Акушер-гинеколози - гр. Пловдив

  • 1 218 168
  • 5 679
  •   1
Отговори
# 3 375
  • Пловдив
  • Мнения: 4 136
Защо? Не се ли оперира вече масово лапароскопски? Аз имам правена лапароскопия през 2007. Все пак хората хистиректомии правят лапароскопски. Сакроколпопексия също. Аз знам че само 3-4 стадий не може да бъде опериран лапароскопски, защото там се премахват черва, пикочен мехур евентуално. Такова обяснение ми беше дадено. Изненадана съм да разбера, че се оперира коремно. Мислех, че за 10 години лапароскопията ще се наложи като оперативен метод в гинекологията.

Относно ерозио. При нераждали се препоръчва лазервапоризация, а не диатермокоагулация. Не ме питайте откъде съм запозната. Все от мои близки претърпяли описаното.  Tired Последно беше сакроколпопексията. Естествено лапароскопски. Това не е онкологично, слава Богу.

# 3 376
  • Мнения: 54 447
На братовчедка ми трябваше да се прави хистеректомия, поради карцином, Христамян искаше да я оперира с отворена операция. Тя отиде в Плевен, при проф.Горчев, операцията беше лапароскопска, с робота. За Ангелов също знам, че само отворени операции прави.

# 3 377
  • Пловдив
  • Мнения: 4 136
За Ангелов и аз знам, че не оперира лапароскопски. Но хистеректомия, без злокачествена находка, правят вече за "добър ден", лапароскопски. Имам поне 3 приятелки, на моята възраст, с отстранени матки заради миомни възли.  ooooh! Няма да споменавам имена, които извършват подобни "подвизи". Имам чувството, че вече е по-лесно да ти махнат матката, отколкото да си дават зор да се занимават с възлите.  Tired

# 3 378
  • Мнения: 54 447
Всичко ѝ махнаха на братовчедка ми, тя нямаше още тумор, само ин ситу беше.
Възстановяването е много бързо.

# 3 379
  • Пловдив
  • Мнения: 4 136
Да, възстановяването е много бързо. И тук правят, но хората не са запознати. Горчев прави много мощна реклама. "Да Винчи" е много скъпа техника. И цената е в пъти по-висока. Но важен е крайният резултат. Здравето цена няма.  Peace

# 3 380
  • Мнения: 54 447
Може би правят, но поне тези двама онкогинеколози не правят.

# 3 381
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
Аз си правих през април хистеректомия, лапароскопски, в Пълмед. Предложиха ми да ме режат безплатно, или лапаро с пари. Аз предпочетох второто, на третия ден вече се качвах и по стълби, а на двадесетия ходих на екскурзия с автобус до Бавария и се качвах пеша по планините до замъците.
Но пък моя колежка каза, че пари не дава и се оперира коремно. Три месеца ходи превита.
Според мен също ако цената е поносима предпочитам да си я платя.

# 3 382
  • Мнения: 1 516
д-р Христамян баща не е онкогинеколог, само сина.
Т.е. д-р Арман Христамян е сина, правилно ли разбирам?

Виждам, че преглежда в онкологичния център, права ли съм и дали е само там?
Някой знае ли дали работи със ЗК и ако не какви са цените?
http://www.credoweb.bg/d-r-arman-hristamyan-profile-4996.html?act_tab=aboutНе работи с касата.Преглежда в частния си кабинет,който се намира в Пловдив, ул. "Г.М.Димитров" 5.
Прегледът май беше 50 лева, ако не се лъжа. newsm78

Последна редакция: чт, 04 авг 2016, 21:16 от slan4ize_76

# 3 383
  • Мнения: X
Старата школа им казват на тях. На жаргон "касапи".
Важно е да се постави диагноза, а метода на лечение ще се избере.

# 3 384
  • Мнения: 318
Препоръчайте ми моля доктор за ЖК по ЗК.

# 3 385
  • Пловдив
  • Мнения: 786
Препоръчайте ми моля доктор за ЖК по ЗК.

Доктор Борислав Иванов в Медлайн. Останах изключително доволна.

# 3 386
  • Мнения: 405
Препоръчайте ми моля доктор за ЖК по ЗК.

Доктор Борислав Иванов в Медлайн. Останах изключително доволна.
Работи ли с ЗК др. Иванов  newsm78 чудя се дали да отида при него или при др Петрова в Селена Thinking с тромбофилия  съм кой бихте ми препоръчари?

# 3 387
  • Мнения: X
Матев,Селена можело и по ЗК при него. Аз също съм с Тромбофилия и бях доволна.

# 3 388
  • Мнения: 405
Матев,Селена можело и по ЗК при него. Аз също съм с Тромбофилия и бях доволна.
Сериозно ли може по ЗК при него?От скоро ли е това?

# 3 389
  • Мнения: X
Трябва да го попиташ.На мен беше казал, че може.
Да не ти се налага, но при критични ситуации реагира изключително.

Общи условия

Активация на акаунт