Лека и безаварийна на тези, които карат ШОФЬОРСКИТЕ - 7

  • 50 891
  • 759
  •   2
Отговори
# 45
  • Мнения: 417
И аз де се похваля-днес си взех изпита по теория Grinning
Честита на всички които са си получили книжките.   bouquet

# 46
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
Емели, честито за изпита, и на другия така със замах!

Вивиан, този инструктор е за разкарване. Вземи го смени - имаш право, но не съм сигурна дали не е след първия изпит. Или може и преди изпита, но с колега от същата фирма. Иначе може да не ти върнат парите. Не бих го търпяла да ми вика. Затова си смених първия инструктор. С вторият нямах никакъв проблем. Когато бърках, тихичко и спокойно ми обясняваше защо не трябва да го правя това и какво е можело да стане. Той говори тихо, защото така буди любопитството и хората повече го слушат. Препоръчвам го с две ръце! И за последно ще ти кажа че до края на кормуването инструкторът трябва да ти казва какво да правиш. Само на изпит (вътрешен или пред ДАИ) трябва да мълчи и да не дава съвет. Но това не означава да ти се кара непрекъснато и да ти вика, още по-малко да ти тъпче самочувствието. Така и да вземеш книжка няма да караш сама, защото ще те е страх.

# 47
  • София
  • Мнения: 331
Права си Томасе, самата аз се чувствам несигурна. Лошото според мен е, че е и собственик на фирмата и ако го сменя с друг от същата може да му повлияе Sad . Моля, всички следящи темата да ми дадат препоръки, ако имат добри впечатления или съвет? Досега сме карали из Слатина - Плиска като маршрут.

# 48
  • Мнения: 4 785
Момичета, в другата тема за вече шофьорките бях дала един линк с една книжка - ще я пусна и тук има какво да научите  Peace


Всъщност мога да ви дам на файл една книга написана от С. Засада /полски автомобилист и трикратен европейски шампион/, там са описани много интересни техники на шофиране /говорим за градски и извънградски условия, каране нощем, зимата, в мъгла и на други условия, не само за спортно каране  Peace/ Интересно е - доста неща могат да се научат. Книгата се казва "Безопасна скорост", аз отдавна мислех да я споделя, ама се забравях  ooooh! сега мисля е удобен момент  Peace

А един от моите изпитани съвети, които мога да дам - бъдете самоуверени, не се шашкайте, че някой свирка отзад...самоуверени, но не самонадеяни  Peace От самочувствието започва всичко, после е въпрос на практика - ще ставате все по-добри.

Безопасна скорост - С. Засада

# 49
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
Vi_Vivian, според мен имаш само един изход - смяна на фирмата и то възможно най-скоро. Препоръчваният от мен инструктор кара в Слатина, Гео Милев, Плиска (за интензивно градско).

# 50
  • Мнения: 417
Томасе аз приключих с изпитите.Остана ми само БЧК

# 51
  • Мнения: 3 835
Vi_Vivian, сменяй го този инструктор възможно най-скоро!  Naughty

Аз бях в същата ситуация. Търпях само защото познатата, която ми го препоръча, ми каза че ще ме научи да карам. Да, ама не! Не само не ме научи да карам, но имам чувството че избиваше някакви комплекси. На втория час трябваше да карам по инстинкт. (а аз за втори път заставам на волана). Чак петия път ми каза, че мога и да съм на неутрал на кръстовище. Дотогава ме караше да съм на първа скорост. (добре че единия час бях с негов колега, та той ми отвори очите) Като го питам какво да правя - ти трябва да знаеш какво. И т.н. Крещи и аз не разбирам за какво. Абсолютен нервак!
Аз толкова години се пазех да не се уча, за да ме научи професионалист, а то какво - попаднах на най-неподходящия.
Съжалявам, че не се оплаках още отначало в школата да ми го сменят.
На самия изпит бях ужасно нервна и ме скъсаха. Почти на бегом си взех документите и се махнах оттам.

Сега съм с друг инструктор, който е пълна противоположност. И както казва Томасе, като ми говори тихо, вече си взимам бележка и се старая да не повтарям грешката си. Е, не винаги се получава, но когато си преповтарям ситуациите след кормуване, вече мислено съм се поправила.
Мисля че имам шанс да си взема втория път изпита.
Поради волското ми търпение изкарах два курса направо! Загуба на пари, време, за нервите да не говорим.  #2gunfire

emely, взела си си практическия изпит преди теоретичния ли?

# 52
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Vi_Vivian, много съжалявам за това, което ти се налага да търпиш! Hug

Аз имам късмет сякаш с моя инструктор - спокоен е, търпелив, обяснява, шегува се. С изключение на случаите, когато преди мен е карала друга курсистка, която не се справя добре (по неговите думи) и го изнервя, кормуването ми винаги е било приятно.
При мен спря "да говори", т.е. да ми дава инструкции след около 15-тия час. Казва ми: карай, където искаш. Което, за мен специално, се оказа не много гот, защото се разсейвам и забравям или да включа мигач, или някоя друга простотия върша. Embarassed Просто, не съм толкова мобилизирана, когато не ми дава инструкции.

Ако ти имаш възможност, смени инстуктора. Ако ти вкарва допълнително напрежение, ще ти бъде много трудно и просто няма смисъл. Зависи колко часове имаш още и каква е процедурата по смяната, но провери, все пак.

Аз от моя инстуктор съм чувала, че е твърде често явление това със смяната, включително и курсисти от други градове са идвали при него. Последният му случай е бил с едно момиче, което е сменило стария си инструктор, защото му заявил, че "нямала чувствителност в краката". Joy ooooh! (Не се справяла със съединителя, и и причинил такъв стрес, че се канела дори да ходи на невролог! ooooh!).

Аз също вече взех теоритичния изпит (emely  Hug), остана ми кормуването другата седмица.

# 53
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
emely, взела си си практическия изпит преди теоретичния ли?
Нали няма как да те допуснат до практически изпит пред ДАИ, ако не си взел теоретичния пред ДАИ  newsm78

# 54
  • Мнения: 0
Да се похваля кярях по цариградско  Simple Smile , имам въпрос къде се слагат лепенките млад шофьор ?

# 55
  • Мнения: 671
Vi_Vivian и аз съм като тебе на пет кормувания, и на  мен постоянно инструктора ми казва какво да правя. Само че моя е много готин, направо волско търпение има този човек с мене. Говори тихо, спокойно и не му омръзва да обяснява по сто пъти едно и също нещо.Е, кара ми се когато направя глупост, но никога не повишава тон. Най - важното е, че не претупва нещата, а обяснява, обяснява...
Препоръчвам го навсеки, но кара най - вече в югозападните райони.
Въпреки това, аз все още се спичам като сядам зад волана и затова и правя грешки все още. Тръгването и спирането вече не са ми проблем, предавките също, но ме мъчат мигачите ,престрояването и кръстовищата.
Той ми вика на ляво, аз давам десен, бе пълен шаш съм все още. Като наближи края на кормуването и се отпускам, ма тогава вече е късно.

# 56
  • София
  • Мнения: 428
Да споделя и аз: моя инструктор е много търпелив, повтаря ми нещата по много пъти, обяснява, на всяко кормуване ме учи на нещо ново. Аз карам в Редута, Слатина, стигам и до Дружба, а миналата седмица ходих чак след Пасарел /това последното май извънградско се води/.
Обаче да ви кажа: голяма съм паника. Ако няма други коли около мен, си карам спокойно, но започнат ли да ми подсвиркват отзад, съвсем се обърквам и шашкам.
На вас идвало ли ви е да се откажете? Защото на мен вече два пъти ми минава тая мисъл през главата.

# 57
  • Мнения: 417
emely, взела си си практическия изпит преди теоретичния ли?
Нали няма как да те допуснат до практически изпит пред ДАИ, ако не си взел теоретичния пред ДАИ  newsm78
Точно така.Незнам как е при вас,но при мен бяха в различни дни.Теоритичния го взех преди 20-ина дни.На теория трябваше да отида преди 2 седмици не не можах да се освободя от работа и затова беше днес.Иначе се падат в една седмица.В понеделник е теорията,в четвъртак практиката.Вероятно защото школата в която бях е в Перник.

# 58
  • Мнения: 141
Да се похваля кярях по цариградско  Simple Smile , имам въпрос къде се слагат лепенките млад шофьор ?
Аз съм виждала на задното стъкло Peace

# 59
  • Мнения: 417
Стани не се шашкай.Тreisy e права.Трябва ни самочувствие,с практиката ще свикнем.

Последна редакция: чт, 22 окт 2009, 22:09 от emely

Общи условия

Активация на акаунт