Августовски бебета - тема № 4

  • 25 962
  • 746
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 804
Здравейте,

Тина - честит празник! Да са ти живи и здрави и много, много щастливи!

За пробиването на ушичките -мислех някъде около годинка - по-рано ми се вижда някак неестествено. Иначе не се притеснявам от пипането на ушичките - сега пробиването е толкова лесно и бързо, почти няма никакви възпаления.

За Кръщането - мислех да е по-топличко - евентуално догодина през лятото!

Чета, че и вашите бебчета повръщат - аз доста се бях притеснила с това повръщане при нас. Сега не повръщаме често, но то и не ядем достатъчно де! Simple Smile Само снощи през нощта изяде 140 мл и върна три пъти! Crazy Това вече как да контролирам незнам - само това остана сега и по средата на кърменето да почна да меря колко е изяла! Mr. Green Crazy

# 31
  • София
  • Мнения: 1 483
Моето момче също много, ама много повръща. Бяхме се шашнали, ходихме по доктори, мъка голяма.... Успокоиха ни с това, че щом нъпреки повръщането продължава да наддава, значи не е страшно и нищо да не правим. Някои доктори съветват да се захрани с оризова каша, тъй като е по-гъста и по-трудно може да я върне, но на мен ми звучи абсурдно бебе на 1 месец (на колкото беше като се почна здравото повръщане) да се захранва! Та така си караме, яде, повръща, сменям дрехи. А напоследък  е усвоил умението да не повръща по себе, а по мен когато го гушкам. Аз се преобличам, защото съм мокра, а той- суууухичък, ни лук ял, ни лук мирисал  Mr. Green
Иначе почти винаги се оригва, при това много мощно, съвсем по мъжки. Чак се стряскам,че такъв звук излиза от толкова малко телце Shocked
Аз още изобщо не мисля да го кръщаваме. Всъщност дори не бих го кръстила, ако само от мен зависеше- хич не си падам по църкви, дори ми е неприятно да влизам. Но баща му иска и май ще трябва да се съглася. Tired
Янче, чудничко си обяснила как се прави масаж, благодаря  Hug

# 32
  • Мнения: 2 382
Лидия,честита втора месечинка на Макс с малко закъснение Hug  bouquet!
Тина, честит празник и на теб Hug  bouquet!
Фманиа, от Пентаксима малката беше кисела вечерта и отнесе една доза панадол.Крачето се поду и се зачерви за един ден и това беше.
Гери, снимките са стрхотни, а вие сте много сладки Hug.При масаж следваш принципа движенията да са от периферията към центъра и в последователност поглаждане, потупване(все едно барабаниш с пръсти) и след втория месец леко размачкване.Преди да започнеш с размачкването трябва да се увериш, че мускулите вече са доста по-отпуснати от колкото в началото.
Магаре, пробиването на ушите ми е голяма дилема.Хем ми се иска да го направя докато не помни нищо, хем от друга страна ми се ще тя сама да изяви желание за това, а да не решавам аз вместо нея.На мен също ми пробиха ушите доста късно.Не ме е боляло, но брах голям страх.
Янче, бебефонът е нов, от последните модели на Филипс.Има бутон за обратна връзка, но това се използва за по-големи деца.Разгледай в Продавалника, може да изскочи нещо.Аз го взех от немския Ибей за 40 евро.Сега ще се опитам да ти изровя линкове Peace
За разходките- признавам си, че всеки път ми е свито сърцето, осъзнавам рисковете, границата с изнежването е много тънка, а тогава вече много по-лесно ще ги разболеем.
Кате, аз вчера сложих космонавт и направо я прегрях.Сега спря да вали и се чудя дали да не отскочим до мола, но май ще се въздържа, че в това време целият град ще се е изсипал там.
Силви, Терпсихора, малката не беше повръщала почти два месеца и последните два дена се случи по веднъж, но не на фонтан.Аз го отдавам на това, че изведнъж започна да изяжда доста повече и ръката не й излиза от устата.Та подозирам, че успява да бръкне по-навътре и като е препълнено коремчето и хоп...
Мами, на някой сложиха ли ваксините на хъркащо носле?Първия път хъркаше почти незабележимо, но сега сутрин хърка по-чувствително.Няма секрет, не кашля и подозирам, че педи ще каже да го слагаме, но ми е малко притеснено.

Янче, ето ти бебефони за целия китайски народ, но виж кой има доставка до Бг.Ако ти е трудно с немски, отивай в английския Ибей Hug.http://baby.shop.ebay.de/Babyphones-/77109/i.html?Marke=Philips& … sid=p3286.c0.m282
В Прадавалника намерих само един, но е за 90 лв Sad.

Последна редакция: нд, 18 окт 2009, 14:03 от Шайн

# 33
  • Мнения: 34
terpsyhora, вие на кърма ли сте? На АМ пише, че ако повръща да се дава по-гъсто мляко... но в крайна сметко щом наддава, значи всичко е наред, 0освен купищата оповръщани дрехи на мама Simple Smile
Честита месечинка!   bouquet на Лидия и Тина

# 34
  • София
  • Мнения: 1 248
Шайн и нашето носле хърка, педи отложи ваксината, понеже по това време и мъжо беше настинал, но доктора уши, нос гърло след 2 прегледа каза, че ваксината спокойно може да си я сложим и на хъркащо носле, щом няма Т, кашлици и т.н.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 98
За обиците и аз мисля, че сега са твърде малки за тях, ще гледам към годинката да и ги сложа.

Шайн на Дария и сложиха ваксината, въпреки нослето, но преди това  и прегледаха гърлото и гърдичките, няма температура, така че педито каза че нямало проблем Peace

Лидия  честита ви месечинка! Много да те радва и слуша бебчето.  bouquet

Вашите бебчета посягат ли съзнателно към играчките? Дария ги бута от няколко дена мислех си, че е някакъв рефлекс, но и местя играчката и тя пак я удря. Освен това като си доближа лицето към нея и почва да ме опипва, при което на мен ми става много мило Heart Eyes

# 36
  • Мнения: 521
Izvinjavam se, 4e pi6a na latinica, ama sym na gosti. pro4etoh vi - utre 6te pi6a ot nas, samo na Poli_Zoe iskam da pi6a, 4e i e pylna po6tata, zatova 6te pi6a tuk (izvinjavam se 4e 6te spamja temata):
Poli_zoe, zna4i nie 6te hodim na ski ot 16.01 do 23.01, toets ot sybota do sybota. Mnogo 6te mi e prijatno da se zapoznaem, ako vi se pytuva do tam. Nie sme si naeli vila v Schladming - Haus, toest nqkyde mejdu tiq dve selca se namira. Neznam kolko e dale4 ot vas do tam oba4e. Spored maps google e 170 km ot Graz do Schlading, no ti be6e kazala, 4e ne ste to4no v Graz. Ako re6ite da otsko4ite do tam, pi6i, 6te se razberem ne6to Simple Smile  Mr. Green
Lidiya, Tince, 4estita mesecinka   bouquet
Priqten weekend   bouquet na vsi4ki   bouquet
Ajde ot men edna sledobedna zakuska s kafence

# 37
  • Мнения: 735
записче на бързо
като мога ще пиша
целувки и прегръдки на всички

# 38
  • Мнения: 0
Здравейте мами,

Много благодарим за поздравите и хубавите пожелания  Hug

За обеците да ви кажа мнението на тукашните, защото се интересувах когато изкарах курса за пробиване на дупки. Казаха ми, че е по-добре детето да е много малко или след 6-7 годишна възраст, защото инъче много се травмират психически. Една приятелка тук с момиченце на 4 год и половина ме моли да и пробия ушите за 3-ти път, но аз и отказах, защото или пробиват само едното ухо и малката вече недава другото от страх или пробиват двете и от болката през първата нощ докато спи и се върти по възглавницата просто трябва да ги махнат и дупките зарастват. Аз се опитах да говоря с малката иска много да е с обеци, каза че няма да мърда и т.н., но като я питах дали ще плаче тя каза - да  Joy и се отказахме, просто не осъзнава добре още, милата. Моите лично са пробивани на 40 дена когато съм била и нито имам спомени, нито проблеми със забирания и т.н. Ако имах момиченце лично, щях сега да я надупча, но всеки си преценява.
От днес започнахме с гимнастиката и ние. Пропуснахме едното упражнение "колело", защото едното ни коляно се вадеше от ставата когато се роди Макси и сега малко ме е страх. Някоя мама имала ли е такъв проблем и прави ли го това упражнение???
ssiillvvyy  - това 140 мл, не е ли много за едно хранене или си е обичайно за вас? Аз гледам Макси и той лекичко се дръпва от биберона когато му е достатъчно или когато ика да се оригне. Ако имам госи или блея на някаде и незабележа тия малки сигналчета после връща всичко което е в повече. Ние откакто сме с новото мляко Аптамил 2 май спяхме да повчъщаме (то е по-гъсто) може и да не е това причината, а да е съвпадение, но още се давим от слюнката си и това ме побурква. Няма определено време кога го прави, дори и както спи. Сега мисля да надигна леглото на 30 градуса както казват всички и да видим дали ще спре с това, че нали и тепърва почват да се лигавят повече... #Crazy
За оригването - старая се да е всеки път, дори и да не го потупва м го нося на рамото си докато се оригне и не сме имали колики, ако от това зависи де.

# 39
  • Мнения: 145
Запис
Ей,верно ще слагам възглавница, че и ние хърками и се давим..
Ох,днес е невъзможен и направо...
Вие кога ще захранвате..кажете, че аз си мисля след 6-ти месец..но..търпя критики от свеки  Wink
чао засега че ревееем, ревееем....

# 40
  • София
  • Мнения: 1 483
Шайн, надявам се бързо да премине при Белослава повръщането и наистина да се дължи на ръчичките в устата и да е временно  Hug

Калина, на АМ сме, но не съм прочела такова нещо, то  вероятно си го пише, ама аз съм го пробляла. Но идеята ми харесва и още сега, на храненето в 5 часа ще го изпробвам Peace Благодаря ти Simple Smile

Лидия, честит мини "рожден ден" на малчо Simple Smile Да е здравичък и много да го слушкате Simple Smile

Тина, честит празник и на теб   bouquet

Ивуша, аз тези дни съм на вълна захранване. Чета, чета, събирам мнения и съвсем се обърквам. За момента знам,че нито сега ще му давам сокчета, нито пък ще е чак след 6-тия месец- нещо средно ще бъде вероятно. Но така мисля сега, като мине още време вероятно ще има ново 20.

Последна редакция: нд, 18 окт 2009, 17:06 от terpsyhora

# 41
  • Мнения: 4
Ивуша, аз тези дни съм на вълна захранване. Чета, чета, събирам мнения и съвсем се обърквам. За момента знам,че нито сега ще му давам сокчета, нито пък ще е чак след 6-тия месец- нещо средно ще бъде вероятно. Но така мисля сега, като мине още време вероятно ще има ново 20.

По принцип казват че за бебета на АМ е добре да се почне захранването след 4тия месец. За кърмените също може след 4тия, но препоръчват след 6тия. То си зависи от детето. Някои проявяват интерес към твърдата храна рано, други по късно. Аз още не съм решила кога ще почвам, ще преценя по Соня, ще е твърдо след 5тия.

Аз вчера си купих бейбифон на AngelCare, то е бебефон със сензори за дишане на бебето и за температурата в стаята. Купих и кошарка и актвна гимнастика. Тя Соня досега я държах в ракитено кошче като е долу в хола, то е тясно и закътанко, няма много видимост от него и вчера като я сложих в кошарата, тя първо изкриви устните да плаче, но после се осъзна и взе да се хили, и на играчките на активната гимнастика много им се радва и им "говори". Имаше в магазина големи намаления и всичко беше с 50% по евтино, и аз съотвтно се възползвах. Чудих се дали да не взема и столче за ядене и за кола за следващия етап, ама реших да не прекалявам с покупките. Надявам се пак да нацеля някое намаление.

Трейси, много ми се иска да дойдем, дори от петък до неделя да е, много ми се ходи някъде. Даже вече се огледах и си харесах и аз една виличка там дето ще сте вие. Първо да говоря и смъжа ми, но по всяка вероятност ще дойдем. Ще ти пиша на лични по късно.

Отивам да къпя доня Соня и после да готвя. Чао за сега.

# 42
  • Мнения: 371
За захранването и аз чета , но до момента си нямам идея коя от всичките схеми ще започна и от кога. Знам със сигурност , че няма да е по-рано от 4 месеца, да не кажа 5-ти.

Искам да ви питам мами знаете ли по колко мл. хапват бебетата. ? Ние сме само на АМ и изяждаме 120 мл.  вечер на последното ядене и сутрин на първото. През останалото бреме яде 110. Никога не я насилвам да си изяжда млякото, защото ме е страх да не я направя злояда, но пък от друга страна ми се струва, че вече трябва да хапва по повече.

Честити месечинки на бебоците!!!!

# 43
  • София
  • Мнения: 1 483
Ивуша, аз тези дни съм на вълна захранване. Чета, чета, събирам мнения и съвсем се обърквам. За момента знам,че нито сега ще му давам сокчета, нито пък ще е чак след 6-тия месец- нещо средно ще бъде вероятно. Но така мисля сега, като мине още време вероятно ще има ново 20.

По принцип казват че за бебета на АМ е добре да се почне захранването след 4тия месец. За кърмените също може след 4тия, но препоръчват след 6тия. То си зависи от детето. Някои проявяват интерес към твърдата храна рано, други по късно. Аз още не съм решила кога ще почвам, ще преценя по Соня, ще е твърдо след 5тия.

Ами да, май това е най-правилното- според детето, а не според разни сухи теории. Но ние имаме време, де, ще го мислим Simple Smile

Йоанна, Александър изяжда 120 мл. вода + 4 лъжици АМ, което не знам всъщност колко готов разтвор прави. Понякога изяжда по-малко, например днес му останаха около 20 мл. Но се е случвало да си изяде, но да иска още.  На нас един готин доктор ни обясняваше, че всички таблици са много относителни и да не им се  връзваме, а да си гледаме детето- колкото иска, толкова. Peace

# 44
  • Sofia
  • Мнения: 1 713
Тина, честити ти рожденници! Да са живи и здрави!   bouquet  bouquet  bouquet Тортата изглежда много добре ... Heart Eyes

За пробиването на ушите - аз много харесвам малки бебоци с обици, но ме е малко страх още сега да й пробия ушите. Най-вероятно обаче ще бъде между 6-ия месец и годинка.
За уригването - София не се уригва след всяко хранене, но се чувства добре, няма проблеми. И не мисля, че е свързано с това дали се е нахранила или не, защото тя понякога се уригва доста звучно дори и малко да е хапнала.
За посягането към играчки - ние още не го правим.  

Ние вече имаме Активна гимнастика на Чико. Много е хубава, но София още не обръща внимание на играчките, само се радва на звуците. След няколко седмици смятам, че пълноценно ще си играе с нея.

Аз преди малко се върнах от фризьор, изкарах в салона цели 3 часа и половина и сега си се радвам на прическата.  Grinning

Гери, ето клипчета за новородено, тук има и масажи. Тези ги беше пуснала Напетия в една от темите. Аз такива правя.

http://www.vbox7.com/play:28eecdd0
http://www.vbox7.com/play:7fb387c1

Общи условия

Активация на акаунт