Отговори
# 15
  • Мнения: 708
Момичета, добър ден! newsm03
Тъй като се прехвърлихме в нова тема, моите въпроси останаха в старата без отговор. С риск да стана досадна отново си задавам въпросите относно връзката между процентите и правото на работа при пенсиониране, и дали се пази мястото на работа през тези години?
Изпращам ви слънчеви усмивки от Варна, нищо че е 7 градуса. newsm03  Nature Sunny
yov64, аз ти отговорих, каквото знам, но явно не си обърнала внимание, но пак ще повторя:%-те нямат нищо общо с правото на работа. Ти и със 100% имаш право на работа. Познавам такива. Но това трябва да го пише в решението. А това дали ще ти се пази мястото зависи от работодателя. А ти не искаш ли да работиш?

# 16
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
аз пак да попитам: може ли по време на лъчетерапия да се взима лекарството с алое и червено вино?

# 17
  • Мнения: 708
аз пак да попитам: може ли по време на лъчетерапия да се взима лекарството с алое и червено вино?
Задължително: червено вино, ядки, моркови, плодове! За алоето не знам.

# 18
  • Мнения: 92
Весе, благодаря за темата!   Hug Hug Hug

Хули, струва ми се че това ще ти е интересно.

В УМБАЛ "Царица Йоанна рентген спасява от шипове, артит и коксартроза. Радиацията е нищожна, процедурата е без пари  ...
http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2009-10-15&article=297707

Кана, подкокороса ме ти мене с това кисело мляко. От години не го бях правила. Мъжете в къщи страшно го харесаха, няма отърване вече.  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 19
  • Мнения: 1 494
Здрасти, здрасти!

Весе, благодаря! Hug

Момичета, добър ден! newsm03
Тъй като се прехвърлихме в нова тема, моите въпроси останаха в старата без отговор. С риск да стана досадна отново си задавам въпросите относно връзката между процентите и правото на работа при пенсиониране, и дали се пази мястото на работа през тези години?
Изпращам ви слънчеви усмивки от Варна, нищо че е 7 градуса. newsm03  Nature Sunny

yov64, процента не е свързан с правото на работа. Зависи от увреждането и от работата, на която си била. Вероятно има и някакви указания, но  не съм ги срещала в нета. Общо взето, комисията ще те пита какво работиш и ще прецени. А към решението описват кои условия на труд са противопоказани.
Колкото до пазенето на работното място - ако си трудоустроен имаш голяма защита и е много трудно да те съкратят. С две думи имаш предимство пред всички останали редови служители в предприятието.

Тук ще намериш отговори на въпросите си: http://www.gli.government.bg/bg/page/24
Посети местния офис и се консултирай със пециалистите.

Може да погледнеш и тук:
http://invalidi.start.bg/

Последна редакция: чт, 15 окт 2009, 13:42 от Abi (abigale)

# 20
  • Мнения: 832

Кана, подкокороса ме ти мене с това кисело мляко. От години не го бях правила. Мъжете в къщи страшно го харесаха, няма отърване вече.  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Така, така, браво на теб!  Hug
И аз се хванах на хорото заради детенце и така намазваме и ние.  Joy

# 21
  • София
  • Мнения: 5 074
Здравейте красавици   love001
Криси, не се притеснявай. Не си мисли, че като не съм автор на темата, ще ви забравя  Grinning
Та вие сте моите приятелки, как така няма да пиша.
И в предишния си пост казах, че ако имам възможност и необходимото знание, винаги и всякак ще помогна на който и да е. Просто нямам време да проследявам всичко, което пишете и поствате като информация.

# 22
  • в провинцията
  • Мнения: 249
Извинявам се ако се повтарям, но с търсачката не открих нищо. Може ли някой да ми каже дали онкоболните са освободени от потребителска такса до живот или, като минат критичните 5 години, отново се броят за здрави и си плащат всичко - прегледи, лечение в болница и т. н.?

# 23
  • Мнения: 1 494
Ами ако се броят за здрави след 5 години, как ще са едновременно и онкоболни...  Thinking

# 24
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 005
Надик, мисля че няма проблеми да си вземаш алоето и да си караш лъчетерапията!!!

Днес ми мина сцинтиграфията. Няма лоши новини и много се радвам!!!
Утре съм на химия и ще докладвам.
Йовче, как си, мила? Нали ти беше на химия днес?
Целувки от мен!!!

# 25
  • у нас - на брега на морето
  • Мнения: 294
Здравейте, отново днес!
Милмич, ама моля те, аз съм вече ветеран от химиотерапията! smile3534 smile3533  love001 Моята 6-та беше на 24.09.2009. Сега чакам 5 скенера на 22.10 , а от 26.10. , започвам лъчето. newsm12 Weary smile3506
Сонче и Аби, благодаря за отговорите!  bouquet Hug Честно казано не горя от желание да се връщам толкова рано на работа, защото не се чувствам   достатъчно силна.Прекалено ми е стресираща и натоварваща работата, а и грижите вкъщи за трима мъже, единият от които е първокласник ми стигат. Да не говорим и за трима възрастни и болни родители, при които се ходи всяка седмица на село и съм направо гроги. Така, че ако мога да поостана още малко вкъщи и да се стабилизирам още, ще е по-добре. След лъчето ще трябва да ми вадят и сливица, която е недоизрязана и години наред ми върши поразии на сърце, стави и др.
Хайде, че моите се върнаха и трябва да ставам.

# 26
  • в провинцията
  • Мнения: 249
Ами ако се броят за здрави след 5 години, как ще са едновременно и онкоболни...  Thinking
Ами и аз това се чудя... От една страна, лекарствата им ги спират. От друга, продължават да ги водят на отчет в онкоклиниката. Та затова се питам диагнозата "рак" доживотна ли е или след 5 години човек се счита за излекуван.

# 27
  • София
  • Мнения: 5 074
То и сега плащаме когато ходим на свободен прием, ако имаме претенции за оператор и пр. Иначе с направление от ЛЛ не плащаш нищо макар, че някои доктори се ослушват.
Водят ги на отчет в националния раков регистър.
Нищо, че са обявени за здрави, трябва да правят задължително профилактични прегледи всяка година и тези прегледи не се заплащат.

# 28
  • София
  • Мнения: 5 074
Миленка, Пясъчето днес е на химии .
Ще я чакаме да пише как е.

# 29
  • Мнения: 623
Пу, последна
Аз гоня, но за да ви следя и държа под око  Grinning Grinning Grinning

 newsm51

Общи условия

Активация на акаунт