Мамолози - гр. София

  • 1 575 106
  • 5 600
  •   3
Отговори
# 2 910
  • Мнения: 6 346
През 2009 година един от най-известните специалисти от Онкологията не откри втори тумор в гърдата на приятелка - тя си беше напипала сама първия, отишла при него, той много самоуверено направил само палпация и биопсия (по онова време не признавал образната диагностика, по-късно е започнал да праща пациентките си на ехография) и после я пратил на операция. Извадил тумора (злокачествен). Да, но след 2 месеца тя си напипва нов в същата гърда, който 100% е бил там и преди, но не е бил открит при първия преглед, вероятно защото въобще не е била направена мамография преди първата операция, нито ехография, само палпация и биопсия. Така че да, случва се да пропуснат цял тумор, макар че в случая е виновна липсата на образна диагностика, но и прекалената самоувереност на лекаря. По принцип при всякакъв метод на диагностициране е важно кой гледа или въобще провежда изследването, какъв опит има, също има значение и техниката, разбира се, ако става въпрос за образна диагностика. Грешки могат да станат, понякога могат да бъдат и фрапиращи, за съжаление...

Последна редакция: сб, 10 мар 2018, 08:44 от Cioccolata

# 2 911
  • Мнения: 964
на мен по стряскащо ми е патолога ако обърка - ако каже че всичко е ок а то не е ... или обратно, да си с доброкачествено образование и да минеш през ада на химиите .
то ако няколко мнения на патолози трябва да се взима след операция ... да ти *бЕм медицината в България - що за безобразие !
дано да не е така , че иначе незнам .
мислех си че хистологията е най достоверна .

# 2 912
  • Мнения: 6 346
Имам близък, на когото преди години правиха биопсия от нещо на кожата (в Медицинския университет го пратиха - кожната клиника) - така и не можаха да определят какво е дори с тази биопсия, първо казаха злокачествено, после казаха, че все пак не било. Но какво точно е - това никой не може да каже. И съответно не се знае как да се лекува. Така че явно и при патолозите невинаги нещата са ясни, но предполагам, че по-скоро е изключение, отколкото правило.

# 2 913
  • Мнения: 964
Така е , за съжаление явно на нищо не може да се разчита всичко се е обурнало на печелбарство .

# 2 914
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 695
Пациентка съм на   д-р Младенов и съм много доволна. Той ми прави отворена биопсия, ще ме оперира след няколко месеца пак той, при него ще отида и за реконструкцията по-късно. Много прецизен и търпелив, много добро отношение към пациентите, препоръчвам го.

# 2 915
  • София
  • Мнения: 6
на мен по стряскащо ми е патолога ако обърка - ако каже че всичко е ок а то не е ... или обратно, да си с доброкачествено образование и да минеш през ада на химиите .
то ако няколко мнения на патолози трябва да се взима след операция ... да ти *бЕм медицината в България - що за безобразие !
дано да не е така , че иначе незнам .
мислех си че хистологията е най достоверна .

Баща ми при операция в Пирогов беше диагностициран с предпоследен стадии рак на пикочен мехур. и Първи стадии рак на простата. Лекуващия лекар каза, че на баща ми не му остава много.След консултация с няколко други лекари открихме несъответствие по епикризата. Поискахме повторно изследване на парафиновите блокчета - след него се оказа втори стадии рака на мехура. Подготвихме всичко за смяна на мехура в Окръжна болница и на комисията хистолога каза, че няма да се съгласи на операция докато не види пробите. С много мъки си ги взехме от Пирогов. Хистолога в Окръжна болница даде заключение - първи стадии на мехура и доброкачествен  рак на простата. Отказаха операцията, защото при това положение не е наложителна. Отидохме в съдебна медицина за ново изследване, защото имахме три различни мнения и от там потвърдиха казаното в Окръжна болница без да имат информация от предните резултати.
Не искам никого да плаша само казвам, че съм си патила и съветвам да проверявате изследванията.

# 2 916
  • София
  • Мнения: 2 666
Аз пък Гемеджиев не искам да го виждам до края на живота си. Моя близка стигна до рак със разсейки, защото според него нищо й няма. Двама лекари след него бяха категорични, че е рак и за жалост се оказаха прави. Ако не беше потърсила второ и трето мнение след него не ми се мисли какво щеше да стане.

# 2 917
  • SF
  • Мнения: 21 177
Ако има находка задължително искайте проби и ги занесете при независим хистолог (препоръчвам д-р Влахова), защото аз вече имам няколко случая при които  хистолог поставя грешна диагноза.
Прегледите при тези лекари са и по здравната каса, може и платено и веднъж в годината има безплатни прегледи.
Дано да съм била полезна.

Ееее.... стига де... Какво значи независим хистолог! Това, което са извадили от гърдата ми по време на операция, никога не съм го виждала и никой не ми го е дал да го нося някъде. Как се казва на хирурга Вашият патолог не е независим, искам да ги нося при друг. Къде се търси друг?

# 2 918
  • София
  • Мнения: 1 271
Аз след операцията в онкологията  (след като ми дадоха епикризата) си взех парафиновите блокчета и ги занесох в сити клиник.

# 2 919
  • София
  • Мнения: 2 666
Ако има находка задължително искайте проби и ги занесете при независим хистолог (препоръчвам д-р Влахова), защото аз вече имам няколко случая при които  хистолог поставя грешна диагноза.
Прегледите при тези лекари са и по здравната каса, може и платено и веднъж в годината има безплатни прегледи.
Дано да съм била полезна.

Ееее.... стига де... Какво значи независим хистолог! Това, което са извадили от гърдата ми по време на операция, никога не съм го виждала и никой не ми го е дал да го нося някъде. Как се казва на хирурга Вашият патолог не е независим, искам да ги нося при друг. Къде се търси друг?


При моята близка ситуацията беше подобна. Срещу 20 лв. се разписа, че си взима блокчетата. Занесе ги за повторно изследване при д-р Христова до патоанатомията.

# 2 920
  • SF
  • Мнения: 21 177
И какво ви показаха повторните изследвания?

# 2 921
  • София
  • Мнения: 2 967
Здравейте, може ли мнение за мамолози, които преглеждат в болница Доверие, Овча купел, гр. София.

# 2 922
  • София
  • Мнения: 2 666
И какво ви показаха повторните изследвания?

Имаше съвсем лека промяна в процентите. Хистологията беше правилна като цяло.

# 2 923
  • Мнения: 2 502
Миналата седмица ходих при д-р Василев в болница Вита. Много внимателен и спокоен лекар, слава Богу всичко е наред.

# 2 924
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 340
Аз след операцията в онкологията  (след като ми дадоха епикризата) си взех парафиновите блокчета и ги занесох в сити клиник.

винаги трябва да се потвърди заключението на патолога при друг патолог
няколко са добрите в София, в големите болници са, ако се разминават нещата и при трети!

Общи условия

Активация на акаунт