Мамолози - гр. София

  • 1 584 860
  • 5 612
  •   2
Отговори
# 3 705
  • Мнения: 20 238
Аз понеже съм ходила и при един учтив и мазен, който ми измъкваше пари, измисляйки, че ми има нещо, та оценявам Гаврилов. Не ми е викал никога за толкова години.

# 3 706
  • София
  • Мнения: 2 666
При моята близка ситуацията беше много сериозна. Тя имаше уверението на друг лекар, че всичко е наред и е напълно здрава жена.  След това д-р Стоименов настоя да се оперира и то бързо. Отиде и при проф. Гаврилов, които насрочи операция за след няколко дни, но много й беше крещял. Реално тя потърси второ и трето мнение, защото имаше усещането, че нещо не е наред с нея. За съжаление се оказа права.

# 3 707
  • София
  • Мнения: 3 123
У нас се смята за глезотия да обясниш и подходиш човешки, част е и от народопсихологията ни. Определено огромен пропуск в медицинските ни училища, хем и голяма част от тези хора специализират навън. Имам опит с Гаврилов преди доста време и чета, че не се е променил. И тогава си овикваше пациентките. Имам опит и със следене в чужбина и там никога, ама никога не са ме овиквали. Винаги първо се минава през дипломиран специалист по образна диагностика и ако той/тя сметне, че е необходимо, се минава през лекар. И освен ако не е крайно наложително, не се правят биопсии. Сега треска ме тресе, че ще трябва да се обърна към родните специалисти, поради бременност.

Малко е извън темата тук,но специално за бременност, тук има прекрасни лекари.Благодарвние на лекарите тук,имам две здрави деца.Заминах за Белгия в 6-ти месец с много проблемна бременност, която тук поддържаха и следиха безупречно.Там обаче беше коренно различно и определено съжалявам,че родих там.Не ми се влиза в подробности,но се случиха неща,които тук нямаше да се случат.С второто си  се следих и родих тук.

# 3 708
  • Мнения: 813
Zila1, желая ти успешна и безпроблемна бременност.
 До момента аз лично нормално и внимателно отношение съм срещнала от др. Валентин Иванов (токуда), др. Билчев (прави еластография в щерев), др. Балаценко (образна диагностика в надежда).
  Ясно ми е че в годините особено в тази професия човек трябва да притъпи емоциите си, за да може да се съхрани, но пък чак да се държиш истерично и да стресираш и без това наплашените жени ми звучи повече от садистично и несъвместимо с лекарската професия.
  Чудя се този гавраилов за какво толкова може да се кара на пациентките си...?

# 3 709
  • Мнения: 1 288
Zila1, желая ти успешна и безпроблемна бременност.
 До момента аз лично нормално и внимателно отношение съм срещнала от др. Валентин Иванов (токуда), др. Билчев (прави еластография в щерев), др. Балаценко (образна диагностика в надежда).
  Ясно ми е че в годините особено в тази професия човек трябва да притъпи емоциите си, за да може да се съхрани, но пък чак да се държиш истерично и да стресираш и без това наплашените жени ми звучи повече от садистично и несъвместимо с лекарската професия.
  Чудя се този гавраилов за какво толкова може да се кара на пациентките си...?
Благодаря!
Той се кара предимно, ако закъснееш с прегледа, довериш се на гинеколог, вместо на мамолог и подобни. Ако помня добре. Бях още дете, като ми започнаха проблемите, на 19.

Зори, имах предвид, че ще трябва да си направя контролен преглед тук, понеже няма да мога да пътувам със самолет в друга държава. Радвам се, все пак всичко е наред с първото ти детенце.

# 3 710
  • Мнения: 813
Zila1, ако закъснееш с прегледа имаш предвид, че в неговата представа един по напреднал процес е свързан с единствено с немарливост от страна на жената?  Относно това на какъв лекар трябва да се доверим за преглед според гавраилов трябва да е образна диагностика или мамолог хирург,  не такъв който практикува и като Аг? Съжалявам ако досаждам с въпроси, но наистина ми е интересно. Малко се получава, че ако една жена не ходи дори на профилактични прегледи директно в онкологията или в някой от частнита кабинети на лекарите работещи там значи не е достатъчно стриктна към здравето си?

# 3 711
  • Мнения: 1 288
Да, ако един вид го сметне като немарливост. Беше много против консултация за проблеми с гърдите с гинеколог. Аз бях ходила при един и той ми предписа противозачатъчни, което е абсолютно противопиказно при повечето образувания, понеже са хормонозависими. Иначе, и за други неща е викал де, понеже е много натоварен.

# 3 712
  • Мнения: 20 238
Впечатлението ми е, че се кара за немарливост, нехайство, отлагане, несериозно отношение към проблема, когато някоя жена отиде прекалено късно и той не може да направи кой знае какво, такива неща. Макар, че понякога пациентката не е виновна, а някой предишен лекар при когото е била, както например близката на М.
На мен също ми е казал че е против хормоналната терапия, или краен случай само при сериозен проблем и за кратко време.

# 3 713
  • София
  • Мнения: 2 666
При нас се ядоса, защото ние се бяхме доверили на първия лекар, който реално беше сгрешил диагнозата. Даже още по-далеч, негова диагноза беше "клинично здрава жена". Бяхме откровени с професора и му разказахме цялата история.
В последствие избра друг хирург и неговото становище беше, че сме закъснели доста.

# 3 714
  • Мнения: 813
Ох, звучи ужасно... Как после човек да не е хипохондрик и да не обикаля по лекари...въобще не мога да си обясня как е възможен пропупуск и то при напреднал процес. Хайде, да е нещо малко, да кажем че е било пропуснато, но по-голямо образувание...

# 3 715
  • Мнения: 965
А колко е голямо образуването ?
В смисъл кое образувание се счита за голямо и кое за малко ?
Ако някой знае
Благодаря

# 3 716
  • Мнения: 1 288
Ако е добрикачествено, до 2 см режат по спомени, ако не расте, се следи. Зависи от много фактори, възраст, резултат от биопсия, резултат от ехография. Ако е злокачествено, не мога да кажа.

# 3 717
  • Мнения: 965
Да , но вижда ли се ЯСНО на ехограф какво е самото образувание?
Защото имам съмнения , а и не винаги биопсията дава ясен отговор ... знам ли ... просто така мисля.
Иначе ясно ако е доброкачествено.

# 3 718
  • София
  • Мнения: 2 666
Образованието беше много малко около 1 см., но заради дългото изчакване лимфните възли бяха засегнати. И двамата лекари казаха, че на ехографа много ясно се вижда, че не е доброкачествено. По спомен пиша, че говориха за нещо като еластичност, подвижност..

# 3 719
  • Мнения: 2 849
Момичета, направо настръхвам от последните страници 😟
Остава ми да се надявам, че прегледите веднъж годишно при Василев са достатъчни за профилактика, защото иначе не знам... Да се ходи на второ мнение за профилактика ми се струва твърде много, но пък какво да прави човек - по-добре да се презастрахова? Дано никога и никому не се случва да му кажат, че всичко е наред, а всъщност...
Бъдете здрави!

Общи условия

Активация на акаунт