ОКТОМВРИйски дъждец без спира вали, от бебенца сладки и добри!

  • 23 607
  • 726
  •   1
Отговори
# 15
  • гр.София,кв.Овча купел
  • Мнения: 11
Здравейте,честита ни нова темичка и да я пълним само с хубави новини!!!
Честити синчета на Силвето,Малина и Усмивчица!
Честити дъщерички Дея на Митко и Елена  и  Андрея на Анита!
Честит рожден ден ,Кали!
Каки,Еди страхотни  снимки Hug
Хриска,Гинче,Чипче добре дошли!
 Mimiss,и аз съм така Hug,явно ще си дочакаме термина с нашата бебка:)
Адри,стискам палци за утре,всичко да мине леко и безпроблемно Peace
Гер4о,дано резултатите са ви добри и да ви изпишат !
Ако пропускам някой, моля за извинение.
Лека вечер,да са спокойни всички бебчовци,а на тези които чакат като мен,повече търпение hahaha,поне на мен ми е нужно,че вече ме гони тиха лудост,от телефонни позвънявания и от едни и същи въпроси.... Hug Heart Eyes

 

# 16
  • последна надежда
  • Мнения: 243
Здравейте Мами  Hug

Имам молба, ако някоя мама няма да ходи на лекциите на списание 9 месеца утре в ЦУМ, а се е записала да ми пусне ЛС. Мястото е за една априлка с огромно желание да дойде  Heart Eyes.

# 17
  • Мнения: 571
Аз днес вече не се чувствам толкова заклана, така че ще мога да напиша как протече раждането ми накратко. На 12.10 вечерта усетих, че контракциите ми вече са доста по-болезнени отколкото бяха предния ден, но все още не са регулярни и начесто. Останах да се наспя. През ноща ми падна и тапата а в болницата сутринта вече бях с 3 см разкритие. Обикалях си стаята до 5 см а после ми сложиха епидуралната (да е жив и здрав, който я е измислил  Joy ) контракциите бяха като по учебник. Силни, продължителни...абе очертаваше се супер раждане до 7 см. И край неще повече и това е Simple Smile И водите се оказаха зелени... Лекарите се видяха в чудо. Беше едно разкриване на ръка. После решиха да не ме анестезират повече, за да мога да си усещам напъните. И като стигнах заветните 10 см. се оказа че бебето се е обърнало. Пак беше главично но с тила напред, което увеличава главичната обиколка. За капак контракциите ми спряха, а бебето рязко загуби тонове. По най-бързия начин се озовах в операционната с дупка в шкембето. Даже анестезията не изчакаха напълно та в началото иамх леко усещане, слава богу не повече от 1-2 минути. А моето кюфте неще да изреве и неще. Изкара ми акъла. Най-накрая проплака. Показаха ми го за секунди и го заведоха да му промиват стомахчето, че се е нагълтало с гадости...
Та така, аз си родих почти два пъти за една вечер  Laughing
Благодарности на екипа ми и на всички, които помогнаха на моето зверче да се роди.
Стискайте ми палци утре да мога да си го гушна и накърмя, че още не съм успяла да си го докосна  Heart Eyes

# 18
  • Мнения: 101
Честити бебенца на Силвана, Анита, Малина и Диваненце! Много здраве, любов, детски глъч и късмет!

Бейби Мама, не се шашкай толкова -гледай бебка да е доволна и да си папка, дори и на 2 часа, както педиатърката е казала.

Почиствай кръвта от пъпчето, нормално е да има остатъци. Споко!  Peace

Едира, ще ме умориш с това "кюфтенце" и "зверче" - много е сладко, голямо, отгледано бебче!

Лека нощ на всички!

# 19
  • Мнения: 311
Честити рожбички на всички новородили мами днес и не само   bouquet Hug Здраве и късмет им желая на децата и техните дорители!
Адри за утре съм с теб  Praynig Hug ще очаквам новини от вас с бебко  Hug

# 20
  • Мнения: 27
Адри , успех утре. Praynig Hug

# 21
  • Ловеч
  • Мнения: 145
Честито на всички родили днес мами! Да са им живи и здрави бебоците!!!
edira стискам палци утре вече да кърмиш бебко и да си го тушкаш  Hug
Аддри желая ти  леко и безпроблемно раждане утре, стискам палци  Hug

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Честити бебенца на Малина_ и на Диваненцето.

Нека са им живи и здрави рожбите,да изпълват дните им с радост и трепети
.


.....
Адри,стискам палци за утре и чакаме веднага включване от мястото на събитието Wink Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed

# 23
  • Мнения: 63
Здравейте и от мен! Честита ни нова темичка! Да е пълна със здрави бебнца! Hug
Честито на всички нови майчета-много бебшки усмивки!!!  bouquet  bouquet  bouquet

Ох, аз съм много притеснена-ходихме до педиатърката-много беше НЕочарована, че имаме още жълтеница, караме да й давам вода със захар, аз я излъгах, че й давам, но тя не искала уж и така, но не това ме притеснява-премерихем бебето-3000 грама!?!? Родена е 3050, изписаха ни 2960, а сме качили за 9-10 дни-само 40 грама?!?!?! А се кърмим на поискаване, суче поне по 30 минути, имам нормално кърма, пия всики видове чайове за кърмачки, спи спокойно между храненията, има си по много ако в памперсите, не знам как така не наддава нищо Cry #Crazy Много се натъших и разстроих, но няма да давам вода със захар! Но лекарката ми каза да я кърмя на два часа, което поне е добре, че не ме кара да давам добавка! Но ми каза да сме идели в понеделник-да видела как сме се хранили събота и неделя и дали е избеляла!?!?!? И аз сеха направо ще се побъркам до понеделник, та да "зарадваме" педито... newsm78

Имам и въпрос- на наш'та госпожица й падна пъпа още първата вечер и педито ни каза да си й го почиствам със спирт и пудричка все още-така и правя, но сега, при последната смяна на памперса реших да го почстя с тея клечките с ограничител, а не с памъче и така -гледам клечката с кръв?!!?!? #Crazy не много, не тече, но има, направо изстинах Shocked, поръсих с пудра и така. Нещо друго трщбва ли да правя?!?!

И друг въпрос имам-преди всяко кърмене ли сменяте памперсите, защото аз така правя и мисля това за нормално, но ако не е кажете ми!
Иначе утре сме в Токуда на контролен преглед с бебка и ще видя там какво ще ни кажат, дано е по-оптимистично! Praynig Praynig Praynig


BabyMama, не се притеснявай от жълтеницата. Някои бебета я карат много продължително. Валерия още има. Казаха ми, че е от кърменето но да продължавам. ЩЕ ви мине.
И за пъпчето не се притеснявай. Нормално е да има малко кръв. Ншето падна още в болницата някъде на 6-7ми ден. Нищо не го почистваха. Даже преди да падне я цамбуркаха цялата във водата. За мен беще много странно, но явно работи.
За памперсите и аз така правя. Така правеха всички сестри в болницата.

Герчо, много хубаво, че са ви добри резултатите. Много ужасии в тази болница. Айде утре в къщи.

Едира, големи преживелици с твоето раждане. Дано да си гушиш беби от утре.

Не на последно място да чиститя на новопоказалите се бебита! Да са послушни и да ппапкат много.

Сега и аз да питам. Мойта сладурана одеве беше с много студени крачета. Някой има ли представа от това нещо. Обух и чорапли и и мина, ама се притеснявам.

# 24
  • Сф
  • Мнения: 13
Норче, Мария, успокоихте ме, да знаете Hug Hug Hug
Абе друго си е като си споделиш, пък някой си те успокои, значи  bouquet

Еди, абе и ти какви емоции значи...важното е, че сте добре, дано скоро ти дадат бебко Praynig и аз така чаках с четири очи да ми дадат мойта, лелелеее, много е гадно, разбирам те, мисли позитивно, времето бързо лети! Peace

Герчо, направо с всеки твой пост обезумявам от яд!?!?!?!? Дано скоро сте си вкъщи с мамината буболинка!!!  Praynig Peace

# 25
  • Мнения: 432
Добро утро.Всички ли още спинкате,бре. Hug

Еди,много е пухкав твоя бебок,дано днес го гушнеш и го кърмиш.Душичка малка.
BaByMamma,я отпусни душата.MVinzens добре ти е казала.Например нашата педи не обича дебели деца-те били за радост на бабите,а за проблеми на докторите.И се радва когато качват бебоците по-малко.След консултацията с Боби вика-еее вие добре го давате 740гр за 16 дни,а докрая на месеца-диета.Посмяхме се,но знам че е права.Детето си яде колкото иска,че то ако е гладно ще трае ли,откъде ще пълни пампи и т.н

Мами,отоплявате ли допълнително заради бебетата?Уж в стаята са 21 градуса,Боби е добре завит и облечен,но на мен ми се струва хладно.Май има сополи или просто му е сух въздуха.Започнах да му пръскам Стеримар по-често.Днес ще включвам радиатор,но дали още по-сух няма да стане въздуха?

Последна редакция: пт, 16 окт 2009, 08:51 от dessy77

# 26
  • София
  • Мнения: 48
Ааааа - вярвам, че имаме още много ранобудни, но с окупирани от малки плачловци ръце Grinning
 Първо да честитя на Силвето, Диваненцето, Анита и Малина, а да и на бате Берби и мама Елена - да са им живи и здрави и много палави и щастливи дечицата!!!   Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

АДРИ - всичките стисанати палци и от мен!!! Дано запазиш готиното настроение до края!

Йоанче - не се шашкай толкова за Анелия - явно детето си ок, след като си папка, ака и спинка както трябва! Майка ми ми разправя сега, че и аз ей така не съм наддавала въоабще: на 6 месеца съм била 5 кила (родена 3кг). Сега ела да ме видиш - ям си, наддавам си, всичко си ми е ок, Mr. Green

Айде аз офейквам, че бебе Миа дава вече знак за хранене! (ух, май и нас ни почнаха коликите - не е ли рано???)

# 27
  • Мнения: 103
Записче!
Връщам се назад да чета.
Честито на новите мами!

Прекрасно заглавие на новата темичка! Чак сега видях, че всъщност е моето! Такава съм патка, но вие ще ме извините! В главата ми има само бебе, бебе, бебе  Laughing Laughing

Едира, между другото имаме сходни истории. Моято ще я споделя по-късно. Та това го наричам двойно раждане". Сега като е минало мога да си се шегувам, но честон казано ако знаех какво ме очаква щях да спестя първата части и да мина към секциото. Просто много исках да родзя по естествен път, но не стана.

Последна редакция: пт, 16 окт 2009, 09:11 от chip4e

# 28
  • Cambridge, UK
  • Мнения: 429
zdraveite mamcheta,
niamam kirilica, zatova ostaviam razkaza kak mina rajdaneto ni za vkyshti.
Nie s bebo sme super, toi spi po cial den i nosht, edva go budia, za da papa.

Blagodaria za pojelaniata, vsichko nai-nai na veche stanalite mami i leko rajdane na damite, koito vse oshte sa 2 v 1.

  bouquet

# 29
  • Мнения: 141
Добро утро и от мен!
Честито на всички нови мами , да не изброявам поименно, че ще пропусна някого..
Радостинче, малката Миа е много сладка!
Герчо, стискам палци днес най-после да си ходите!
Еди, стискам палци и на теб Пресиан да е добре вече и да си го гушнеш днес!
Адри, успех със секциото!
При нас нищо ново- Ели има колики, снощи едва я успокоих , топлих я с възглавничката против колики Спелта , май й помага , давах й да суче и в крайна сметка заспа за малко...Сега пак е крива, пак ли колики не знам вече Rolling Eyes Да минава тоя период ,че ми е много гадно като я гледам така да се мъчи...
И аз се чудих за температурата - в стаята е 22 градуса , но аз съм си зиморничева и ми е студено, а Ели я завивам с една памучна пеленка и се притеснявам да не я простудя, а ако включа радиатор ще стане много топло... newsm78
Бейби Мама, и аз мисля, че не трябва да се притесняваш, бебетата наддават различно...
Хайде отивам да се кърмим..
Хубав ден на всички  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт