Мамолози - гр. София

  • 1 573 869
  • 5 598
  •   1
Отговори
# 4 005
  • Мнения: 962
Ох като виждам такава концетрация на лоши мнения за Гаврилов почвам отново с моите колебания дали е добър диагностик. Аз вече втора година кърмя дъщеря ми. точно мислех да звъня за час тези дни, пък то....

Стоп!
Моля Ви, отидете си не прегледа, не се разколебавайте!!!
Съвсем друго исках да кажа. При когото и да отидете , ако ви намери нещо в което се съмнява , задължително второ мнение.Не се доверявайте само на един лекар - това ми беше мисълта през цялото време .Защото Гаврилов го имат за "светило" и много хора се доверяват само и единствено на неговото мнение, а за съжаление понякога и той като човек греши недай си Боже.

Успех!

# 4 006
  • Мнения: 781
svetlinar, не се тревожете, изразявате мнение  и е напълно нормално ако то не съвпада с масовото. Simple Smile Просто аз съм си Хахо и много се вглеждам и проучвам. Винаги ме е страх да не пропуснат нещо, особено сега когато още съм на етап кърмене и образът така или иначе не е така чист

# 4 007
  • Мнения: 962
svetlinar, не се тревожете, изразявате мнение  и е напълно нормално ако то не съвпада с масовото. Simple Smile Просто аз съм си Хахо и много се вглеждам и проучвам. Винаги ме е страх да не пропуснат нещо, особено сега когато още съм на етап кърмене и образът така или иначе не е така чист

Разбирам Ви , защото и аз съм "хахо" и аз проучвам... И то за съжаление не само в областта на мамологията
 Sad а и в други области и вече ми писна . Писна ми от лекари печалбари . Нагледах и наслушах се на различни случаи ... и затова споделям мнение.Всеки лекар е човек и всеки може да сгреши ДА ,  но когато се касае за човешкото здраве за човешкия живот трябва да се погледне по-обективно , по-прецизно на нещата.Да се отдели повече време на пациента да му се обясни на по разбираем език и тогава да си приберат чистата сума в джобчето .
И както казах по-горе вече малко лекари останаха да спазват Хипократовата клетва. Повечето се самозабравиха.
За да си лекар преди всичко трябва да си човек!

Стискам палци всичко да е добре!

# 4 008
  • Мнения: 1 408
Това, че при проф Гаврилов се записват часове 2 месеца предварително, говори достатъчно колко е търсен и ценен.
За Спиридонов ме учудва мнението ви? Факт е, че ако открие нещо, веднага те пуска на ЯМР, биопсия и т.н., но ако и ти се съгласиш. И това се плаща. Лично мен това ме грабна при него: бързината и качеството на работа. От първия преглед до диагнозата имах 7 дни!!! И да спомена, че резултатите му от ЯМР и КОР биопсия се потвърдиха 100% при хистологията след операцията. Вярно, че при него оставих към 1500 лв, но за толкова кратко време имах ДИАГНОЗА (РМЖ) и се насочих към хирург(Гаврилов). Честно казано бих дала и 5000, заради експедивността и професионализма на Спиридонов.
Ако си просто с кисти или ФА може би ви се вижда печалбар, но ако за 7 дни те е диагностицирал с рак, аз бих го нарекла добър професионалист.

# 4 009
  • Мнения: 781
Благодаря ви сърдечно за пожеланията! Simple Smile Аз също съм с изострено внимание към избора на лекар по принцип. Може би е параноични и натоварващо психиката, че и джоба ни, но все си мисля, че човек трябва да бъде критичен, още повече що се касае до здравето.
 Иначе както споменах, при Гаврилов имам само един преглед до момента, като мнението ми  е положително. Той беше и първият лекар и единствен лекар, който отдели време за да ми обясни как да си правя ежемесечно самопрегледи. Simple Smile

# 4 010
  • Мнения: 491
Шели, ключът е в тези 1500лв. Аз отидох при Спиридонов с направление, разчете ми мамографията с досада, не можа да каже от снимката дали е нещо притеснително и му беше все тая, изпрати ме набързо за второ направление за ехограф, но аз не се върнах при него. Туморът си го напипах сама преди да отида при него. После Василев ме диагностицира  с РМЖ пак с направление, точно за 5 минути. Преглежда по един и същ начин и с направление и платено.

# 4 011
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 002
Аз не съм фен на Гаврилов, но винаги съм се чудила защо трябва прегледа ти да струва трицифрена сума, а в същото време да даряваш пари на храмове и манастири и да се тупаш по гърдите колко си благороден. Не може ли да намалиш цената и по този начин да помогнеш на повече хора да се доберат до качествената медицинска помощ, която предлагаш. Не ме разбирайте погрешно, че ми свидят. Аз пари за здраве не жаля, но познавам много хора, за които цената би била пречка. Освен това не разбирам този негов маниер да взема биопсии почти винаги. Не винаги биопсията е удачна, а той малко наред го кара. Не знам дали тя се плаща отделно. Опита ми през годините с негови пациенти не е много хубав, но разбира се и на много хора е помогнал, за което респект. Моя първи голям късмет свързан с диагнозата ми е, че когато я получих Гаврилов беше на семинар в чужбина и така не попаднах при него, така, че не винаги това, че не си успял да се "вредиш" при някого е лошо. Понякога си е късмет Simple Smile!

Последна редакция: пт, 06 ное 2020, 22:51 от milmich

# 4 012
  • Мнения: 1 726
Нямате ли осигуровки? Какви 1500лв? Ужасно алчен човечец !

# 4 013
  • Мнения: 1 408
Нямате ли осигуровки? Какви 1500лв? Ужасно алчен човечец !
Имам осигуровки на висока заплата, и допълнителна здравна карта към Дженерали. Но просто не ми се чакаше 1 месец държавата да ме одобри за ЯМР, после да чакам за биопсия, после за операция...
ЯМР, Спиридонов ме изпрати и го направих на следващия ден, реално платих на Исул, на него биопсия и КОР биопсия. Но в почивен ден ми разчете изследванията и т.н.
Аз лично ВИНАГИ предпочитам да дам малко пари, но да получа бързо и лично отношение! А не да се вайкам, че не са ме погледнали или че са ме претупали... Ами получава ми се за сега! Heart

Последна редакция: нд, 08 ное 2020, 17:39 от Sheli17

# 4 014
  • SF
  • Мнения: 21 164
Аз мисля, че тези лекари не грешат. Просто в медицината 2+2 не винаги прави 4. Те не грешат. Казват това, което виждат.
Аз знам за 2 лоши случая на един от лекарите, които често обсъждаме в тази тема. Знам за тях, защото това е моят лекар, който се отнесе толкова човечно и сърдечно с мен. Бих искала да му целувам ръцете на този човек. Със сигурност не знам за много други случаи с лош изход на много други лекари. За тяхно огромно съжаление, не всяка операция и животоспасяваща и е достойна за нобелова награда. Това не прави лекарите лоши, посредствени, печалбари, тъпанари...
Наша приятелка потърси контактите на този лекар, препоръчан й и от други жени. За съжаление години по-късно... Гадна болест! Жената, която й го беше препоръчала (нейна много близка), за съжаление... 2 пъти. Тя самата не се беше поколебала да отиде при него и втория път. Но...
Пиша с недомлъвки, но се сещате какво ви споделям.
Но аз имам доверие на този лекар и бих го препоръчала винаги.
А не "две жени ми казаха, че е грубиян и  печалбар".
Не ви разказвах за Гаврилов. Но съм сигурна, че и той има много спасени животи в практиката си, има обаче и пациенти, на които не е могъл да помогне, колкото и да е искал и да е действал според това, което позволява медицината.
Не съм им адвокат. Просто разсъждавам.
Срещу всяко голямо име, спасявало човешки съдби, може да се посочи пример за неуспешно спасяване... Много е тъжно.

# 4 015
  • Мнения: 962
Аз в спор няма да влизам!
Всеки си има мнение аз не оспорвам ничие и моля не оспорвайте моето.
"Печалбар" наричам човек, който протяга ръце за трицифрена сума, която заработва за 10 минути... (в повечето случаи) с грубо надменно държание. Поне да бъде мил към пациентите си, поне това - за 120 лв, поне да бъде човек. Всеки отива и чака пред кабинета му с надежда, с треперещо тяло и свито сърце. Един лекар преди всичко ТРЯБВА ДА Е ЧОВЕК и да е съпричастен с болката на хората, които му се доверяват,а не да се кара на пациентите,че са болни.
Да всеки може да греши, но пак ще кажа, лекарските грешки понякога са фатални.
Темата е дълга и аз не искам да навлизам дълбоко в нея, който иска е разбрал какво искам да кажа.
За всички желая здраве и успех.

Последна редакция: вт, 10 ное 2020, 21:57 от svetlinar

# 4 016
  • Мнения: 1 408
Както казваше един министър председател :"За бога, братя, ами не ходете по скъпи доктори!" Естествено, всеки има право на мнение, но като ви е скъпо да дадете 100 лв за професор, вземете си талон от личния лекар и отидете безплатно! Вземете си преглед от здравната застраховка, ако имате такава, и отидете безплатно!
Но да се коментира не професионализма на някой специалист, а колко вземал, колко груб бил и т.н. Това просто измества основната тема - добър лекар ли е?
Следете се редовно и бъдете здрави! Heart

# 4 017
  • софия
  • Мнения: 25 436
Като страничен наблюдател, видял сопнато отношение, мога да кажа, че репутацията има значение. Видяла съм подобно поведение при професор и доктор с повече добра, отколкото лоша, репутация.
Не е ок и при двамата, но в първия случай си по-склонен да преглътнеш. Ако се абстрахираш от четеното и титлата, не би приел нито едно от двете.
Трудно и сложно е, когато се отнася лично до теб и ако има независим поглед е добре.

# 4 018
  • София
  • Мнения: 3 029
Здравейте,
Чета вече доста постове, че не трябва да има кисти по гърдите и се притесних.
Ходих последните две години при Младенов и Василев и двамата ми казаха, че имам кистички, но било нормално.
Вече и аз се обърках...

# 4 019
  • София
  • Мнения: 7 032
Здравейте,
Чета вече доста постове, че не трябва да има кисти по гърдите и се притесних.
Ходих последните две години при Младенов и Василев и двамата ми казаха, че имам кистички, но било нормално.
Вече и аз се обърках...
Ние тук не сме медицински лица, доверете се на лекарите ви.

Общи условия

Активация на акаунт