Лека и безаварийна на тези, които карат ШОФЬОРСКИТЕ - 7

  • 50 892
  • 759
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 671
Имам една питанка:
Простете ако ви се стори глупава, но все още съм начинаеща.
Часовете по кормуване са 31, но нали едно кормуване е два часа без нещо,тоест взимат се по два. Това значи че ще карам 15-16 пъти, така ли?

# 16
  • Мнения: 3 835
да, така е
даже магистралата и извънградското ми ги сметнаха за 2 часа, независимо че карах само в едната посока

Честито на Патето и други, които са си взели изпита!  Hug
И успех на тези, които караме все още курсовете!  Peace

Успоредно паркиране - откраднах го от другата тема

Последна редакция: сб, 17 окт 2009, 16:43 от Стики

# 17
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
Магистрала и извънградско не се мерят на пъти и часове, а на километраж. Извънградско е 30км и се взима за 2 пъти. А 31 часа - в тях влиза и вътрешен изпит, който е към 1час.

# 18
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Имам една питанка:
Простете ако ви се стори глупава, но все още съм начинаеща.
Часовете по кормуване са 31, но нали едно кормуване е два часа без нещо,тоест взимат се по два. Това значи че ще карам 15-16 пъти, така ли?

Не винаги е два часа без нещо. По принцип, един кормилен час е 50 мин. Аз карам понякога по един, друг път по два часа наведнъж, според заетостта на инстуктора.

# 19
  • Мнения: 671
Благодаря за отговора. Peace
Вероятно е различно, просто моите са винаги по час и 40 минути.

# 20
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Момичета, и аз имам един въпрос - навсякъде ли БЧК курса струва 40 лв.?

# 21
  • Мнения: 417
И мен ме интересува БЧК курса.Няма да мога да отида през седмицата и мисля да изпратя някой да ме запише.Дали се плаща при записване или като отидеш? newsm78

# 22
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
БЧК в софия - плаща се при записването. Имаше варианти за събота-неделя като курс, но не съм сигурна и за двата дни. Може да те запише друг, само да ти знае имената, ЕГН и да носи парите, да знае и за кога ти е удобно според предлаганите от тях възможности като свободни дни. Трябва да отидеш на време, ако закъснееш 5-10 мин е вероятно да не те пуснат в курса.

# 23
  • Мнения: 1 044
Привет и от мен!
Днес бе първия ми урок по кормуване. Изкарах теоретичния курс, изкарах вътрешния изпит по листовки. Сега предстои по-трудното. Дано се справя и накрая получа заветната книжка!

# 24
  • Мнения: 4 785
нестандартен въпрос и дали е за тази тема...  Thinking
Но все пак: как се вади загубена/открадната шоф. книжка?
10х  Hug

Ох аз миналата година минах през това. Само, че имах и открадната ЛК. Първо отидох в Общината, където е станала кражбата, за да обявя документа си за невалиден. После отидох до съответното РПУ и след седмица всекидневно мотаене ми дадоха бележка, че съм с откраднати документи. Като отидох в Паспортна служба по местоживеене, ме пратиха в РПУ по местоживеене да ми съставят акт /20 лв. минимална глоба - защото са откраднати/. Това го казвам, защото не разбрах дали ти е открадната и ЛК. Та с ЛК, служебната бележка от РПУ-то за кражбата и платения акт, отиваш в КАТ. Там попълваш една декларация в деловодството, отиваш на гишето за глобите, за да ти дадат бележка, че талонът ти не е там и се редиш на опашката за преиздаване на книжки. Снимка не ми искаха, защото ЛК ми беше издадена скоро /срока е 6 месеца - после искат снимка/. Заявление до колкото помня не съм попълвала. Но принципно има информация и е добре там да попиташ, защото моето е КАТ Слатина, за София област. А до колкото се сещам в КАТ Дървеница за София си има отделно гише за изгубени и откраднати документи  Peace

# 25
  • Мнения: 417
Томасе ти си истинска домакиня  Grinning
Благодаря  bouquetМисля,че и в събота има.

# 26
  • Мнения: 6 446
Момичета, и аз имам един въпрос - навсякъде ли БЧК курса струва 40 лв.?
При мен е толкова, 39 лв  Peace

# 27
  • Мнения: 48 239
Ами аз да си кажа- имам още 2 часа, тоест едно каране, после вътрешен и така нататък...
Последния път правих много грешки, макар че полека лека свиквам...много ми е трудно престрояването, карам бавно и потеглям бавно, другите шофьори много се нервят, и изобщо- нещо се отчаях. Като бързам, пропускам знаци, давя колата и т.н. и предпочитам по- бавничко... то и инструктора ми преди ми казваше все "Бавно, без рески движения в колата", а сега ми вика" Ама карай де!"...

# 28
  • Мнения: 4 785
Аз искам да ви дам само един съвет - настоявайте да ви научат да паркирате! Особено успоредно и да тръгвате по наколни. Повярвайте ми като вземете книжка след малко шофиране всичко ще си дойде по местата, освен тези две неща. Това са нещата, които на 100% трябва да научите преди да ви изтекат часовете!   Hands Thumbsup

# 29
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Ами аз да си кажа- имам още 2 часа, тоест едно каране, после вътрешен и така нататък...
Последния път правих много грешки, макар че полека лека свиквам...много ми е трудно престрояването, карам бавно и потеглям бавно, другите шофьори много се нервят, и изобщо- нещо се отчаях. Като бързам, пропускам знаци, давя колата и т.н. и предпочитам по- бавничко... то и инструктора ми преди ми казваше все "Бавно, без рески движения в колата", а сега ми вика" Ама карай де!"...
И аз съм на този хал - 2 часа остават.
А утре съм на теоретичен изпит пред ДАИ.
Мен пък ме мъчат мигачите - не съм и предполагала, че ще ги забравям. ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт