Отговори
# 45
  • Мнения: 5 001
Баница със спанак
Талятели с кашкавал спанак и сметана


Ако нещо ти допадне ще ти напиша рецепта...

# 46
  • Мнения: 1 461
за баницата със спанак може да ми дадеш рецепта и без това имам половин пакет кори фамилия и трябва да го изразходвам  Grinning

# 47
  • Мнения: 5 001
Задушаваш спанака,изчакваш да изстине,добавяш му сирене и 1-2 чйца.Разбъркваш.Това ти е плънката...

В намазнена тава редиш лист,поръсваш с загрята мазнина(олио+масло 50/50) ,после от плънката.Редиш докато свърши.Накрая(отгоре) завършваш с 2 листа.Намазняваш хубаво и навсякъде отгоре.

Нарязваш наредената баница на квадрати и слагаш във фурната.Чакаш да порозовеят корите леко(така листите се отделят еди н от друг и баницата не става сбита).

Разбиваш 3 яйца с 1 кофичка кисело мляко,добавяш 1 пакетче бакпувер(или 1/2 кофичка кисело мляко+ 200 гр газирана вода) и заливаш порозовялата вече баница.Допичаш и готово.

Последна редакция: сб, 17 окт 2009, 16:44 от TheNMaster

# 48
  • Мнения: 6 713
Имам 1 кутия замразени червени горски плодове във фризера и искам да ги направя като завършек на чийзкейк. Досега като съм го правела съм ползвала желатин, но този път искам да опитам без него и съответно ми трябва рецепта как да стане по-гъст сиропа с плодовете? Моля ви за идейки! Praynig Hug

# 49
  • Мнения: 1 111
полина, за тиквата във фризера - като извадих парчетата си бяха твърди, а не размити

и да попитам един тъп въпрос - преди малко направих сладкиша с ябълки, дето го споменах в миналата тема - този път карамела се получи Laughing...опекох го и сладкиша беше изпълнил цялата ми купа - пека в иенска купа, но след като го извадих от фурната - спихна
та да питам - защо се получава така.../в тази връзка се сещам за вица с циганина, дето варял прясно мляко и като кипнало млякото и се надигнало в тенджерета и циганина доволен, че от половин тенджера има цяла с мляко и държи така на котлона- да има още повече мляко - докато то изкипяло цялото...и циганина останал без/
та и аз така - от цяла купа опечен сладкиш, ми спихна на половин Laughing

# 50
  • Разград
  • Мнения: 3 110
tuly,незнам точно за коя рецепта става въпрос,но на първо четене си мисля,че 1.си пекла на високи градуси,съответно отдолу и отгоре се изпича,а по средата глетаво,2.трябвало е още време за печене,ако градусите са били правилните.Има и нещо друго,ако тестото е тип пандишпаново,след изпичането леко спихва,но само леко и не е глетаво отвътре.
Всичко подобно пека на 180 градуса без вентилатор.

# 51
  • Rio de Janeiro/Austevoll/Varna occasionally
  • Мнения: 580
Мога ли да замразя сурови кифлички с пълнеж и после само да ги пека? А какъв може да е пълнежа, за да не стане на каша?

# 52
  • Мнения: 1 111
max-mama, пандишпаново е, да...но явно си права за градусите
благодаря

# 53
# 54
  • Мнения: 9 776
полина, за тиквата във фризера - като извадих парчетата си бяха твърди, а не размити...

Хартисалите ми парчета още са в хладилника и до утре ако ги бива, ще ги шляпна във фризера. Пък ако не стават после за нищо, ще ми пратиш половин тиква по пощата Laughing.

# 55
  • Мнения: 1 461
как се правят крутони на микроволнова

# 56
  • Мнения: 69
ЗДРАВЕЙТЕ ,предстои ми захранване с месо бебето е почти на  7 м. ,избрала съм пюре от тиква и пуешко на хип,колко да дам от него трябва ли да се водя по стандарт 5 л. само или мога да давам половината ,след сато съдържанието на месо е 8 % Общо в пюрето

# 57
  • Мнения: 1 111
полина, за тиквата във фризера - като извадих парчетата си бяха твърди, а не размити...

Хартисалите ми парчета още са в хладилника и до утре ако ги бива, ще ги шляпна във фризера. Пък ако не стават после за нищо, ще ми пратиш половин тиква по пощата Laughing.

аааа, да бе да....
ще ти пратя цяла Laughing


 veneraj, тук темата е специално за готвене  - попитай в темата за захранване на бебетата - http://www.bg-mamma.com/index.php?board=8.0  или http://www.bg-mamma.com/index.php?board=16.0
Но все пак според мен, дай в началото 5 лъжички да видиш как ще понесе на бебо и ако няма проблем на следващия ден дай остатъка...Все пак въвеждаш нов продукт в менюто му...

# 58
  • Мнения: 9 776
ЗДРАВЕЙТЕ ,предстои ми захранване с месо бебето е почти на  7 м. ,избрала съм пюре от тиква и пуешко на хип,колко да дам от него трябва ли да се водя по стандарт 5 л. само или мога да давам половината ,след сато съдържанието на месо е 8 % Общо в пюрето

Трябва да дадеш първият ден 1-2 лъжички, а в следващите дни да увеличаваш с по лъжичка даваното количество. 5 лъжички са много като за първи път.

tuly, Hug!

# 59
  • France
  • Мнения: 726
Направих телешка пастърма. Полyчи се страхотна. Обаче, т.к. парчето е голямо, ме е страх да не мy стане нещо в хладилника, което не ми се вярва, ама...Питането ми е, мога ли да замразя част от него, и ако да, дали няма да се промени консистенцията след замразяване?

Общи условия

Активация на акаунт