Акушер-гинеколози - гр. Пловдив

  • 1 217 458
  • 5 679
  •   2
Отговори
# 960
  • Мнения: 802
МАйка ми е общопрактикуващ лекар , а зет ми - АГ, от тях знам, че СПИН е задължително изследване, без което ще раждаш в изолатор.   относно анален секрет имам опит отпреди 5г., когато се наложи да ми вземат буквално преди да родя, тъй като АГ - то беше пропуснала да го направи.

 Whistling ooooh!
 На мен не ми е правено такова изследване и не съм раждала в изолатор .
 Моя близка приятелка роди преди седмица и също не е правела изследване за СПИН и не е раждала в изолатор .
 И анален секрет не ни е правен ...
 Кви са тея неща, от къде ги мислите не знам ?!

 То и клизмата била задължителна - но на мен не ми е правена .
 Катетъра бил задължителен - но на мен също не ми е слаган .

Кой решава кое е е задължително и кое не ?
 Всичко това зависи от уговорката са лекаря си - при мен беше така .

# 961
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
МАйка ми е общопрактикуващ лекар , а зет ми - АГ, от тях знам, че СПИН е задължително изследване, без което ще раждаш в изолатор. Лекарите не са длъжни да рискуват живота си. относно анален секрет имам опит отпреди 5г., когато се наложи да ми вземат буквално преди да родя, тъй като АГ - то беше пропуснала да го направи. В момента се обсъжда даже идеята да се прави изследване за СПИН и в края на бременността за втори път.
Nqma takova ne6to.Az rodih predi 2 meseca i nqmam izsledvane za Spin i ne rodih v izolator.

# 962
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Да кажа за всички , които са се насочили към Окръжна как стоят нещата там.Анален секрет вземат , макар и да имате взет преси това при ЛЛ.На мен ми бяха направили това изследване 3 дни преди да влезна за раждане, но така било по ЗК.Спин не съм правила , зашото е по-желание.В Окръжна клизми не правят, нито при нормално, нито при секцио-такава им е пркатиката от известно време.Преди 14 год правеха.Катетър също не слагат.Изобщо ходете и раждайте в Окръжна.Лекарите са на ниво .Персонала е много любезен.чисто е .С няколко думи др Пелев ги държи много изкъсо и няма това -онова.Аз от Сф се пренесох да родя в Окръжна.

# 963
  • Мнения: 6 206

 То и клизмата била задължителна - но на мен не ми е правена .
 Катетъра бил задължителен - но на мен също не ми е слаган .

Кой решава кое е е задължително и кое не ?
 Всичко това зависи от уговорката са лекаря си - при мен беше така .

Има нещо като система ли, пътека ли, как му казват не знам - при установяване на бременност по ЗК се изискват определени изследвания и те са безплатни и задължителни за всички бременни. После при раждане заедно с документите трябва да се представят в родилното. Това им е задължителното. Нямаш ли ги налични, правилото изисква да родиш в изолатор. Досега в изолатора на ВМИ съм виждала само циганки, ама ужасни, не циганките, които си раждат там. Сигурно слагат там тези, които хич не са ходили на доктор откакто са забременяли. По ЗК задължителното е:
3 ехографски прегледа
2 кръвни картини
васерман
хепатит
цитонамаска - още в началото
кръвна група
3 микробиологии - в началото, средата и края

килограми, мерене на кръвно, взимане на мерки и теглилки
с това се изчерпва ангажимента на лекаря по ЗК, всичко от там нататък е въпрос на добра воля
ни БХС, ни ФМ, доплери и тн т - му влизат в задълженията и толкова, колкото и да си пишем ние тука

# 964
  • Мнения: 33
То и клизмата била задължителна - но на мен не ми е правена .
 Катетъра бил задължителен - но на мен също не ми е слаган .

...По ЗК задължителното е:
3 ехографски прегледа
2 кръвни картини
васерман
хепатит
цитонамаска - още в началото
кръвна група
3 микробиологии - в началото, средата и края

килограми, мерене на кръвно, взимане на мерки и теглилки
с това се изчерпва ангажимента на лекаря по ЗК, всичко от там нататък е въпрос на добра воля
ни БХС, ни ФМ, доплери и тн т - му влизат в задълженията и толкова, колкото и да си пишем ние тука
Изследване на урина неколкократно. Токсоплазмозата не е задължителна по каса и затова много лекари изобщо не я пускат. Това е малко глупаво, защото наистина е важно изследване.  СПИН е препоръчелен по каса след съгласие на бременната. Естествено в нашата система има много недомислици. Сигурно затова и всяка болница си имаразлични критерии. Аналния секрет не е задължителен по каса, но се изисква в болницата и с право. Относно клизмите и катетрите - вярвайте ми, никой не ви ги причинява тези неща от от желание да се чувствате зле. Просто са за доброто на майката и бебето. А, пропуснах да спомена и кръвната група, която е задължителна още с установяването на бременността.

# 965
  • Пловдив
  • Мнения: 4 132
Момичета, къде работи Д-р Камен Ямаков сега? Още ли е във ВМИ? Някакви отзиви?

Все още е във ВМИ, ходя при него на частно - кабинетът му е в Капана

# 966
  • Мнения: 7
Да кажа за всички , които са се насочили към Окръжна как стоят нещата там.Анален секрет вземат , макар и да имате взет преси това при ЛЛ.На мен ми бяха направили това изследване 3 дни преди да влезна за раждане, но така било по ЗК.Спин не съм правила , зашото е по-желание.В Окръжна клизми не правят, нито при нормално, нито при секцио-такава им е пркатиката от известно време.Преди 14 год правеха.Катетър също не слагат.Изобщо ходете и раждайте в Окръжна.Лекарите са на ниво .Персонала е много любезен.чисто е .С няколко думи др Пелев ги държи много изкъсо и няма това -онова.Аз от Сф се пренесох да родя в Окръжна.
Кики,би ли ми дала още малко подробности за Окръжна,препоръчай ми и някой лекар,също така слагат ли епидурална упойка за нормално раждане-дай ми колкото можеш повече подробности.Пиши мизерно ли е или се издържа.Благодаря ти предварително.

# 967
  • Пловдив
  • Мнения: 4 135
Ето сайта на Окръжна.Поне за обстановката можеш да се ориентираш.

http://www.ag-plovdiv.com/pages/departments/

# 968
  • Мнения: 7
Ето сайта на Окръжна.Поне за обстановката можеш да се ориентираш.

http://www.ag-plovdiv.com/pages/departments/
Благодаря ти,скъпа.Вчера го търсих,но не можах да го открия.Моля,който има пресни подробностиот Окръжна и раждането там,давайте.Предварително благодаря.

# 969
  • Мнения: 2 047
  Малко пресни новини от Окръжна - вземат анален при постъпване в предродилния патология - като чакаш за секцио от предния ден. За спешни случаи - незнам. Клизма не правят, катетър слагат.
Има малко промени - новото следоперативно отделение е много хубаво - леглата,  възглавниците и дюшеците са невероятно  удобни (който след операция е лежал на някое ръбесто легло ще ме разбере какво значение има това). Баните са като в хотел.
Дават бебетата да стоят при майката и да ги кърми и обслужва веднага щом каже, след 24-ия час, стига да иска. Ако не - водят ги през 2-3 часа и настояват да се кърмят или поне да се пробва.
 И .... да похваля д-р Белчев !!!

# 970
  • Мнения: 31
  Малко пресни новини от Окръжна - вземат анален при постъпване в предродилния патология - като чакаш за секцио от предния ден. За спешни случаи - незнам. Клизма не правят, катетър слагат.
Има малко промени - новото следоперативно отделение е много хубаво - леглата,  възглавниците и дюшеците са невероятно  удобни (който след операция е лежал на някое ръбесто легло ще ме разбере какво значение има това). Баните са като в хотел.
Дават бебетата да стоят при майката и да ги кърми и обслужва веднага щом каже, след 24-ия час, стига да иска. Ако не - водят ги през 2-3 часа и настояват да се кърмят или поне да се пробва.
 И .... да похваля д-р Белчев !!!
ти секцио ли си родила в окръжна.Аз чувам все хубави неща за отделението но все от жени които са родили секцио и се питам а за другите девойки как е полужението.Много ми се иска да раждам нормално поради ред причини и дай Боже да мога де ..... и понеже първоначално исках да раждам в вода във ВМИ не бях се замисляла за другаде,но за там пук чувам негативни гласове много и заради това започнах да се замислям за окръжна.а в този ред на мисли някой случайно да е раждал във вода и да иска да сподели?

# 971
  • Мнения: 2 047
 Със секцио родих. За отделението за нормално раждане нищо не мога да кажа, не съм се интересувала  newsm78
Имаше тема за окръжна - може да пуснеш на търсачката.

# 972
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Здравей,извинявай , но сега сядам. цял ден бяхме по разходки и после малко дом работа.В Окръжна изобщо не е мизерно.Който иска по-луксозна обстановка нека си вземе вип стая 100лв за нормално и 200лв за секцио.Аз лично ползвах такава най-вече, зашото има право да те посещават всеки ден.Щом си във Вип няма нужда да се купуват лигнини  памперс пелени дори  ношници болницата ги осигурява .Аз специално съм секцио, но доколкото съм чувала , ако искаш епидурална ще ти сложат.Моето секцио го направи ДРБачуров , с който си имахме предварителна уговорка.Не съм ходила през цялата бременност при него.Когато влезнах в 9-я се свързах с него и ме пое.Колебаех се дали той или Йончев.В крайна сметка на база мнения и препоръки се спрях на него и останах много доволна.Препоръчвам ти го.Изключително внимателен и добър лекар.Щом поеме бременна е с нея до край.Бях изключително спокойна и грам не се притеснявах за операцията.Има и мн добри препоръки от майки с нормално раждане , което е водил.Ако искаш ще ти дам тел и му кажи , че аз съм те препоръчала.Пиши ми на лични.ИЗбери Окръжна и няма да сбъркаш.Пелев ги държи мн стегнато.Всички са мили и внимателни.Абе Европейска работа е там.Аз от Сф си дойдох в Плд да родя и не съжалява.Най-доброто място за раждане е в Плс за момента.Селена и Торакс -са на светлинни години.

# 973
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
По въпроса за катетрите.На мен др Бачуров не даде да ми сложат.Докато чаках пред операционната, щото имаше в септична родилна едно цигане и се чудеха дали да го режат или не , а аз не бях спешна и си отвисях малко. док ме караше да пишкам колкото мога.Изпразних си мехура до последно.Клизми не правят без значение как раждаш -нормално или секцио.

# 974
  • Мнения: 251
Да похваля и аз Окръжна! Белчев помогна на моята принцеса да се роди, а Бачуров при преглед на 4д и направи невероятна снимка ( 2 дни преди раждането) и позна че е момиченце (което никой дотогава не беше видял при толкова прегледи през цялата бременност)!
Леко раждане на всички бъдещи майки!

Общи условия

Активация на акаунт