Карате ли се с майка си ??

  • 10 704
  • 99
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 045
Да,защото прекалява с даването на акъл,а аз прекалявам с неприемането на такъв. Peace

# 16
  • Мнения: 205
   Аз моята майка много си я обичам / е ,кой не си обича неговата Laughing/...за повечето неща имаме различни мнения, но един единствен път така се скарахме заради мъжът ми / тогава ми беше гадже още Mr. Green/, а аз не исках да обърна гръб нито на единия, нито на другия...от инат ли какво, така се случи, че не си говорихме около месец, и това беше най-ужасния, и тъжен момент в моя живот...оттогава се зарекох, че каквото и да се подразня или ако има нещо, просто да си я приемам само с любов...и така досега...много се обичаме...и сме приятелки...

# 17
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
не, в пълен синхрон сме.

# 18
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
да, почти всеки път, ако въобще си проговорим...

# 19
  • Мнения: 4 380
По филмите  показват едно друго общество, много по-възпитано от българското, с различен от нашия манталитет.
Ние колкото и да сме образовани, се държим бай-ганьовски навсякъде, включително с най-близките си.

Ако се разровим из темите ще се види прекрасно от къде идва проблема между майка и дете. Контрол, контрол и пак контрол от малки и докато са живи децата винаги трябва да ги контролираме и нареждаме какво и как да правят. Защото такава е била майка ти, такава биба ти и въобще..нямаш друг модел на поведение. Аз престанах да пиша в тинейджърската тема защото категорично не съм съгласна с методите на възпитание които прилагат масово форумчанки. Дразня се невероятно и освен да се изпокараме нищо повече няма да стане. То бива бива налагане на собствена воля ама такова чудо се не е виждало. Прилагат се всички най-гадни методи на контрол когато чувстват че го губят- до финансов шантаж включително. Българската майка е заинтересована детето и да става самостоятелно колкото се може по-късно за да го държи в зависимост и да шантажира. Това е истината. 20-годишни масово не работят защото майчето ги дундурка. Нищо че междувременно им съсипва нервите и живота.

Няма да се промени скоро обществото съдейки по това че новото поколение продължава да възпитава по този просташки начин децата си.

# 20
  • Мнения: 103
Караме се, но после много се обичаме.Тя е моя най-добър приятел.

# 21
  • Мнения: 1 761
Ами караме се,да.Няколко часа заедно и тя е изпаднала в някакво състояние на безсилие и гняв,като малките деца,когато им кажеш,че не може да си играят с печката или ножа.
Майка ми е невероятна жена-много интелигентна,умна,организирана,последователна,алтруистична,много грижовна.Аз не съм като нея.Обаче,когато сме в едно и също помещение по-дълго от един час заедни винаги има нещо, на което аз като кажа не и тя почва да се сърди,да недоволства,да се обижда,да ми всява чувство на вина,че съм/не съм направила както тя иска.Отделно не и позволявам да пуши,когато е у дома/моя дом, не нейния/,не искам да ми помага/не обичам друг човек да ми подрежда и чисти в дома ми/,не издържам дълго да слушам какво ми разказва,понеже в повечето случаи или знам историята или става дума за съвсем непознати хора.

Откакто живея в чужбина всеки ден й се обаждам,почти и имаме чудесни отношения-като стане тона по-остър просто затварям телефона.Миналата година обаче,докато ми беше на госто за два месеца едва не полудяхме и двете.
Не можем да живеем под един покрив и добре,че не се налага.Щяхме да си отровим живота взаимно.

# 22
  • Мнения: 61
  Доста се джавкаме  argue,въпреки че много се обичаме  kiss
Дразня й се,защото всичко на което тя ме е научила(обноски,етикет,естетика,поведение и т.н),сега трябва да я "уча" аз Sad.Не мога и не искам да се примиря че остарява и не може да е същата,все пак наближава 60 Tired
  На моменти прекалявам в очакванията си към нея... Embarassed
   Бях свидетел на много грозни сцени и  ужасно отношение на моя приятелка към майка й,която на практика и гледа двете деца,но дъщеричката й я засипва с обвинения,защото не се справя както трябва,докато тя е на масаж #Crazy
  И аз имам дъщеря и колкото да ме дразни майка на моменти,ще се постарая да съм по-търпелива и толерантна.
   Нали казват,че всичко се връща в този живот newsm78 Не ми се иска на дърти години дъщеря ми да ме прави на две стотинки Blush

# 23
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Докато живеехме заедно постоянно се карахме,никога не сме били на едно мнение.Тя самата казва,че на едно място двете не можем да виреем.
Сега не се виждаме често или се виждаме за малко и не успяваме да се захапем.А и тя като усети,че настръхвам и се изнася.
И аз имам дъщеря,поскарваме се от време на време,но много се стараем и двете отношенията ни да са приятелски.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 735
Много се обичаме,но и се караме и то откакто се роди детето.Много знаеща,много опитна и все да си каже мнението,все предлага решения,които никой не и иска.Странно е че преди това почти не сме имали пререкания почти 33 години,а сега направо ми прави телефонен тероризъм Mr. Green и се случава да се скараме и тел. да и затварям.Отдавам го и на проклетата и зодия Овен.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 2 269
Караме се, доста често при това. При нас проблемът е, че сме много еднакви- като манталитет, като темперамент, като възпитание, нали ми е майка. Simple Smile Хубавото е, че бързо ни минава. И на двете. Напоследък се чувствам ужасно виновна, след всяка караница. Повтарям си, че трябва да съм по- търпелива и снизходителна, но нещо не ми се получава. Когато съм и най- бясна и усещам, че трябва на всяка цена да замълча, си представям колко ще съжалявам за поведението, след години, когато тя няма да е между живите (да ми е жива и здрава!). Ефекта е моментален. Осъзнавам, че споровете ни, в повечето случаи са за дребни и незначителни неща, а живота е отчайващо кратък. Напоследък се опитвам да съм по- мъдра и разбираща и определено конфликтите намаляха.

# 26
  • Мнения: 36 133
не, защото вече я няма - бих дала 10 години от живота си, за да мога да се карам 10 минути с нея в момента!

# 27
  • Мнения: 2 700
Караме се, или по-скоро си съскаме непрекъснато и цял живот сме били така. Майка ми просто не може да спре да дава акъл или да дудне, как нещо в мен или къщата ми не е наред. Сигурна съм, че го прави с цел да ми помогне, обаче не я издържам Simple Smile
Но иначе много се обичаме. Тя, дуднейки и мрънкайки, и в момента ми помага безкрайно много, не знам какво щях да правя без нея. Аз също гледам тя да може да разчита за всичко на мен.

# 28
  • София
  • Мнения: 165
Естествено. За ежедневни неща. По скоро тя има навика да не се контролира какво говори и после се чувства неудобно. Аз в повечето случай съм в добро настроение и не и се връзвам, но ако съм под пара просто имаме лек сблъсък. Бързо ми минава и така - всичко от начало.

# 29
  • Мнения: 284
Не,не се караме.Майка ми е най-добрият ми приятел в живота,невероятен човек,обожавам я Heart Eyes.

Общи условия

Активация на акаунт