Мамолози - гр. София

  • 1 816 281
  • 6 631
  •   2
Отговори
# 420
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 939
Здравейте момичета, някой може ли да ми каже каква е цената на прегледа при Свещаров и какво включва тя? Понеже докато преглеждах темата разбрах, че е палпация(ако не бъркам)+ехограф. Но моя приятелка ми каза, че и е взел повече, а не и е правил мамограф  Thinking. Питам просто ,за да знам какви пари да си приготвя понеже досега не съм посещавала такъв специалист

Ами най-добре се обади в Медицински център "Панацея" или на телефона на д-р Свещаров и питай каква е цената на консултацията и какво включва прегледа.По принцип може да ти прегледа гърдите с ръце - палпация и да ти направи ехография.Не е задължително да ти се направи мамография.Мамография се прави само при показания и нужда от това.

# 421
  • Мнения: 9
Момичета, здравейте!
Искам да споделя проблема си с вас. Не знам колко време още мога да си "позволя" да чакам ...  Confused Уж не е страшно, но ми прави впечатление, че ми казаха само, че имам киста. А чета, че при вас определят и вид, ако мога така се изразя.

Бях на профилактичен преглед по средата на юли. Преди година ми откриха киста в дясната гърда. Лекарят ми каза, че няма място за притеснение и аз не предприех никакви мерки. На ПП тази година ми откриха още една киста, само, че в лявата гърда. Лекарката беше изумена, че не ми е било предписано лечение.

По стечение на обстоятелстава от юли насам, не съм била на преглед. Уговорката беше, след като приключат профилактичните прегледи, да си запиша час за ехомамография в периода 1-ви до 8-ми ден на цикъла, а от 11-18-ти ден за ехография на матка и яйчници. Вчера отивам за прегледа. Но възникна проблем и не успях да се прегледам. Тъй като съм осигурена към Дженерали Закрила, отидох в тяхната клиника. Записаха ми час за сряда (което е 8-ми ден от цикъла, а аз тогава вече нямам кървене.) и то при акушер - гинеколог ...  Rolling Eyes

Оказа се, че кистата в дясната гърда вече има капсула, което значи, че по-трудно ще се повлияе от разни мазила. (Май няма да има нужда от операция).
Прегледах темата набързо (в началото и края й) и се спрях на Д-р Гаврилов. Но за там чакането било доста. Ами ако се окаже нещо страшно, а аз продължа за чакам още месец, два?

# 422
  • Мнения: 9
Въобще не чакай! Може да се окаже невинна киста, но докато чакаш и се притесняваш - кой знае какво ще се изроди newsm78. Препоръчвам ти д-р Василев от Тина Киркова - бях при него ппреди две години с подобен проблем. Д-р Кайдъмов от 3-та градска ми каза, че имам фиброаденом и трябва да се оперирам. Доколкото разбрах, това е нещо като капсулована киста. Д-р Василев каза че е абсолютно излишно да се пипа, защото "вероятността да се получи нещо лошо там е равна на вероятността да се получи лошото на което и да е друго място  Laughing. От тогава съм при него на 6 месеца. Много съм доволна от професионализма и отношението му към пациентките.
Запиши си час при него - не се чака, но прегледа е 30 лв. Ако искаш с направление, ще те прегледа лекар, който в момента е свободен, а те са по 3-ма на смяна. Аз си записах днес час за утре Simple Smile Ето адрес и телефони за връзка: Адрес: 1330 София, кв. Красна поляна, ул. ''Михалаки Ташев'' 2
Тел. 920-20-31, (-32 до -38)

# 423
  • Мнения: 215
Момичета сега се опитвам да се свържа с доц. Гаврилов на стационарния и мобилния които са дадени в темата но никой не отговаря. Бихте ли ми казали ако някой знае дали само в сряда когато са му приемните часове ли става записването?

# 424
  • Мнения: 171
Момичета сега се опитвам да се свържа с доц. Гаврилов на стационарния и мобилния които са дадени в темата но никой не отговаря. Бихте ли ми казали ако някой знае дали само в сряда когато са му приемните часове ли става записването?
Здравей.За по-сигурно опитай в сряда  Peace

# 425
  • Мнения: X
Здравейте, момичета.
От моето Джи Пи поисках направление за мамолог, но той ми даде за мамография... От прочетеното тук разбирам, че това е за жени 40+, или при резултати, изискващи доп. изследвания...
Аз съм на 33  ислед второ раждане искам да си направя контролен преглед...
Съвсем се обърках вече.

Кого ще ми препоръчате за профилактичен преглед? Без значение, работи ли с НЗОК, или не. Просто искам да е добър специалист.  Peace

# 426
  • Мнения: 1 868
Здравейте, момичета.
От моето Джи Пи поисках направление за мамолог, но той ми даде за мамография... От прочетеното тук разбирам, че това е за жени 40+, или при резултати, изискващи доп. изследвания...
Аз съм на 33  ислед второ раждане искам да си направя контролен преглед...
Съвсем се обърках вече.

Кого ще ми препоръчате за профилактичен преглед? Без значение, работи ли с НЗОК, или не. Просто искам да е добър специалист.  Peace
С талонче за мамография може да отидеш при д-р Спирдонов, а той ще ти направи ехография заради възрастта Peace

# 427
  • Мнения: 21
д-р Ангелов, МЦ "Лора", ул. "Позитано"8.
Освен обичайния преглед, прави и ехомамография. Работи и по здравна каса. В центъра има добри гинеколози - д-р Делчева.
тел. 980 80 65, 0700 17575

# 428
  • Мнения: 4 916
...
Ами най-добре се обади в Медицински център "Панацея" или на телефона на д-р Свещаров и питай каква е цената на консултацията и какво включва прегледа.По принцип може да ти прегледа гърдите с ръце - палпация и да ти направи ехография.Не е задължително да ти се направи мамография.Мамография се прави само при показания и нужда от това.


За това, което си изброила цената е 30 лв. - инфо от миналата седмица.

# 429
  • Мнения: 22 390
д-р Ангелов, МЦ "Лора", ул. "Позитано"8.
Освен обичайния преглед, прави и ехомамография. Работи и по здравна каса. В центъра има добри гинеколози - д-р Делчева.
тел. 980 80 65, 0700 17575
Д-р Ангелов не е мамолог. Той има някаква обща специалност, в момента не си я спомням. Добър лекар е, но ви препоръчвам точно за преглед на гърдите да се обърнете към мамолог-специалист.

# 430
  • Мнения: 121
По здравна каса може да се отиде само на мамография, само това плаща здравната каса.Не покрива дори консултацията, а тя е задължителна.Мамографията е вредна за жени преди 40 гидини и се прави само при наличие на проблем.А иначе,аз препоръчвам Д-р Цанов.Записва прегледи на 0888661118.

# 431
  • Мнения: 6
някой ходил ли е на преглед в токуда? какво ви е мнението за мамолозите там?

# 432
  • Мнения: 2 755
По здравна каса може да се отиде само на мамография, само това плаща здравната каса.Не покрива дори консултацията, а тя е задължителна...
                                 Какво искаш да кажеш  Shocked? Че ще те прегледат за 2.40, но няма да ти кажат за какво става дума, докато не си платиш ли?

# 433
  • Мнения: 2
При посещението на мамолог, има ли значение месечният цикъл? След цикъл ли се посещава мамолог?

# 434
  • Мнения: 1 868
Няма отношение към цикъла!!!

Общи условия

Активация на акаунт