Августовски бебета - тема № 4

  • 25 936
  • 746
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 569
Сънчо: лекарите, с които съм говорила + литературата, която съм изчела така препоръчват, но разбира се всеки си преценява за детето си  Peace Ти вземи се организирай за гости най-накрая!!  Hug

Кате: мерси много, супер го обясни  Hug   bouquet

Шайче, еее ама супер си, как само си търсила заради мен  Heart Eyes Аз намерих супер бебефон на Филипс Авент нов за 70 лв от продавалника, едно момиче само ме издири хехе. А за ибей от английския аз преди много пазарувах, но когато живеех в англия. Мисля, че те доставят предимно за UK Sad Регистрирах се и в американския (в долари), но нямам кредитна карта, че да ползвам Paypal и засега май няма от там да пазарувам. Ти от английския или от американския пазаруваш и защо не може с дебитна карта????  newsm78  #Cussing out

# 46
  • Мнения: 371
terpsyhora мерси за отговора. Това, което ме притеснява е , че ние вече сме на 2 месеца и половина. Тоест по големи сме с 15 дни а ядем колкото вас. Надявам се и други мами да пишат, за да събера повече мнения

# 47
# 48
  • Мнения: 0
terpsyhora - много благодарим за поздравите и да ти кажа много си права. Мен си ме строява както си иска, ама баща му още държи фронта Wink да видим докога  Laughing
Joanna87 - ние от 2 седмици някаде да не кажа и 3 ядем по 120 мл Аптамил, а от 4-5 дена сме на Аптамил2 (който държи децата по-дълго сиити-не че при нас действа де) пак по 120мл. Дори се чудя дали да пробвам и с малко повече, но за сега се опитвам да го набухам с вода, ако успея да го излъжа, защото не я обича и му се събира най-много по 10 много рядко 20 мл на денонощие допълнително вода. Твоето бебче пие ли вода? Сложи и нея към грамажа, защото все пак и тя пълни коремчето, но инъче честно казано се опитай да проследиш желанието на детето. Ако иска да яде му давай, а ако му е много ще повърне, няма да му стане на бебчо нищо, просто опитвай. Всяко дете е различно. Ние сме на 2 месеца 60см и 4,690кг, а ядем и то доста добре. Как става тоя номер идея си нямам  newsm78

# 49
  • София
  • Мнения: 1 248
Хариела, направо ти завиждам за фризьора, аз откога се каня да отида поне да си изсуша косата веднъж ей така за удоволствие, ама все не намирам време... Sad, като остане някоя минутка, гледам да си почина, че напоследък главата ми пуши. Детето е спокойно по принцип, но защо все не успявам да си почина незнам, все нещо има да се прави...
Ние ядем по около 100 мл все още, максимум 110 и пак повръща, просто незнам какво й остава в стомахчето... това 140 мл ми изглежда мираж.
За килимчетата, Мария го обожава, само щом я сложа и започва да маха с ръчички и да удря играчките, смее им се, говори им на бебешки, много е интересна... въобще обича всякакви играчки, само да са шарени, а музикалните са й любимите.

# 50
  • Мнения: 29
Хелоу !
Ние днес ставаме на 2 месеца и искаме де ви почерпим виртуално, кой каквото си избере



За АМ - ние все още сме на 100 мл вода с 3 лъжички сухо, чат пат просто слагам 110 мл вода. Лекарите ме предупредиха да внимавам много да не стане дебела от това АМ и засега сме така. Като започне да огладнява по-често ми казаха увеличавам водата и на 2-3 хранени малко повече сухо вещество. Незнм дали е правилно като отидем да ни претеглят и като видя колко е наддала ще решавам така ли ще е занапред, защото като гледам ние най-малко ядем.

# 51
  • Мнения: 1 794
ssiillvvyy  - това 140 мл, не е ли много за едно хранене или си е обичайно за вас? Аз гледам

Ами много е - дори страшно много за нея, но ние сме само на гърда от 10-тина дена и точно заради това не мога да го контролирам! Аз меря колко изяжда защото нямах( и още нямам) достатъчно кърма - обикновено изяжда около 100 мл и се засища. След обяд обаче кърмата не достига - около 80-90 изяжда и явно от глад е изяла толкова много през нощта! Сега следя нещата да видим дали ще успеем да нормализираме нещата и да останем само на кърма. В тази връзка исках да питам - ако все пак не успеем и се наложи пак да дохранвам леко - мислех да мина от Фризолак на Аптамил - вие защо сте на Аптамил 2 - не трябва ли още да е 1!? newsm78

# 52
  • Мнения: 34
Ния изяжда между 120 и 140мл, като 140 е от два дни. Вече на всяко хранене бъркам по140 пък тя като се нахрани бута биберона и ако я насиля - плюе. Няма значение по колко мл ядат бебоците, важно е да наддават в разумни граници.

# 53
  • Мнения: 12
Благодаря ви мочичета!!!
Янче, относно снимката мъжът ми се е занимавал любителски с фотогрфия и той направи хубавата снимимка в порка със статив.
Благодаря на всички за инфото за масажа от утре смятам да го почвам!

Ето как мина днес погачата. Моят малък мъж беше облечен с фрак и папионка за първата му светска изява!!!  Grinning http://www.bebealbum.bg/manage_albums.php?bebe=2871

# 54
  • Бургас
  • Мнения: 341
Aууу, Геринела страхотен бял фраг и още по-страхотен млад господин Simple Smile да ви е жив и здрав и много да ви радва и дарява с любов  Wink

Относно яденето и на мен ми се иска да премеря колко ли яде моята бебка , но уви няма как.....не ми се купува електронна везна за едното мое любопитство.....имам някакво чувство , че по някой път не и стига кърмата ама знам ли  newsm78

# 55
  • Мнения: 2 382
Янче, аз най-често пазарувам от немския ибей.И в немския и в английския повечето неща имат доставка до Бг, но излиза доста скъпо.Най- изгодно е с фирмите, които доставят до Бг от английски сайтове.Ако искаш разгледай в "На пазар", там е обяснено доста подробно.Поздравления за новата придобивка, да си го ползваш със здраве Hug.
Хари, честита прическа 4470!Хайде вече по-често да се отдаваме на такива удоволствия HugАз съм се замислила за един масаж, но да видим кога ще се наканя.
Диди, честита месечинка Hug!Да растете здрави и послушни!
Кате, важното е да не се притесняваш  и да не мислиш за това , че не ти стига времето.Работата никога не свършва.Като се замисля прозорци не съм мила вече втори месец, а в гардероба още са подредени летните дрехи, нищо, че навън е брррр.Докато се наканя да изкарам зимните и то ще стане пролет Joy.Дали да не си спестя тази акробатика hahaha Joy.....
Гери, иска ми парола newsm78.
Силви, Белослава изяжда между 90 и 140.Не я натискам за повече, защото наддава добре, въпреки, че изглежда слаба.
Аз всъщност така и не знам по кой месец да се водя за яденето newsm78.
Калина, на Ния още смятат ли и коригираната възраст?
Силви, за кърма може и по-голямо количество.Ако нямаш сериозни проблеми, не е много добре да се сменя марката АМ.Това е предпоставка за развитие на алергии по-късно Peace.

Относно посягането към играчки- Белослава мята крака и ръце , но определено не посяга, а по-скоро иска да изрази някакво настроение.
Ох, няма спасение от това лапане на юмруци и палци ooooh!.Какво ли не направих- дълги ръкавчета, ръкавички( с тях пък ме е страх да не се задуши) и пак ги налапва.
Днес не е повръщала, но вечерта като излапа 140 не й предложих допълнително.
Вече си мислих, че като стана студено и като спрях да ям по половин килограм сладолед на ден, ще сваля останалите кг., но днес се отдадох на кулинарен разврат.Направих една торта по рецепта от готварския, а ме чакат още десетина рецепти, които съм набелязала Mr. Green.А в това студено време вече е ред и на погачи и питки.
Докато бях бременна и трябваше да лежа, само давах инструкции, а мъжът ми правеше първи стъпки в месенето.Успя дори и козунак да направи hahaha Joy.Бяхме само за скрита камера.Но тази година смятам да си наваксам Simple Smile

# 56
  • Мнения: 325
Малеее ми ние сме на кърма и като се изцедя и му дам от шише яде по 130-140 ,а нямяме още 2 месеца, а вие сте къде къде по-големи и ядете по-малко от нас. #Crazy

# 57
  • Варна
  • Мнения: 98
Йоана ние имаме 5 хранения по 150-160 милилитра готов разтвор. Мен това ми се струва много, но тя винаги плаче след хранене и иска още #Crazy, аз съответно и давам вода, за да не ми качва много килограми, но всички бебета са различни щом ти е спокойна и не плаче най- вероятно и стига, а и гените си казват думата.

Диди честита месечинка! Да сте здрави и много послушни  bouquet

Аси77 и ние бяхме така, а и ти все пак даваш кърма - тя не засища колкото АМ

# 58
  • Мнения: 0
ssiillvvyy - Провери първо какъв Аптамил има в Бг. Приятелка ми каза, че преди година инещо като си е била в бг не е могла да намери английско производство, имало само германско, а то имало различни съставки и се приготвяло дори по друг начин. Забелязах, че някои мами не са доволни от Аптамил и може да е това причината. Също така в момента пускат нова серия с леки подобрения в съставките + 2 минерала повече, гледай да си купиш от новия, по-обогатен. На Аптамил2 сме, защото Макси почна да огладнява на час и половина и да яде по 120мл. и аз просто реших, че това е прекалено много и ще му разширя коремчето. АМ2 било за по-гладни бебчета и стои като леко пресечено мляко в коремчето и не изпитват чак такъв глад. Сега пак яде по 120мл, но на 3 часа както трябва да си бъде нормално. И АМ1 и АМ2 са за новородени до 6 месечни бебета, чак тогава се минава на АМ3. Също няма и проблем със запичане. Аз го минах плавно от 1 към 2, но небеше нужно. Освен това имай предвид , че с кърма бебчетата се засищат за по-кратко време отколкото с което и да е АМ. А ако се чудиш за количествата на всяка опаковка има описание и поне за нас си отговаря точно, дори и колко хранения на ден трябва да правиш.  И аз бях на комбинирано хранене първите 2 седмици, защото нямах кърма и бях на повикване - като ревне и бърках мляко, спеше при мен в леглото и постоянно сучеше докато не ми писна един ден и си купих електрическа помпа за цедене на кърма и видях, че за 16 часа изцедих само 90мл от двете и спрях с кърменето.
Gerinela - честита погача, но и на мен ми иска парола за да видя снимките.
Didi – честито и да сте много здрави и растете спокойни и щастиливи 
A_S_Y_77 - кърмата не е толкова насищаща, може за това да има нужда бечо от повече. Сигурно дълго ще стои на едно и също количество. И ние откакто се е родил давахме по 90, а в болницата ми се караха, че е много и по 60 трябвало, ама както плачеше от глад какво да го правя.

# 59
  • Мнения: 0
ganusha80 - добре, че ми напомни. КАК ГИ СМЯТАТЕ ТИЯ КОЛИЧЕСТВА??? Аз смятам 120мл. вода и после като сложа млякото да се разтвори се качва нивото, незнам може би на 140 някаде. Ако A_S_Y_77 броим така нещата, значи вие ядете точно колкото ядем и ние  Joy малееее много сме зле с тия сметки и кой как и какво прави  hahaha

Общи условия

Активация на акаунт