Помощ в търсенето на работа 2

  • 71 187
  • 720
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 370
Не, обявата не е ваша, на Комметрик е.

Мнението ми никак не е позитивно.

Обявите на сайта им седят повече от две години вече с леки видоизменения.
Да, благодаря, Ити, просто типът работа ми беше интересен на времето,та.....
Аз не съм от активно търсешите, но....винаги следя пазара на труда.

# 46
  • Мнения: 3 894
Бях чела в една тема, че около 400-500 вървели.

Брей! И аз все си мислех, че вземат някакви огромни заплати. Даже и да се вземе предвид, че е неподтвърдена заплата, пак... толкова съм изненадана. То и това майто малко е от типа на... абе понеже на теб все ти се е струвало колко е хубаво да работиш това и неволно си изграждаш погрешни впечатления за заплащането. Но наистина съм изненадана. Дори и чисто да са тези пари... мислех, че са двойни.

Последна редакция: пт, 16 окт 2009, 15:33 от stefka.k

# 47
  • Мнения: 827
Не, обявата не е ваша, на Комметрик е.

Мнението ми никак не е позитивно.

Обявите на сайта им седят повече от две години вече с леки видоизменения.
Да, благодаря, Ити, просто типът работа ми беше интересен на времето,та.....
Аз не съм от активно търсешите, но....винаги следя пазара на труда.
Аз ги следях точно по тази причина Комметрик конкретно - и за позициите им, и за развитието им като фирма.
А видях, че и други се интересуват..., та реших да споделя мнението си.

# 48
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Мирама, моят съвет е, да кажеш поне 600 -700 лева.

Говорим не за София нали?

Може и да ти ги дадат, защото банките са доста затруднени в намирането на добри служители за клоновата си мрежа.

# 49
  • Мнения: 4 300
Здравейте и от мен. )


Аз имам въпрос, ако може някой да помогне с инфо. )))
С каква стартова заплата се започва във фронт офис в банка (не касиер)? Защото най-мразя да ми задават въпроса - какво възнаграждение очаквате? Ако кажа по-малко, кофти, ако кажа повече...пак кофти. )

750 бруто бих казала аз. Имай предвид, че зависи от длъжността- за някои позиции- половината грубо казано -около 50% от възнаграждението е под формата на премии. Е, тази година си е куца, но пък някои успяват и до 100% да стигнат.

С Лу сме се доближили с цифрите Simple Smile

# 50
  • Мнения: 1 290
Мирама, моят съвет е, да кажеш поне 600 -700 лева.

Говорим не за София нали?

Може и да ти ги дадат, защото банките са доста затруднени в намирането на добри служители за клоновата си мрежа.
Затруднени  Shocked Напротив-съкращават на поразия  Peace И изобщо не ги касае квалификацията на персонала,почти нищо не се върши локално,всичко е роботизирано,събират се документи,пускат се в София и оттам се решават нещата.Така практически служителят е заменим по всяко време  Peace

# 51
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Tristania не знам ти за кои банки работиш, но банката, с която аз работя, е затруднена в намирането на нормален персонал за клоновете. Дори официалното откирване на клона в Ботевград беше забавено, защото не можаха дълго време да намерят управител, не касиер, а управител.

Не знам за каква роботизация ми говориш, в клоновете и в най-малкия град има поне 2-3 касиерки, управител и охрана. Това са хора и съответно работни места.

# 52
  • Мнения: 171
Мирама..обикновено заплатите им се въртят около 500 лв...да не казвам и 400лв. Е ако има някой бонус..може да вземат и към 600-650 лв (говоря за аванс + заплата)...

# 53
  • Мнения: 22 430
Мерси момичета, и по мои данни са около 600-700лв (да, не съм в София), но все пак реших да попитам. )))
А доколко търсят квалифициран персонал....леко се съмнявам...някой продължават да си назвачават служители, които още не са си завършили висшето образование.

# 54
  • Мнения: 1 290
Tristania не знам ти за кои банки работиш, но банката, с която аз работя, е затруднена в намирането на нормален персонал за клоновете. Дори официалното откирване на клона в Ботевград беше забавено, защото не можаха дълго време да намерят управител, не касиер, а управител.

Не знам за каква роботизация ми говориш, в клоновете и в най-малкия град има поне 2-3 касиерки, управител и охрана. Това са хора и съответно работни места.


Говоря за Булбанк,съкратиха доста длъжности в провинцията и назначиха персонал в София  Simple Smile Платежни нареждания,валутни преводи,сканират се и се пращат в София.. /квалификация за сканиране едва ли е нужна/
Всякакъв вид кредит - събират се нужните документи и се пускат в София.. /пак не смятам,че е нужна квалификация/. Още много примери мога да дам,да не говорим,че половината служители нямат висше образование,почти никой не знае езици и т.н.  Simple Smile Може положението в други банки да е различно,нямам идея  Simple Smile

# 55
  • Мнения: 4 300
Тристания, с какво преписването на данните от платежното нареждане на екрана на компютъра те развива повече, отколкото да поставиш същото платежно на скенера  Wink
Понеже съм работила година и кусур в банков клон, основното по време беше пускането на платежни, ми е пределно ясно, че си просто оператор. Дали ще ги преглеждаш и ще пренабиваш в система, или ще преглеждаш и сканираш- все тая, един и същи **** е, и двете са сходни като действия и необходима квалификация.
Ако решим да задълбаваме- помня времената когато нямаше софуеър на касите-  дебит се пишеше с червено, кредит- със синьо,  помня, когато исканията за кредит се оценяваха ръчно ма заседания на кредитен съвет и не се използваха скоринг системи, помня и изготвянето на оборотни ведомости на ръка.
Интересното в този сектор е в централите, евентуално кредитирането по клоновете ако те влече търговията.
Приятното в тази работа ( фронтофис в клон) са контактите с хората.

# 56
  • Мнения: 1 290
Тристания, с какво преписването на данните от платежното нареждане на екрана на компютъра те развива повече, отколкото да поставиш същото платежно на скенера  Wink
Понеже съм работила година и кусур в банков клон, основното по време беше пускането на платежни, ми е пределно ясно, че си просто оператор. Дали ще ги преглеждаш и ще пренабиваш в система, или ще преглеждаш и сканираш- все тая, един и същи **** е, и двете са сходни като действия и необходима квалификация.
Ако решим да задълбаваме- помня времената когато нямаше софуеър на касите-  дебит се пишеше с червено, кредит- със синьо,  помня, когато исканията за кредит се оценяваха ръчно ма заседания на кредитен съвет и не се използваха скоринг системи, помня и изготвянето на оборотни ведомости на ръка.
Интересното в този сектор е в централите, евентуално кредитирането по клоновете ако те влече търговията.
Приятното в тази работа ( фронтофис в клон) са контактите с хората.
Далеч съм от мисълта за "развитие в банка"  Simple Smile

# 57
  • Мнения: 4 300
Почвам да се съмнявам изобщо дали си наясно какво пишеш, или просто си изливаш някакви лични негативи   Wink

# 58
  • Мнения: 1 290
Почвам да се съмнявам изобщо дали си наясно какво пишеш, или просто си изливаш някакви лични негативи   Wink
Просто мнение,за съжаление няма как да е положително  Simple Smile Нека да спрем да спам-им темата  Grinning

П.П  Който се интересува конкретно за някой работодател ,може да погледне сайта
http://www.bgrabotodatel.com/  Peace

# 59
  • Мнения: 3 216
Ох,момичета ...да споделя нещо,което много ме натъжи...

Случайно ми се наложи да пусна няколко обяви за търсене на персонал. Реших,че това е супер възможност да се сложа на мястото на работодателя.... Ами направо ме заболя главата. Получих такива СВ-та и снимки ,че ....думи нямам...
Няма да коментирам правописните грешки, това ще го преглътнат някак-в работата няма да им се налага да пишат собственоръчно....но какви СВ-та... Sad мен ще ме е срам да пратя такова . А снимките- има една излегнала се девойка на пейка , един младеж ми е пратил 3 снимки с пушки,елени,ски екипировка и иранското знаме и нито дума за опит на позицията ( задължително условие),и изобщо нито дума за себе си Shocked,едно девойче си е пратило снимка как пуши в едно кафене ( нищо лично към пушачите,ама това какви мисли предизвиква в главата на работодателя ?! )... . Дано някой търсещ се познае и се замисли какво прави. А заплатите ,които се предлагат са повече от сериозни за бранша . Тъжното е , че за най-ниската позиция ,с най-ниско заплащане получих най-грамотното кандидатстване. Sad

Дупе да му е яко на тоя ,който ще подбира от тях  Sad

Общи условия

Активация на акаунт