ОКТОМВРИйски дъждец без спира вали, от бебенца сладки и добри!

  • 23 623
  • 726
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 23 385
Plami,страхотна снимка.Simple Smile Само да те успокоя,че Дани качи 1500 гр.първия месец и беше 5700.Диета ли-нЕма начин.И на мен бг педиатърката ми ръсеше нЕкви такива за рахита,пулеше се как в чужбинско не дават Вигантол,а испанските педиатри само се радваха колко здраво,жизнено и охранено ми е детето. hahaha
Как ви откриха инфекцията?Моя бебе му е постоянно запушен носа и хрипти и хърка много.Чудех се дали е нормално?На Дани му се запушваше нослето също,но не е хриптяло токова:?
Атадарче,няма ли как да ограничиш достъпа на" милите хора" до дома ви за известно време.У нас баби не идват почти,не ги каня.Ние ходим при тях на гости,като нямаме вечеря. Mr. Green
Деска,за съжаление не можах да спя.Тъкмо легнах и беб се събуди.Коликите се обаждат сутрин при нас.
Иначе спим горе-долу нощем.Кърмих го към 23;30,после в 3.45 ,последно в 7.15 и се събудихме окончателно,защото детето се превиваше.Така и така бе станало време да става големия за детска и аз се надигнах да правя закуска ,да вадя дрехи и тн.
Стайли,ако наистина искаш да кърмиш,махай всякакви биби и шишета,детето ти ще се отбие иначе/моите харесват и цици и биби,но определено си объркват сукането,дърпат само зърното после/.Ако има нужда от добавка,то я давай с лъжичкаГоляма играчка е,но поне ще можеш да кърмиш.
Айде пак се мятам,че Саши заспа.

# 46
  • Мнения: 851
Нося новина голяма :

GROSLAW е мама на Мирослав, 3850 гр. и 50 см.

Раждането е минало лесно и бързо , а резултата както всички виждаме е прекрасен Simple Smile
Да и е живо и здраво съкровището й и цялото й семейство.
Бързо възстановяване на мама groslaw.

# 47
  • Мнения: 23 385
GROSLAW е мама на Мирослав, 3850 гр. и 50 см..
Бързо възстановяване на мама groslaw.
Hug  bouquet  bouquet  bouquet
Честито и от мен,да им е жив и здрав!!!

Еди,кураж ,бебко ще се оправи и дано утре сте заедно.Как пак така се случи,ужас. Confused

Чо-ко,защо в лентичката ти излиза,че бебките са на 11 месеца  Thinking???!!!

# 48
  • Мнения: 851
бубе катина, моите мишки се наяждат максимум за 20 миннути. В повечето случай на 15атта минута са отдавна готови. Няма нищо притеснитемлно. Детето хапва бързичко, защото явно млякото ти тече лесно, а и  суче качествено, не се уморява. Следи по паузата, която ти прави м/у  храненията . Ако спинка по 2 часа и половина-три - всичко е наред. Ако е по-малко, явно се усморява и н хапва достатъчно.
Деси капвай физиологичен разтвор 3 пъти на ден в всяка ноздра - по 2 капки. На моите не им се запушва вече носа от както го правя.  newsm78  #Crazy Вярно, че сме попораснали малко бързичко.....Ами........ не знам , отивам да я оправям  Embarassed

# 49
  • София
  • Мнения: 38

GROSLAW е мама на Мирослав, 3850 гр. и 50 см.


честито!!!!!!!, да и е жив и здрав сина!!!

# 50
  • Мнения: 23 385
Буба катинка,и Саши суче 15-20 мин.максимум.Явно е много ефективно сукалче.  Laughing

# 51
  • Мнения: 571
Честито на мама Ярослав!!! Да й е живичко и здравичко да се гушка и да я радва много.
Момичета въпрос: От днес започвам с цеденето и понеже не ми се е налагало да цедя без да суче може ли някой да ме ориентира на колко часа по колко да цедя?

# 52
  • Ловеч
  • Мнения: 145
Честито и от мен на GROSLAW! Да й е жив и здрав бебко Мирослав!
Едира, цеди на 3 часа както самото бебче трябва да суче, а колкото до това какво количество - до облекчаване /нека другте мамита ме коригират ако бъркам/!
Буба катинка,и Саши суче 15-20 мин.максимум.Явно е много ефективно сукалче.  Laughing
И ние сучем по 15 максимум 20минутки и спим по 3-4 часа после. Явно и Алекс суче ефективно, но това ще го установим като отидем на 27,10 на контролен преглед.
Я мамитата които са наясно да кажат какво включва  тази ваксина пентаксим?! Замествала няколко други, които трябвало да се бият по отделно.

# 53
  • Мнения: 12
9 отговора докато щракн ада напиша нещо! Shocked
Честито мили вчерашни мами!!!! Живи и здрави бебоци и мноооооого слънчеви детски усмивки! newsm51
Кали, да си жива и здрава мила, най-лекото раждане ти пожелавам! Hug
 Адри, чакаме новини със стиснати палци!!! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Еди, и теб те мисля, дано бебчо вече е добре и да си го нагушкаш и нацелуваш хубавичко "кюфтето"! Hug
Наш Гуголин голям хубавец,а?  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Внимавайте мацки, банда "Асенови" е готова да разбива сърца! Joy Joy Joy
Иначе, ние почнахме от вчера Инфакола, след неспането предната вечер и снощи беше по-спокоен. Папкаме понякога на 2ч., понякога на 4ч., както дойде, изобщо искам да ви кажа, че тоя път го давам толкова лежерно..., ама и бебето така е по-спокойно, с Андрей всичко беше по график и детето ми ревеше ли ревеше. Може пък и просто да си е до характер. Другото интересно е, че почти не ми се спи, а спя има-няма 4-5 часа в максимум в денонощието и то ако успея да дремна за час през деня. МОже би съм претръпнала към липсата на сън.
Ето на ново бебе - жив и здрав Мирослав!!!
За папкането, моят се наяжда за 5 мин. , никога не ми е сукал повече от 10мин. Снощи го измерих, беше 3,330 кг, изписаха го в неделя 3,170 кг, което прави 160 гр. за 4 дни, мисля че е прилично.
Лилчо, не се притеснявай мила, щом са ти казали, че е наред малчо, почивай и събирай сили!

# 54
  • Мнения: 23 385
Я мамитата които са наясно да кажат какво включва  тази ваксина пентаксим?! Замествала няколко други, които трябвало да се бият по отделно.
Да,замества..но не помня коя друга ,освен менингитната.....

# 55
  • Мнения: 851
Освен цеденето на 3 часа много е важно и през нощта да спазваш този график. Слай аларма и на всеки 3 часа ставай. Трудно е но така ще постигнеш прекрасен резултат за 2 седмици (Боже звуча като реклама по ТV-то..... Joy)
Аз единственно така успях да запазя кърмата си, а моите мишки бяха 3 седмции в болница
Цедиш докато започне да капе много малко.
след 3 часа отново

# 56
  • Мнения: 91
Идвам да ви зарадвам с една много слънчева новина в този дъждовен ден:
Наша мила Адри преди един час стана мама на сладко бебе Виктор, 3400 гр. всичко мина супер и се чувства добре!
Да ни са живи и здрави сладурчета!!! На мама бързо възстановяване, а на бебчо здраве, късмет, да избегне колики и да слуша мама и тати!!!

# 57
  • Мнения: 851
Честито на мама Адри,
Пожелавам на Виктор и цялото му семейство  много здраве, щастие и късмет.
На Адри бързо възстановяване и много прекрасни мигове с малкото и съкровище.

# 58
  • Мнения: 141
Честито бебче на Groslaw!!!  :bouquet
Да е жив и здрав Виктор на Адри  bouquet

За пентаксима педиатърката ми каза, че с едно убождане се ваксинира за 5 болести , а с другата, която се осигурява от здравната каса с две убождания само против 4 болести..Ама и аз  не помня за кое допълнително беше..
И моята бебка суче около 15-20 мин и изсуква 60-70 мл ..често ми че се налага да я дохранвам със шише, засега  и двете й харесват, няма предпочитания, не се е отучила да суче, което много ме радва.На мен обаче от дясната гърда почти не тече кърма в сравнение с лявата, знам, че винаги едната е с повече кърма, ама не знам дали е нормално да има такава разлика... newsm78

# 59
  • Ловеч
  • Мнения: 145
Честито на мама Аддри, да й е жив и здрав Виктор! Желая бързо възстановяване на мама!

Общи условия

Активация на акаунт