Отговори
# 705
  • Мнения: 89
Здравейте, момичета!
Да се отчета след днешния преглед. Бебко си е добре, расте си, доктора каза, че е около 2100-2200кг., доста е големичък  Simple Smile, но така си върви от доста време.  Laughing Говорихме и за контракциите, и че са вече нормални да ги има, стига да не са много продължителни и начесто през определен интервал от време. Каза, че колкото повече рита бебето, толкова повече и контракции може да има. Също и от физическо натоварване - изкачване на стълби, дълга разходка и т.н, но аз тези работи вече си ги зная от опит, затова не се натоварвам и е горе-долу добре.  С главичката надолу си е и вече доктора каза, че трудно би се обърнало, защото мястото му е малко.   

# 706
  • Madrid
  • Мнения: 514
Kasmet_Viara_Jivot ,наистина е много гадно,но се опитвам като ми се прияде да не мисля за това и така. Hug

# 707
  • София
  • Мнения: 1 352
viola78 за болките си права, но зависи от корените на мъдреца разположението му и прочие. Моят първият излезе толкова елементално, все едно млечен зъб извадиха нищо не усетих. Зарастна ви да два дни дупката, е вдлъбнатина на венеца имаше доста време,но не и рана. Ходих на преглед огледаха ме  състоянието е плачевно просто. Аз знаех за 4-ри проблема, а зъболекарката видя още 4-ри  Shocked #Crazy. Почвам ги няма как да се отлага,че ще стане страшно просто. Тя също потвърди,че зъбите са ми много лоши и там ми обясняваше за някакво състояние,че било много рядко на долни зъби, а при мен го има. Аз обаче си знам при мен е наследствено от майка ми и няма начин. От горе на всичко трябва да си преправя коронката ама тя на финала.

Лудата Пенка прави баница по нощите Laughing стискайте палци не знам какво ще стане с бременската ми глава не ставам дори и за това. На всяка втора кора забравях да сложа захар  Crazy

И още нещо тати е с температура стискайте палци да е настинка  Praynig Той боледува веднъж на високосна и аз мисля,че го гепва варицелата ( той не я е карал според майка му)  Cry

# 708
  • Мнения: 147
Евка дано не е варицелата, че така много лошо  Praynig
Аз само искам да кажа, че на сайта на 9месеца излязоха дните на отворените врати в болниците през ноември.
За Вита е на 20.11 и ще сформираме група, засега желаещите сме 3 броя, който иска да се присъедини да казва Simple Smile

# 709
  • Мнения: 9 501
Еvка , дано не е  това Praynig
 При лечението на зъбите искай да ти слагат упойки с ниско или най-добре без съдържание на адреналин и със Cytogect /вид спринцовка за поставяне на упойките/ е най-безболезнено..примерно:
    * Ubistesin 4% (с адреналин) 3M ESPE Германия, най-често употребяван в ежедневната  практика.
    * Mepivastesin (без адреналин) 3M ESPE Германия Lidocain 2%
      - при възрастни и хронично болни
      - при бременни
      - при деца

ilindi4ka
искрено се надявам, да не е такава диагнозата, че е крайно неприятно Confused

vivianka1 как ще го раждаш тоз младеж..много голям бе Laughing

# 710
  • Мнения: 650
евка дано скоро и без проблеми се оправи вашия татко
Вивианка много голямо бебе, бе, да не го родиш 5 кила Grinning
Илиндичка стискам палци всичко да е наред и при вас
Днес бяхме на разходка, времето беше много хубаво, но го дават да се разваля, а и да се похваля имаме си нов джип, беше мечта на нашия тати Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 711
  • Мнения: 9 501
tanchelina честито ви ново возило! Безаварийно само на красиви места да ви води  bouquet
Каква марка е..пусни снимка Wink

# 712
  • София
  • Мнения: 1 352
MTV благодаря за инфото за упойките, а тази спец. спринцовка как изглежда,че то аз като не знам могат да си ме будалкат  Laughing

Тати май е с варицела ама ще чакам утре за потвърждение има две пъпки,но още малки за 100% убеденост  Cry Най - доволен беше малкият умря си от радост,че тати няма да ходи на работа и ще могат да си играят тъй като сега и той бил заразен и нямало страшно да го зарази .

# 713
  • Madrid
  • Мнения: 514
Евка,неприятно за таткото на тази възраст,а синчето ти милото направо ме трогна. Heart Eyes

Вивианка,наистина голямо бебе,да е живо и здраво. Simple Smile

МТВ,не ми сложиха диагнозата,но ме поставиха на диета.Това,което ми е най-странно обаче е,че нито ме викат на контролни прегледи,нито да ме следят... ThinkingАз сама ли трябва да я меря тази захар и къде,машинка ли да купувам,малко като в необрано лозе ме остави доктора.Да не говорим,че на въпроса какви изкуствени подсладители мога да ползвам и изобщо мога ли,ме гледаше неясно и изкара някакъв учебник,след което заключи,че не е сигурен,да не ползвам нищо. ShockedДобре де,ама два месеца без абсолютно,ама нищо сладко и подсладено ми се вижда невъзможно на мен, два,три плода мога да хапвам...пък аз обожавам плодове.Та сега сама си събирам информация.Но всъшност този доктор винаги ме е разочаровал,разчитам на него само за формалностите.

Танчелина,честит нов джип!Виж,аз пък затова ти завиждам!Да и се радвате много и да пътувате на воля,до испанските плажове например Sunglasses

# 714
  • Мнения: 39
Evka големи сте късметлии напоследък  ooooh!, то не бе едно не бе две  Rolling Eyes
Само ви пожелавам едно голяма радост януари месец със раждането на здраво и сладурско бебче
Ilindi4ka трябва воля наисина за диета  и то точно сега, но щом се налага, а смятам, че след раждането всичко ще си тръгне както трябва  и кръвната захар ще се нормализира, и така може би ще се избавиш от излишни килца, не че ти имаш много де  Wink
Vivianka тъй като гледам май ще си една от декемврийките ни няма лошо, само го следете как наедрява че трудно се раждат 4 кила и повече  Wink имам опит
Tanchelina честито МПС, леко и безаварийно возене   bouquet

Последна редакция: вт, 27 окт 2009, 23:20 от sugar_lady

# 715
  • Мнения: 9 501
Еvка така изглежда спринцовката:

А това е упойката:


ilindi4ka мисля че има разлика м/у диабет и гестационен такъв..не съм много запозната с втория.. Най-добре е да потърсиш мнение на добър ендокринолог. Ограничението на сладко..ок /можеш изк. подсладители, но пак по пестеливо/, но основното което иска инсулин са приетите въглехидрати. За тях нищо ли не ти казаха?
И да си следиш кр.захар..какво, с какво ще я регулираш?

# 716
  • Madrid
  • Мнения: 514
Да огранича въглехидратите,в смисъл да ям по-малко картофи, само интегралин ориз и макарони.
Нищо не ми даде за измерване,нито спомена за проследяване,просто си тръгнах от кабинета. Rolling Eyes
А за специалист ми трябва направление от него,но на този мой въпрос отговори,че нужда няма.

# 717
  • Мнения: 9 501
ilindi4ka не се паникьосвай-всеки стрес е лош и за теб и за бебето..все пак оправия от евентуално гест. диабет /ако е това/-има  Peace  Просто тези диети и напрежение да го мислиш постоянно.. Confused то хубава болет няма..Колко ти беше резултата на теста?
Не знам на това попадала ли си-тук е обяснено за различните видове:
http://www.howtoeat.info/index.php?option=com_content&task=v … 654&Itemid=77
http://www.puls.bg/illnes/group/cat_82/
http://www.gsk.bg/3aB_ANa6eT.html
http://www.biberonbg.com/info/diabet.htm

Ето диета:
http://www.lekar.bg/hranene-12/info-91/%D0%94%D0%B8%D0%B5%D1%82% … 0%B1%D0%B5%D1%82/

# 718
  • Madrid
  • Мнения: 514
Да,благодаря ти много за линковете,тъкмо за примерна диета се ровех Hug

Ами на мен изследванията ми кръв и урина бяха отлични,но след обременяването с глюкоза първия път "цъфна" резултат 186 при 140 допустим.От там ми назначиха 3 часовия тест.Там стойностите не ги помня наизуст,но на таблицата,която ми показа доктора,видях,че нито една не е висока.Преди няколко дни обаче бях при друг лекар,понеже моя беше в болничун и тя го заместваше.Та тя ми обясни,че са високи стойностите и вероятно трябва да ме проследят в болница,даде ми час за след 5 дни при моя доктор,който вече се беше върнал.Той прецени това,което писах в предния пост.
Всъшност не съм толкова притеснена,колкото отново се разочаровам от подхода на този доктор,на който му личи некомпетентността за пореден път.На 23 ноември имам ехограф в болницата,там ще попитам, дотогава ще си спазвам диетата.Междувременно замислям да сменя личния си лекар.

# 719
  • Мнения: 1
Илиндичка,тази моя позната беше бременна в същите месеци(6-7 месец)когато и го установиха,т.е не мина и втория тест(аз поне втория успях да го мина),та тя ми беше казала че си беше купила апарат за мерене на захарта,тук при нас струва към 30 долара мисля,отделно беше намалила сладкото и ядеше предимно салати и месо.Но доколкото помня от време на време си хапваше и сладки неща и тестени,ако искаш ми кажи ще и се обадя да я разпитам.Все пак не може изцяло да спреш всичко.

Общи условия

Активация на акаунт