Акушер-гинеколози - гр. Пловдив

  • 1 217 478
  • 5 679
  •   2
Отговори
# 1 320
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
А какво обяснение дават за 6-те часа глад?

# 1 321
  • Мнения: 6 206
коремчето и да се адаптирал организма и дрън дрън глупости за първескини
аз й казах, че и без това кърмата ми слиза на третия ден, което си е самата истина и ни коластра, ни чудо пада до тогава и да си й дам да не плаче, пък тя да си е спокойна за нейните шест часа... и си й дадох. знам ли ги какъв им е проблема?
аз и АМ си давах да не плаче, чак такава екстремистка не съм да си мъча детето сакън да не пийне малко АМ пък то да стои гладно 3 дена - давам да суче, после АМ да си хапне. Така хем засуква и знам, че после няма да имам проблем и не ми прави номера, хем е наядено. И с първото така правих.

# 1 322
  • Мнения: 2 011
Никой не може да ти забрани да закърмиш бебето си, когато ти поискаш. То е твое, не на болницата.
Това за шестте часа е навсякъде така. Но аз просто се озъбих на акушерката, че ще си го закърмя(близо два часа след раждането) и тя вдигна рамене и замина. Винаги има начини.

# 1 323
  • Мнения: 660
привет, аз като не съм раждала незнам как е,но сестра ми роди преди 4 дена в селена,нормално, и й дадоха бебето още на първия час,засукала си и всичко е наред,никой нищо не казва там за гладуване.А с първото си дете поради тежко раждане чак на следващия ден й го дали,когато се пооправила физически.Аз искам ако всичко ми е наред след раждането да си я закърмя колкото може по рано.

# 1 324
  • Мнения: 2 172
Мацки нали се сещата,че веднага след раждането няма как да има достатъчно кърма за бебето особено при първескините.Трябва бая да си потече,за да може бебето да се изхрани само с нея. С коластра едва ли ще се задоволи.
Това,че му е додавано Ам няма да попречи с нищо на по-нататъшно кърмене.Акушерките не го дават това мляко,защото така им е кеф,а за да е нахранено детето.
Моите бебета ги донесоха след 2-3 часа.Разбира се,че ги слагах на гърда,но не съм си и мислила,че ще се наядат веднага  Laughing Вече на следващия ден ни ги носеха,след това ги теглеха и ако нищо не са изсукали/за тези,чийто майки въобще са имали кърма/ ги дохранваха с АМ. Имаше майка,на която спокойно бебето и беше изяло 40 гр кърма и съответно нищо не са му додавали след това.

# 1 325
  • Мнения: 2 011
Мацки нали се сещата,че веднага след раждането няма как да има достатъчно кърма за бебето особено при първескините.Трябва бая да си потече,за да може бебето да се изхрани само с нея. С коластра едва ли ще се задоволи.
Това,че му е додавано Ам няма да попречи с нищо на по-нататъшно кърмене.Акушерките не го дават това мляко,защото така им е кеф,а за да е нахранено детето.
Моите бебета ги донесоха след 2-3 часа.Разбира се,че ги слагах на гърда,но не съм си и мислила,че ще се наядат веднага  Laughing Вече на следващия ден ни ги носеха,след това ги теглеха и ако нищо не са изсукали/за тези,чийто майки въобще са имали кърма/ ги дохранваха с АМ. Имаше майка,на която спокойно бебето и беше изяло 40 гр кърма и съответно нищо не са му додавали след това.

Не съм съгласна. И с двете деца имах коластра от първото засукване още. А тя е напълно достатъчна за стомахче с размерите на лешник. По твоята логика, какво са правели преди години с новородените преди да измислят АМ?
Всичко зависи от нагласата на майката. Аз не съм и не бих дала на бебето си АМ "за всеки случай". А в повечето болници дават АМ ей така, рутинно. Затова на кошчето на моето бебе имаше бележка - Да не се дава АМ. На акушерките вяра нямам.

# 1 326
  • Мнения: 6 206
именно аз знам майки където на 6ия час изцеждат по 50-100 мл  Shocked честно, видяла съм го с очите си
при мен до третия ден няма нищо - ни капчица дори, като няма няма
първото съм го кърмила до 2 год, второто е вече на 9 месеца и си се кърми доста упорито
и на двете съм давала  ам в родилното и друго да имам пак ще му дам - въпрос на личен избор и решение

# 1 327
  • Мнения: 2 172
Еее,кой каквото си реши.
Аз не бих оставила детето си гладно и да го държа цял ден да виси на мен и да се опита да изсмуче нещо,което го няма,само защото не искам да дам  "отровното" АМ  Laughing

# 1 328
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
именно аз знам майки където на 6ия час изцеждат по 50-100 мл  Shocked
.....

Аз цедях и повече даже Crazy само че почнах да я кърмя чак на третия ден, заради лекарствата след секциото. Два дни си беше пила АМ, но засука веднагически.

# 1 329
  • Мнения: 234
Момичета, мойта мишка 7 дни е яла само през сонда АМ, после още толкова АМ  и кърма от шише, после вкъщи още сума си ти време яде само от шише, а на гърдата я слагах само от интерес да я видя какво ще прави. Ами нищо на правеше, нищо не правеше, пък накрая взе та се научи! Grinning И сега си се храним само с кърма от гърдите!

# 1 330
  • Мнения: 52
Здравейте,момичета  Hug
Искам да ви попитам имате ли отзиви за д-р Займов от Окръжна?
Сега ходя при д-р Карагъозов,но искам да направя консултация и за д-р Займов,т.к не искам да плащам в Селена 1500лв секцио само заради лекаря не отивам там заради условията и лукса който се предлага за майката
Благодаря ви  Hug

# 1 331
  • Мнения: 480
VesitoAJ, бях пациентка на д-р ЗаИмов около две години и повече. През 2006-та ме прие по спешност в Окръжна с руптура на матката. Оправи нещата, даже много добре се справи. Започнах да ходя в частния му кабинет, доколкото знам не работи със ЗК.
Отказах се от услугите му, когато получих обилен кръвоизлив, а той ме посъветва да си стоя вкъщи, да пия Метергин и да ида на другия ден при него. Аз обаче така се бях ошашкала, че си казах "той иска да ми вземе парите в кабинета си, затова ме кара да чакам до другия ден". Но бях много притеснена, а и доста силно кървях, та насметох моя мъж към Селена. Там ме приеха, абразираха ме и всичко свърши.
След време съм говорила с двама други лекари по този ми случай, и двамата изразиха мнение, че в Селената са избързали с абразиото и е трябвало известно време просто да ме наблюдават.
Разказвам всичко това, понеже в последствие и аз реших, че съм избързала, като не съм послушала Заимов. Прегледите при него протичат спокойно, внимателен е и дава отговори на всичко, което го попиташ. Не говоря за консултация, а за обикновени АГ прегледи.

# 1 332
  • Мнения: 52
БиРенкА,много ти благодаря за всичко,което сподели.Дано никога не го преживееш отново.И аз имам едно абразио и знам как се чувстваш и как си се чувствала,а още по малко,че не е било правилното решение  Cry
Дано се включат и още майки,аз имам едно раждане в Селена,както споменах,но не заради болницата,а заради гинеколога и сега искам да се насоча към държавна болници и друг гинеколог,защото се малко се съмнявам моя доктор да се съгласи за държавна болница,но нищо не губя.
Благодаря ти   bouquet

# 1 333
  • Мнения: 480
Много от докторите практикуват раждане в Торакс. Моя приятелка роди лятото с уговорка с д-р Заимов в Торакс. Много е доволна. Ако не се лъжа раждането там е 1100 или 1200 лв.
Аз родих преди няма и два месеца в Окръжна. Страшно съм доволна. Е, не съвсем по Здравна каса и клинична пътека, но... Очаквах, че може да имам проблеми с бебето, затова я предпочетох пред Селена или Торакс.

# 1 334
  • Мнения: 52
Да сте живи и здрави  Hug
При кой роди в окръжна?

Общи условия

Активация на акаунт