Акушер-гинеколози - гр. Пловдив

  • 1 224 303
  • 5 684
  •   1
Отговори
# 1 245
  • Мнения: 214
Останали са, или поне го правят по интелигентно, а най вече не го афишират по форумите.
 И в крайна сметка не разбрах, вие сами сте избрали лекаря, питали, дали, доволни сте от свършената работа, а после? - много скъпо било, не бивало така, хайде, моля, когато искаш конкретен лекар да ти е на разположение 24 часа, да се съобрази с твоите изисквания и т.н., разбира се че ще платиш за обслужването. Нищо че е в държавната болница, където докторът взима мизерничка заплата и е длъжен на всеки пациент.Длъжен, длъжен, но 8 часа на ден, не 24. А точно последното е един от истинските проблеми на родното здравеопазване, който би следвало да е предмет на дискусия, а не частгните случаи с по 200 тата лева побутната "благодарност".

# 1 246
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Точно така е.Лекаря, който се ангажира с моето раждане-планирано секцио ми беше казал, че всеки един момент мога да му звъня , ако се случи нещо непредвидено преди датата на операцията.

# 1 247
  • Мнения: X
Ами,аз нали толкова време това обяснявам,че щом искаш да ти е 24 часа ,7 дни в седмицата на разположение ще плащаш.

# 1 248
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
След като съзнаваш и споделяш искрената си благодарност си към доктора, му правиш доста лоша услуга публично да обявяваш парите, които си му дала, докато те е израждал в държавна болница, това имах впредвид.
И аз сега да ти кажа една друга публична тайна.В Окръжна болнина много добре знаят за какво става дума и, че се плаща на лекарите.Аз живея и в Сф и в Плд.В Сф цените за раждане са убийствени.Избор на екип варира от 900 до 1700 лв в заисимост коя болница избереш, затова аз реших да родя в Плд.Първо се засилих в Селена, но размислих, че там няма нужната апаратура за спешни случаи.След това попаднах на Окръжна , обадих се по телефона , за да питам колко струва избора на екип за секцио.Отговора беше, че такъв избор няма.Избираш си лекар и се уговаряш с него.Всичко това ми беше казано от главната акушерка.Принципно избора на екип е бил отдавна премахнат, но незнайно защо в Сф още си го практикуват.То си е същото като да платиш на лекаря, който си избрал 50% отива при гинеколага, другите при асистиращите и част за болницата.Питам те аз сега къде е разликата?

# 1 249
  • Мнения: 2 382

И вярвам, че хората се отнасят и държат с някой така както им се позволи, което не е много по темата.


Пак малко не по темата, но това е мноооого изтъркано. Какво да очакваш от отделение, в което  за да задоволят битови капризи на едни, лишават от медицинска грижа други?

# 1 250
  • Мнения: 251
Нещо май се измести темата...ако някой иска да коментира даването на пари "под масата", от благодарност или откровения рекет - то си има съответните теми! Peace Peace Peace

# 1 251
  • Пловдив
  • Мнения: 4 142
Много често се коментира, че слабото място на частните клиники е недостатъчното оборудване. Няма как една частна клиника, която съществува от 3 години, да има оборудването на държавна университетска болница, но с времето и това ще стане. Да оборудваш частен кабинет, не е същата инвестиция като да построиш и оборудваш болница. В същите тези частни кабинети работят лекари, които ползват държавната база, апаратура, консумативи, но парите отиват в собствените им джобове. За мен не е нито морално, нито професионално. Значи този лекар ти е прибирал 9 месеца едни суми за преглед и накрая не може да ти бъде на разположение, защото трябва допълнително да му платиш. Не знам в чия банка отиват здравните ми осигуровки, но че се краде като за световната банка в държавните болници е ясно и на децата. Пълен хаос и безхаберие, защото на практика, ти не си собственик и изобщо не ти пука, след като в джоба редовно постъпват суми от благодарни пациенти, само че това е за сметка точно на пациента, защото с този порочен кръг болниците ще затъват все повече. Който не може да си плати, да тръгва пеша към Рогош  Tired Tired С поклон и уважение към онези лекари, които не са загубили човешкото в себе си и съвестно изпълняват дълга си, въпреки мизерните условия на труд и заплащане.

# 1 252
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Нещо май се измести темата...ако някой иска да коментира даването на пари "под масата", от благодарност или откровения рекет - то си има съответните теми! Peace Peace Peace
Нищо нека се знае.Докторите сме разнищвали многократно.Рекет е , когато даден лекар изнудва  пациентка, за да и направи секцио и то за не малка сума пари.Аз лично знам мама от форума, която беше изнудвана брутално от лекар в Окръжна болница.Момичето се принуди да го смени, защото нямаше възможност да му плати тези пари-водил е и ЖК.Същият този лекар беше на работа , когато аз бях в Паталогична ден преди секциото.Момичето до мен почваше да ражда и го попита дали може той да я изражда, а неговият отговор беше:МОже, може, ама нали знаеш..........Мисля всеки се сеща за какво иде реч.
Другото за ангажиране няма да коментира, щото който си избира лекар много добре знае какво го чака и няма право да се оплаква колко е платил.

# 1 253
  • Мнения: 6 206

И вярвам, че хората се отнасят и държат с някой така както им се позволи, което не е много по темата.


Пак малко не по темата, но това е мноооого изтъркано. Какво да очакваш от отделение, в което  за да задоволят битови капризи на едни, лишават от медицинска грижа други?

хайде, хайде, никой не е бил лишаван от нищо. и в селена съм поставяла условие да бъда сама в стая и съм била.
пък не съм някоя фръцла, имам си основания за това условие.

# 1 254
  • Мнения: 2 382
Защо си толкова категорична?
Както писах по-горе, сама си закупувах лекарства, въпреки наличието им , също така ми бяха отказани елементарни изследвани с довода, че отделението няма средства за това.
И не бях само аз.
Това " никой не е лишаван от нищо " ли е според теб?

# 1 255
  • Мнения: 6 206
имах пред заради мен

# 1 256
  • Мнения: 214
Защо си толкова категорична?
Както писах по-горе, сама си закупувах лекарства, въпреки наличието им , също така ми бяха отказани елементарни изследвани с довода, че отделението няма средства за това.
И не бях само аз.
Това " никой не е лишаван от нищо " ли е според теб?
Ами да, не е публична тайна, че болниците нямат пари, ама никак нямат, нито за скъпи лекарства, нито за изследвания, нито за заплати на персонала. Чия е вината? На лекарите, на сестрите или някъде по-нагоре?

# 1 257
  • Мнения: 3 216
  NaughtyМного е важно да си избереш кой да те следи и да те изроди- ама не само заради парите. Защото неща като пари и т.н би трябвало да са ясни от самото начало и да няма неприятности после. Мислете добре и избирайте внимателно. Аз нито за миг не съм съжалила за избора си на лекар, при все че лежах в болница, че го притеснявах често , че не бях от най-'послушните' бременни. Финансовите ми възможности бяха меко казано скромни , ако имах повече пари щях да му ги дам. За сметка на това сега го препоръчвам с две ръце на всеки който ме е попитал и на тръгване от родилното казах че ще се върна и втория и третия път пак там. Отговорноста е голяма , но решението е само и единствено наше.


И не ги упреквам за цените- всеки си знае цената ! Това дали на мен и изнася е съвсем друго. А и съм чувала че учебниците им примерно са ужасно скъпи...така че всеки сам си решава.

Последна редакция: сб, 25 сеп 2010, 18:56 от kremena

# 1 258
  • Мнения: 1 006
Кремена, препоръчай на лични, ако нямаш против, тъй като  вече трябва да взема решение, а все още се чудя...

# 1 259
  • Мнения: 2 382
Защо си толкова категорична?
Както писах по-горе, сама си закупувах лекарства, въпреки наличието им , също така ми бяха отказани елементарни изследвани с довода, че отделението няма средства за това.
И не бях само аз.
Това " никой не е лишаван от нищо " ли е според теб?
Ами да, не е публична тайна, че болниците нямат пари, ама никак нямат, нито за скъпи лекарства, нито за изследвания, нито за заплати на персонала. Чия е вината? На лекарите, на сестрите или някъде по-нагоре?

А в същото време как има пари за битови глезотии? Кое е по-важното?
Репликата ми беше към Каспър, която не вярва, че в държавните болници се плаща за каквото и да е .

Общи условия

Активация на акаунт