Акушер-гинеколози - гр. Пловдив

  • 1 218 115
  • 5 679
  •   2
Отговори
# 1 500
  • Мнения: 14

[/quote]
Абсолютно отрицателно мнение за д-р Стратев-на такива глупости се наслушах от него ooooh! ooooh!-че и операция ми назначи
[/quote]

би ли споделила? Извинявай за любопитството но от известно време ходя при него и ми е интересно да чуя други мнения


# 1 501
  • Пловдив
  • Мнения: 1 155
Да ти споделя аз. Ходих последните месеци при него, когато бях бременна, и съответно имах уговорка да ми води раждането. Тогава работеше във Весела, сега не знам дали е още там. Та като наближи термина, на последния преглед ми каза нещо от рода, че водите са ми много и имало опасност за бебето, ако изтекат - или нещо от сорта, не помня. Затова трябвало да е планово раждане - т.е. да ми го предизвика. Разбрахме се за събота. Обаче в петък следобед получих контракции, тапата ми падна и заминах към болницата. Д-рът се оказа там, прегледа ме, каза, че разкритието ми е малко, би ми някаква инжекция и каза да се прибирам и утре - както сме се разбрали, в 8. Прибрах се аз, обаче контракциите ми продължиха и зачестиха. И обратно в болницата. Цяла нощ ме държаха в предродилното, разкритието напредваше много бавно заради инжекцията. В 8 като пристигна на работа, ми сложи окситоцин и ми би лидол - това е болкоуспокояващо. Родих на обяд, почти в несвяст. После пък не ми изчака плацентата, направиха ми пълна упойка, кюртаж, преливане на кръв... Заради едното му удобство щеше да ме умори. Но понеже бях твърде невежа по това време, дори му бях благодарна. Даже няколко години по-късно си ходих и на прегледи при него.
После започнах да се интересувам повече за някои неща и тъжната картинка ми се разясни. Да не говорим, че не пожела да ми каже колко шева ми е направил - каза само, че са много.

Но като знам какви изроди има, този направо е цвете. Просто системата ни е такава скапана.

# 1 502
  • Мнения: 20
Здравейте момичета,моля кажете ми добър специалист с 3д ехограф-искам да отида за да се види дали всичко е наред,да ме прегледат обстойно и за синдрома на Даун-казаха ми ,че може да се определи на 3д Rolling Eyes става въпрос за пловдив.благодаря ви

# 1 503
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
д-р Даскалов''Медикус алфа", д-р Кръшков''Селена''или д-р Корсемов -Хирургиите на Пещерско. тези имена съм чела като добри специалисти за фетална морфология.

# 1 504
  • Мнения: 4 784
Още едно положително мнение за др. Даскалов като специалист, но ако решиш да ходиш при него, като си запазваш час, задължително уточни, че искаш той да те гледа. Много е добър, апаратурата му също.

# 1 505
  • Мнения: 20
ми май при него ще отида,искам само да попитам на 3д той ще може ли да види дали всичко ще  наред,и най-вече за синдром на Даун,казаха ми,че на 3д се установява? нова съм и това ми е първа бременност и ако съм много зле в обясненията-извинете ме Embarassed

# 1 506
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
На феталната морфология гледат нухалната транслуценция, която има определени параметри, ако не се лъжа тряба да е около 3мм в 13+&гс.Ти в коя седмица си?Та с две думи, ако НТ надвишава тези размери е индикатор за СД.Обаче ФМ трябва да се направи м/у 11-13 седмица.Аз лично съм за БХС и евентуално за амнио при лоши резултати.

Нухалната транслуценция представлява минимална колекция от течност в тилната област на плода, която се намира между кожата и меките тъкани, покриващи гръбнака. Всеки плод има нухална транслуценция, която може да се види и измери в хода на специализирано ултразвуково изследване между 11-14 г.с.. Днес е известно, че при дебелина на нухалната транслуценция над 3 мм рискът за синдром на Даун, както и за някои други хромозомни аномалии (тризомия 18, тризомия 13 и др.) е значително по-висок. Нещо повече, колкото по-дебела е нухалната транслуценция, толкова повече рисковете нарастват.
Освен риска за хромозомни аномалии, при увеличена дебелина на нухалната транслуценция нараства и рискът за някои допълнителни структурни дефекти на плода (вродени сърдечни пороци, диафрагмална херния и др.), както и вероятността от развитие на някои по-редки генетични синдроми. И в тези случаи, колкото по-голяма е дебелината на нухална транслуценция, толкова повече рисковете нарастват. Счита се, че нухалната транслуценция е удебелена в 3 до 5% от всички изследвани случаи. Това на практика означава, че при всички тях е необходимо допълнително диагностично уточняване.
Поради изброените по-горе обстоятелства измерването на дебелината на нухалната транслуценция на плода чрез специализирано ултразвуково изследване между 11-14 г.с. представлява важен елемент от съвременните пренатални грижи. Измерването се осъществява от квалифициран изследовател на съвременен ехографски апарат (с висока разделителна способност и възможности за голямо увеличение на образа). Ултразвуковото изследване е безвредно, безболезнено, не изисква специална подготовка от страна на бременната (например пълен пикочен мехур и др.). В около 90-95% от случаите е възможно това да се осъществи през корема на майката, а в останалите 5-10% - през влагалището. Дебелината на нухална транслуценция постепенно намалява и изчезва с развитието на плода и по тази причина не може да бъде измерена в по-късните срокове на бременността (след навършени 14 г.с.)


Последна редакция: ср, 10 авг 2011, 18:33 от K.А.А.

# 1 507
  • Мнения: 4 784
Неговия апарат е 4Д, ще ти направи морфология и ако има нещо тревожно, тогава назначава последващите нужни изследвания. Но ти не се тревожи толкова, всичко с бебчето ще е наред. Hug
И да, зависи в коя седмица от бременността си...

# 1 508
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Феталната морфология се прави на режим 2д .4д пускат само за кеф на родителите.
На мен са ми правили 3 пъти ФМ и никога не са ми пускали режим 4д.Единствено и само на 2д е гледано.



4D ехографското изследване позволява генерирането на триизмерен (3D) ехографски образ в реално време, т.е. става дума за 3D ехография “в движение”. В случая под “четвъртото измерение” се има впредвид времето. По този начин, особено в по-напредналите гестационни срокове, е възможно да бъдат изследвани и наблюдавани мимиките и жестовете на плода. Множество проучвания показват, че това има особена емоционална стойност за родителите. Както при 3D, така и при 4D ехографията, след приключване на прегледа е възможно да се избере определен момент, който да бъде допълнително изследван и анализиран

# 1 509
  • Мнения: 4 784
Разбира се, не е важно дали ще е  3 или 4Д, но все пак дручко си е да ти го пуснат и да си му видиш физиономийката и "подробностите" ясно, още повече, че така и така се плаща Wink Много е вълнуващо.
А и Даскалов дава записи на диск с проведеното изследване.

# 1 510
  • Мнения: 20
В 12 г.с съм.Благодаря ви много за търпението и отговор на въпросите ми Hug.Когато съм на преглед при Даскалов,да искам изследване за фетална морфология,или просто да му кажа ,че искам да ме погледне на 3д апарата?момичета нз как да постъпя-помагайте Embarassed.Какъв преглед да поискам,за да може да си ме прегледа  обстойно дали всичко е наред .

# 1 511
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Добро утро.Казваш, че желаеш Фетална морфология.Тоова е напълно достатъчно.Апарата за 2д, 3д, 4д е един и същ просто режимите на работа са различни.

# 1 512
  • Мнения: 20
 Hug  bouquet благодаря ти,много си мила.Сега стискайте палци всичко да е наред.След прегледа ще пиша пак,за да ви кажа какво е станало.лек ден за сега

# 1 513
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 289
Да се включа и аз по темата - в 12 гс /преди месец/ и аз бях при Даскалов точно за генетичните изследвания. Звънкаш и си запазваш час за ехографски преглед. Когато отидеш му казваш за какво си и прегледа започва (ехографското изследване на БХС е всъщност ФМ)- гледа те на режим 2д на апарата и само на края ти изкарва на екрана една снимка на 4д. Всички снимки от прегледа ти ги записва на диск. Цената на прегледа е 50лв. Това, което не ми хареса е, че аз бях с нагласа ако всички показатели от ехографията са ок да не си правя втората част от изследването, което е кръвно изследване, а от неговият кабинет веднага отидох със сестрата в съседния и тя ме дупна (кажи речи нямах време за реакция) - цена 70лв. Добре че имах пари в мене, че иначе щях да се изложа а си станаха 120лв Simple Smile

# 1 514
  • Мнения: 959
Даскалов изключително много държи на изследванията и винаги ги прави.

Общи условия

Активация на акаунт