ситуация, справяме се, животът продължава и често - много по-добре. Така, че - към авторката: няма винаги да те боли толкова, ще видиш!. А след време ще оцениш ситуацията като шанс да се развиеш и да промениш живота си в по-смислена посока. Хайде на бас  Grinning  Успех!

А иначе - лично мнение - от призиви за търпене, театър и преглъщане в името на децата, косите ми настръхват. Предпочитам детето ми по никакъв повод да не вижда "мама и татко да се прегръщат и целуват", особено насила, но да разбере едно - че има право да поправи грешките си. Те са за това - за да се поправят.

# 241
  • София
  • Мнения: 17 414
muneca - детето ми сега вижда две щастливи хармонични двойки, които го обичат и се грижат за него и нееднократно е коментирало, че е много по-щастливо сега, включително веднъж ми каза - вие с тате се разделихте много навреме, той беше започнал да става много нервен и само се караше. Това последното беше, защото човека просто не беше щастлив с мен, а искаше да бъде с жената, която обича.
Та за моето дете не се притеснявай, то си е екстра. И е наясно (надявам се), че семейство само за пред хората или децата не се прави. И че семейството прекарва времето си заедно и е щастливо, когато е заедно - а не мама с детето, тате с приятели.


# 242
  • Варна
  • Мнения: 957
muneca - детето ми сега вижда две щастливи хармонични двойки, които го обичат и се грижат за него и нееднократно е коментирало, че е много по-щастливо сега, включително веднъж ми каза - вие с тате се разделихте много навреме, той беше започнал да става много нервен и само се караше. Това последното беше, защото човека просто не беше щастлив с мен, а искаше да бъде с жената, която обича.
Та за моето дете не се притеснявай, то си е екстра. И е наясно (надявам се), че семейство само за пред хората или децата не се прави. И че семейството прекарва времето си заедно и е щастливо, когато е заедно - а не мама с детето, тате с приятели.

Точно щях да питам какво правим, когато единият не иска прошката на другия, не иска да даде шанс, не иска да "опита"? Едва ли има майка, която да реагира само импулсивно, въоръжена единствено с нараненото си достойнство, когато става дума за доброто на децата й. Но когато нещата излязат извън контрол, когато всякаква обич си отиде от сърцето на единия, опитите да се запази семейството на всяка цена са най-лошото което можем да направим за децата си. Още много мога да пиша, но има ли смисъл?

# 243
  • Мнения: 0
Децата ще са ок, мисли за себе си. Добрите родители са щастливи, или поне балансирани и "цели" хора. Не можеш да направиш огромен компромис, да загубиш себеуважението си, например, и да си добра майка. Какъв точно пример ще им дадеш?

.....

Просто затвори очи и си представи живота си след 5 години ...

Лично мнение !

След кратък сондаж между свободните мъже които познавам установих че всички те са свободни защото търсят под дърво и камък разведени с по 2 деца ... в краен случай с 1. Даже един левент е поставил условие на една мацка да забременее от друг иначе - чупката.

Сериозно: Представи си наистина живота си след 5 години ... и не забравяй че никой няма да ти помага с друго освен със съвети, а децата съвети не ядат. Освен добрите неща, които евентуално биха ти се случили си пердстави и не чак толкова добрите които задължително ще ти се случат.

Ти вече си го оправдала - така че мнението ми няма значение  Peace
 

# 244
  • София
  • Мнения: 17 414
Немо. Не всички мъже търсят девици.
Също и не всички мъже спират да помагат на децата си след развода.

# 245
  • Мнения: 0
Немо. Не всички мъже търсят девици.
Също и не всички мъже спират да помагат на децата си след развода.


Точно !  Peace

Аз само припомням плюсовете и минусите !

# 246
  • Мнения: 1 253
Благодаря за цветята, момичета, въпреки че бих предпочела точно по такива теми да се изказвам супер неподготвено; да нямам размисли или личен опит.

Немо, съгласна съм с теб, и аз категоричен съвет не давам, освен за адвокат и да е подготвена за всякакви развития. Просто всяко решение си има и цена, и рискове, и хубава страна, ние само ги припомняме. Някой в този форум беше казал, че компромис с личното достойнство в името на комфорта винаги е лоша сделка. Аз това припомям. Но хората сме толкова различни, това което е компромис за един, за друг не е. Второ, в такава ситуация лесно решение няма за никой, дори и за форумките дето "късат и хвърлят" веднага. Та как бихме могли да я съветваме? Можем само да я подкрепим.

Последна редакция: вт, 27 окт 2009, 15:00 от Absolute Beginner

# 247
  • Мнения: 7
Eдин чисто практически съвет: до развод все пак може да се стигне и без твоето желание. Подготви се.

Говори с адвокат за възможностите си при евентуална раздяла.

Друго важно: във всеки по-големичък град има вече частни детективи, може би не е лошо да се снабдиш и с доказателства за изневяра. То българското законодателство е доста примитивно в това отношение и доказателствата едва ли ти гарантират добра осигуровка, както е на запад, но все пак няма да е без значение.  

# 248
  • Мнения: 7
Децата ще са ок, мисли за себе си. Добрите родители са щастливи, или поне балансирани и "цели" хора. Не можеш да направиш огромен компромис, да загубиш себеуважението си, например, и да си добра майка. Какъв точно пример ще им дадеш?

.....

Просто затвори очи и си представи живота си след 5 години ...

Лично мнение !

След кратък сондаж между свободните мъже които познавам установих че всички те са свободни защото търсят под дърво и камък разведени с по 2 деца ... в краен случай с 1. Даже един левент е поставил условие на една мацка да забременее от друг иначе - чупката.

Сериозно: Представи си наистина живота си след 5 години ... и не забравяй че никой няма да ти помага с друго освен със съвети, а децата съвети не ядат. Освен добрите неща, които евентуално биха ти се случили си пердстави и не чак толкова добрите които задължително ще ти се случат.

Ти вече си го оправдала - така че мнението ми няма значение  Peace
  

Немо, задължително ще и се случат и добри и хубави неща каквото и решение да вземе. Тъй че хайде моля, не плашете гаргите.

Аз, когато се развеждах, толкова хора ми помогнаха, съветите бяха само част от помощта, но пък много важна част. Не само хората помогнаха обаче, случиха се неща,  за които не бях мечтала по време на развода. Сега се чувствам обичана и вторият ми съпруг е повече баща на децата ми от родния им. Та това е моят живот след пет години, Немо.

Моят опит показва, че когато решението е правилно, сякаш небесата се наговарят да помагат.  


Кое е правилното решение тук не знам, и не е моя работа да знам, но смятам че насаждането на страхове не е помагане.



# 249
  • Мнения: 0
Немо, задължително ще и се случат и добри и хубави неща каквото и решение да вземе. Тъй че хайде моля, не плашете гаргите.

Аз, когато се развеждах, толкова хора ми помогнаха, съветите бяха само част от помощта, но пък много важна част. Не само хората помогнаха обаче, случиха се неща,  за които не бях мечтала по време на развода. Сега се чувствам обичана и вторият ми съпруг е повече баща на децата ми от родния им. Та това е моят живот след пет години, Немо.

Моят опит показва, че когато решението е правилно, сякаш небесата се наговарят да помагат.  
Кое е правилното решение тук не знам, и не е моя работа да знам, но смятам че насаждането на страхове не е помагане.

Моето мнение е на база това, което авторката каза за съпруга си - сегашния т.е. накратко чудесен мъж и баща само че има паралелна връзка.

Ако беше даже споменала за грубо отношение било към нея или към децата .. развод.  Peace
Ама ми е лесно да го кажа - не е на моята глава  ooooh!
Изтъкнах достатъчно и положителни и отрицателни неща - има глава да мисли !  Peace

# 250
  • Мнения: 7
Сигурна съм че си имал добри намерения, както и повечето от нас тук Peace

# 251
  • Мнения: 1 568
Ако те успокоява това...случва се в около 99% от семействата по света,тъжно но факт!

# 252
  • Мнения: 36
Ако те успокоява това...случва се в около 99% от семействата по света,тъжно но факт!

Хм, може би имаш предвид, че е висок процента на семействата с изневери, ама чак пък всяко семейство да се сблъска с паралелна ВРЪЗКА...

Общи условия

Активация на акаунт