Уши, нос, гърло - гр. София

  • 678 755
  • 792
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 91
... а вкрайна сметка с подходящите лекарства се оправиха нещата.

Много благодаря за отговора!  А какъв лекар успя да излекува хремата - при друг УНГ ли ходихте?

Антибиотик по антибиограма от носен секрет.
Проблемът дефакто се оказа, че въпреки ежемесечните секрети, които взимахме не излизаше причинителя. Най-накрая се показа една бактерия и след 7 дни антиботик нямаше и помен за проблеми с ушите. А френгов ме убеждаваше, че не е бактерия и искаше да пие 6 месеца антихистамини, които не знам дали знаете, но скапват организма и имунната система, блъскаше го с кортикостероиди, сиропи за кашлица и нямахме никакво подобрение месеци наред.

# 721
  • София
  • Мнения: 1 040
За д-р Рангачев някой да изкаже мнение? Записах си час чак за декември

# 722
  • София
  • Мнения: 11 751
За д-р Рангачев някой да изкаже мнение? Записах си час чак за декември

Според мен този факт говори достатъчно.
Невероятен човек и лекар!
Успех! Hands Thumbsup

# 723
  • София
  • Мнения: 1 040
Благодаря Hug

# 724
  • Мнения: 111
Антибиотик по антибиограма от носен секрет.
Проблемът дефакто се оказа, че въпреки ежемесечните секрети, които взимахме не излизаше причинителя. Най-накрая се показа една бактерия и след 7 дни антиботик нямаше и помен за проблеми с ушите. А френгов ме убеждаваше, че не е бактерия и искаше да пие 6 месеца антихистамини, които не знам дали знаете, но скапват организма и имунната система, блъскаше го с кортикостероиди, сиропи за кашлица и нямахме никакво подобрение месеци наред.

Разбирам.
При нас излезе бактерия , но лекарите твърдят, че проблема не е в нея. В носа можело да има всичко след като детето е с хрема и има задържане на секрети. Съответно не са предписвали лечение за нея. Пък аз мисля, че ако се изчисти и проблема ще изчезне или поне ще има подобрение.
Отказах се да записвам час при Френгов, можете ли да ми препоръчате друг лекар, от когото сте доволни.
Благодаря!

# 725
  • София
  • Мнения: 91
Антибиотик по антибиограма от носен секрет.
Проблемът дефакто се оказа, че въпреки ежемесечните секрети, които взимахме не излизаше причинителя. Най-накрая се показа една бактерия и след 7 дни антиботик нямаше и помен за проблеми с ушите. А френгов ме убеждаваше, че не е бактерия и искаше да пие 6 месеца антихистамини, които не знам дали знаете, но скапват организма и имунната система, блъскаше го с кортикостероиди, сиропи за кашлица и нямахме никакво подобрение месеци наред.

Разбирам.
При нас излезе бактерия , но лекарите твърдят, че проблема не е в нея. В носа можело да има всичко след като детето е с хрема и има задържане на секрети. Съответно не са предписвали лечение за нея. Пък аз мисля, че ако се изчисти и проблема ще изчезне или поне ще има подобрение.
Отказах се да записвам час при Френгов, можете ли да ми препоръчате друг лекар, от когото сте доволни.
Благодаря!

Не смея да препоръчвам, ходила съм при 4-5 от най-известните и хвалени УНГ и за всички мога да кажа и плюсове и минуси. Не мога да съм сигурна, че във вашия случай този, който ви препоръчам ще даде адекватно лечение и ще ми е неприятно после да останете разочарована.

# 726
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Антихистамините нищо не "скапват".

# 727
  • Варна
  • Мнения: 1 531
Скапват... в момента, в който се спрат нещата стават дори по-зле.
Казвам го като човек с целогишен алергичен ринит и преди като ги пием около 6м се налагаше да пия Ксизал...докато го пиех, положението биваше, в момента, в който го спра ставаше 2 пъти по-зле, отколкото преди дори да го започна. Имам същото наблюдение и върху други хора с алергия.

# 728
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
При нас и мъжът ми и синът ми са с алергия и се е случвало и по цяла година да пият ериус. Нищо им няма и като го спрат. Антихистамините са едни от най-безобидните лекарства, които може да си купим от аптека. Предвид това, че няма как да капеш целогодишно кортикостероид, това е единственото решение. Аз даже имам наблюдение, че когато мъжът ми пие редовно ксизал, на следващата година не киха толкова много от цъфтежите. Затова той една година пие, една - почти не.
Ако детето обаче има силна алергия - друг е въпросът, че антихистамините са недостатъчни..

# 729
  • Варна
  • Мнения: 1 531
Ами за кортикостероидите съм съгласна, дори хич не трябва да се ползват. Аз съм си намерила решение, което не включва нито купуване на антихистамини, нито кортикостероиди и е възможно най-безопасното. Варианти има и различни избори има. Не искам обаче тук да навлизам в подробности, защото веднага ще се счете за реклама.
Хубаво е щом на вашето семейство действат добре антихистамините - организми много, реакции много. Simple Smile
Ама изместваме малко темата май Simple Smile

# 730
  • Мнения: 144
Здравейте, искам да попитам за д-р Кирова - Окръжна болница! Някакви телефони и повече информация! Благодаря предварително!

# 731
  • Бургас
  • Мнения: 199
Здравейте, моля Ви препоръчайте ми добър отоневролог.
Вчера в ИСУЛ ме прегледаха(д-р Вълчева) за шум в ухото за 2мин. изписаха ми Тебокан и Винпоцетин за 2месеца и това беше...

Последна редакция: ср, 15 ное 2017, 13:57 от zubobol

# 732
  • София-Младост
  • Мнения: 23 374
Здравейте, моля Ви препоръчайте ми добър отоневролог.
Вчера в ИСУЛ ме прегледаха(д-р Вълчева) за шум в ухото за 2мин. изписаха ми Тебокан и Винпоцетин за 2месеца и това беше...
Ходила съм при д-р Кукушев във ВМА и при д-р Ангов в Мед.академия.

# 733
  • Мнения: 4
Здравейте, искам да попитам за д-р Кирова - Окръжна болница! Някакви телефони и повече информация! Благодаря предварително!


При д-р Кирова водих вчера 4 г си син, на ул. Позитано 10 в сградата на МЦ Лора, кабинет 304, на четни дати от 15-19 ч., работи и с направления, частния преглед е 30 лв, не записва часове. Ние чакахме 2 часа. Добър специалист е.

# 734
  • Мнения: 144
Благодаря много!

Общи условия

Активация на акаунт