Лека и безаварийна на тези, които карат ШОФЬОРСКИТЕ - 7

  • 50 893
  • 759
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 48 239
Мигачите не забравям, това е едно от малкото неща, които не с ами проблем. Обаче смяната на пустите скорости  ooooh!, както и по- сложните кръстовища например, с ами много трудни

# 31
  • Мнения: 3 835
•ºtreisyº•  благодаря за съветите!

Аз засега паркирам до една кола и с малко подсказване.  Но ако трябва да го направя между две коли и без жокери, сигурно няма да успея.  #Crazy

# 32
  • Мнения: 417
dega пожелавам ти късмет за утре Peace

# 33
  • Мнения: 4 187
Зззззапииис ! Много взети книжки в новата тема  Grinning !

Аз все още не съм отишла да получа моята  Crazy, предният път имаше много хора, не ми се чакаше !

# 34
  • Мнения: 4 785
Това ви го казвам, защото ще вземете книжка ще се качите на кола - и започва безумното обикаляне за паркомясто - не защото няма, защото не става номера с паркирането. Почва да се паркира със странни маневри или на 3 км. от мястото, за което сме се запътили. Друг женски номер - да си изберем маршрут без наклон, за всеки случай. Тези две неща, ако знаете колко неувереност създават  ooooh! Сега може да не ми вярвате, но това ще ви е най-ценното от шофьорския курс  Peace

# 35
  • Мнения: 141
бчк навсякъде би трябвало да е 39лв, а аз като се записвах ме питаха дали искам да направя дарение 1лв. и аз казах, че искам и ми дадоха едно листче, на което пишеше, че съм си платила членския внос от 1лв. Иначе в София има абсолютно всеки ден- от 8 до 2 (май) и от 3 до 9. Има и опция на два пъти да си ги вземеш шестте часа, но това вече не ми е ясно как точно става.

Мен тръгването с/у наклон и от наклон ми е лесно, ама паркирането още не съм го оправила

# 36
  • Поморие
  • Мнения: 86
Здравейте,случайно да знаете колко време важи медицинското за изкарване на шофьорска книжка?
Изкарах го в началото на този месец,но може би няма да имам възможност да подам документите до края на месеца и се притеснявам да не би да изтече срока.

# 37
  • Мнения: 4 785
Спокойно - шест месеца е  Peace

# 38
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Разходих се до пирогов. Вали приличен дъжд. На светофар съм първа кола и потеглям, но колата ми вдига до 4-5 хил. оборота. Включвам втора, оборотите падат до 1000, натискам газта пак 4-5 хил. оборота. Веднага изключвам от скорост и включвам аварийни, както се движа бавно се прибирам в дясна лента, за да спра.

абсолютно същото ми се случи и на мен преди 3-4 месеца. Колата ли прегря, аз ли нещо я задавих... то в това задръстване - тръгнеш, спреш, тръгнеш спреш...  ooooh!
И то точно там, дето е егати и трафика и болниците...  Tired

# 39
  • Мнения: 4 785
Като почнат да прегряват колите първото, което може да направите да спасите положението е да надуете парното на макс - лято, зима - на макс и отваряте прозорци, защото става бая топличко.  Peace

# 40
  • Мнения: 4 187
Днес си взех книжката, малко тъничка ми се вижда  Crazy ! Да видим кога ще разцепя трафика  Rolling Eyes !

# 41
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
Шани, след разговор с моят монтьор, се оказа, че съединителят ми е за смяна, но трябва да я погледне, може да го поотпусне малко жилото и да изкара още.

# 42
  • Поморие
  • Мнения: 86
Трейси,благодаря !
Стар,честита ти книжка,леко и безаварийно шофиране  Grinning

# 43
  • Мнения: 224
Утре ще ходя да си взимам книжката,направо нямам търпение.С милото сме се разбрали , веднага се качвам да направим почитна обиколка на града ,и от там в къщи.Ако се справя другата седмица личен автомобил  Peace
Относно пъркирането,аз на празен паркинг ,не мога.ама между две коли ...особенно, ако са по скъпички съм ток.Явно при мен важи девиза   "Страх ,лозе пази"

# 44
  • София
  • Мнения: 331
Здравейте на всички! Да се включа и аз в темата! След канене няколко години най-сетне реших и се записах на шофьорски курсове Simple Smile. Тръгнах с гоооолямо желание. Още първият път като абсолютен новак инструктора само ми обясни устройство на автомобила и ме пусна по кръговите кръстовища и оживени улици. Сега обаче когато имам вече 10 часа/по 45 мин./ кормуване съм абсолютно обезкуражена. През цялото време е викане, забележки и закани, че ще спре да говори:))) Все съм си мислела, че човек след като е отишъл да се учи, значи е нормално да не знае  и да греши...Но уви! Теорията минава като песен, преподавателят е много забавен /разтоварва/ и отговорен човек. С практиката незнам, колкото повече вика, толкова повече ми се разваля настроението и се спичам и греша. Вече имам чувството че не съм му симпатична и че е предубеден даже..Последният път на кръстовище, само аз, подадох ляв мигач и си завих, тоя като се развика, като наби спирачките, била съм дала десен...добре, че отзад потвърдиха истината! Моля, ако има някой запознат да сподели, кога Вашият инструктор спря да Ви казва какво да правите.....че съм отчаяна вече Cry?

Общи условия

Активация на акаунт