Августовски бебета - тема № 4

  • 25 963
  • 746
  •   1
Отговори
# 60
  • На плажа
  • Мнения: 1 107

Само за проба
Магаре,злата си,да знаеш,стана снимката  Hug Hug

# 61
  • Мнения: 1 240
Добро утро  Hug Вчера ни беше кръщенето, Коци се държа страхотно, не гъкна в църквата, само се подсмихваше под мустак. Ето тук има снимки: http://picasaweb.google.bg/rositsa.kelbecheva/18102009?authkey=G … gCOK8wo6w1ufa2AE#

Честити месечинки на всички бебчета, Гери честита погача! Не можах да видя снимките, иска ми потребител и парола.  Confused

Яна, тотално съм се сдухала, обърках ви със сватята.  Embarassed Но това не ми се случва за първи път.  Laughing Hug

За дупченето на уши - аз все още не съм ги продупчила на каката и не мисля да го правя. Просто не мога да си представя да я подложа на това. Като порасне нека сама си ги продупчи, може да реши да слага обици и на други места.  Mr. Green

Някой питаше как се качва снимка в мнение. Ето тук има обяснение как става това: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4825.0

# 62
  • Мнения: 9
Здравейте, мамчета. Искам да ви кажа, не няма нищо по-ужасно от кърмаческа стачка. Бях писала, че Иван не иска да засуче. То такава мъка два дни и единствения начин да му вкарам цицата в устата е когато спи - иначе рев до посиняване, ако му я предложа когато е буден. Тази сутрин с много усилия захапа полубуден. Дано се оправи вече, че и двамата сме изнервени и недоспали, недохранени и недоволни. Аз дори вчера се разревах от яд, но упорито ще продължавам да се боря за кърменето. И така Виждам че коментирате милилитрите храна. Бях чела някъде, че ако е кърма може да е повече отколкото АМ. Например бебо на 40 дни изпиваше по 150мл кърма.

# 63
  • Мнения: 29
Момичета благодарим за хубавите пожелания!
Как разбирате колко милилитр им е достатъчно? Аз колкото и да дам като махна шишето продължава да смуче  newsm78 newsm78

Един бърз въпрос - трябва да ходим на лекар да ни взимат секрет от носа, ама тук е ужасна мъгла и влага. Какво да правя  да ходя ли? Нали Янчето беше писала в мъгра да НЕ се излиза.
Иначе ние още кашляме и кихаме и вече незнам какво да правя. Шайн ти като дава Виброцил мина ли й хремата на Белослава ?
И още нещо - трябва ли да й сйздавам вече режим т.е. кога да спи и кога да будува, че нещо от 2-3 дни ве прави луда вечер. Заспива към 1 и досега не беше яла в 12 ма снощи си поиска.
Лек и спокоен ден на всички мами и бебоци ! Hug

# 64
  • Мнения: 521
Didi, и на нас ни казха при мъгла никакво излизане, заради налягането Shocked и защото болестите се "утаявали" на ниско и има по-голям риск. Та незнам колко е вярно де, ама ние още мъгла не сме имали тук. Аз бих ти препоръчала да изчакаш все пак.
Поли, супер, ще чакам да пишеш  Hug
Аз искам днес да ви почерпя за моето юначе - става на два месеца


Аз да се похваля, вече трети ден не ядем в 3 през нощта. Буди се, давам му бибката и заспива. Още не е като да мога да спя и аз, ама скоро се надявам да свикне да не се буде изобщо. Ние бяхме малко на гости на бабата и дядото през уикенда и голямо радване му се радваха  Mr. Green
Дю, честито кръщене. Снимките са страхотни - колко е голям вече. И ти изглеждаш страхотно. Боже, колко бързо растат децата  Laughing
Гери, и на мен ми иска парола и потребител. Дай да погледаме снимки

# 65
  • Мнения: 140
Zdraveite i ot men!
Sujaliavam za latinicata, no dnes sum ot kompiutara na plemenicata a tia niama kirilica.
Strahotni snimki ot yujnia park, edno vreme shashahme s koremite, sega s kolichkite  Joy
Geri, strahotni snimki!
Za hraneneto i origvaneto, nie sme na 120ml. i pochti nikoga ne se origvame, iavno Alex se smiata veche za batko... Inache povrushtame otvreme navreme...
Pri pentaxima, malkia beshe nespokoen, no mu davah profilaktichno Panadol, ta zatova sugurno ne e vdigal temperatura...
Didi, az sekret na malkia mu vzeh sama, kupuva se edna klechka ot aptekata i mu burkash vnimateklno v nosleto i zavurtash. Tova moje i muja ti da go zanese za izsledvane Peace
Pozdravi na svishki i celuvki na bebocite Heart Eyes

Chestito 2-mesechko Tracy

# 66
  • Мнения: 29
Трейси честита ви месечинка, живи и здрави и двамата! Hug
Дю честито ти кръстено бебче, да расте и да не плачка !

Мерси за отговорите за мъглата. Няма да го извеждам и ще му вземем ние секретче.

# 67
  • София
  • Мнения: 2
Здравейте!Отдавна не съм писала,предполагам,че сте коментирали темата за запека,но моля помагайте-от събота не сме акали,от вчера давам едно сиропче Лактолоза МИП,но все още няма ефект,незнам какво да правя вече,притеснявам се

# 68
  • Мнения: 521
Гери, сега успях да отворя албумчето ти, наистина е много сладък малкия с това фракче  Hug да ви е жив и здрав и много много да ви радва   bouquet

# 69
  • Варна
  • Мнения: 98
Честити месечинки на Даниел на Trasy и Александър на Terpsyhora! Да са живи и здрави и много да слушкат

Лидия смята се готовия разтвор АМ доколкото знам

Дю много хубави снимки, а на теб въобще не ти личи да си раждала. Как го правите тоя номер не знам. Аз вече спрях да кърмя от две седмици и изобщо не съм мръднала на килограми. Ако нямах хемороиди щях да почна диетата на Дюкан, но сега гледам да ям по разхлабващи храни, за да нямам проблеми.

Диди аз съм сигурна, че не и стига АМ, но ще удържам фронта до консултацията на  30.10 да я видя колко е качила, че ме е страх да не е наддала много. Имам чувството, че и 200 мл да и дам и него ще изпие, никога ме ми отказва храна.

Bilyanka ако сте на кърма яж разхлабващи храни. Ние бяхме на АМ  Нан Сензитив и ми се запичаше от него. Откакто го смених със Лактана Био нямаме проблем.

Гери и аз не успях да отворя албума ви newsm78

Някой има ли помпа за нос Babyvac, която се включва към прахосмукачка? Само от интернет ли може да се поръча?

# 70
  • Мнения: 105
Ехи  мамчета,бихте ли ми казали как се казва шампоана против крустки(знам,че скоро коментирахте но не запомних,а сега ми опре яйцето до **** Embarassed и искам да купя на малчо,че с това олио сме до никъде)Благодаря!
Връщам се да ви чета  bouquet

# 71
  • Мнения: 12
За снимките паролата е georgi.
Дю честито кръщене! Браво, че сте били толкова послушни в църквата. При нас молитвата мина в голям рев!
Много са хубави снимките. Гергана много е порастнала!
Поздрави Петкана от мен и му пожелай и той в скоро време бебе да люлее!  Laughing

Момичета ползвал ли е някой хомеопатичните кампки Nopar против колики? Подариха ми една опаковка, но листовката е на гръцки и нищо неразбирам. Ако някой има опит да сподели.

Въпреки лошото и мъгливо време аз смятам да го изведа Гоги!

# 72
  • Мнения: 9
bilyanka запека е и моя болна тема. Ето как процедирам аз: Впи всяка смяна на памперс масаж около пъпа в посока по часовниковата стрелка, после присвиване на крачетата към стомаха и мазане на дупето с бебешко олио. Ако ден и половина няма ефект грабвам термометъра. Нямя начин да не стане. Но ако пък и това не помогне вместо рермометър използвам стръкче здравец или сакъз(мушкато май се казваше). Сигурна съм че това е временно явление. Иван си има такива моменти - два пъти досега. Ще се нормализират нещата. Peace

# 73
  • Мнения: 145
Гери,ей сега ще ги погледна, но за тези в парка,направо сте супер..
Дю, честито ви кръщене , супер снимки..
Трейси, честито ви месечинство..
За АМ - ние сме на фризолак и от седмица му правя по 150 - вода и не го насилвам, ако ще..случва се да пие по 60,90,120 а и по 150 - колкото му се иска...ние да не би да сме като часовник..
От вчера ми се върти из главата,че май си имам ревливо бебе..вчера цял ден е ревал и мрънкал и направо..вие как казвате че се заглеждат и играят..при нас ако има 5 минути гукане е добре..рев..или май е глезльо,щото като го взема и поспира с мрънкането..все ми се дават за пример разни деца дето се смеели и си стояли кротки , а моето видиш ли все неспокойно..Дупето да му ядат..дали може на тази възраст да ни мъчат колики още..
Да ви питам мами на АМ - кога ще сменяте бибата с по-голяма дупка?Малкия само се гърчи и прави заден мост като яде и се нерви..какво ли означава това..кажете моля..

# 74
  • Мнения: 2 382
Дю, честото ви християнче Hug!
Трейси, честита месечинка, бъдете живи и здрави и двамата Hug!
Диди, днес в Пв е ужасна мъгла.По-добре си стойте вкъщи.А секрет наистимна може да вземеш сама.
За хремата останах доволна от Виброцила и Куикс, но като казвам хрема, на Белослава нослето течеше като чешма и на моменти не можеше да търпи биберон в устата, защото нямаше от къде да диша.Това и мина много бързо- за 2-3 дена, после още 4-5 дена кашляше, за да извади секретите.Но от както се е родила си има едно леко хъркане в нослето и сутрин за 1-2 мин след сън гласът й е леко гъгнещ.Май това е въпросния заден ринит при бебетата, който се влачи много дълго време.Винаги казвам и на двамата педиатри за това, но не ми изглеждат особено притеснени.В интерес на истината много често забравям да промивам профилактично и предполагам, че това също е причина за събиране на малко секрети и от там е хъркането.Та исках да кажа, че това хъркане е съвсем различно от хремата.
Рибката, аз знам за един шампоан против крусти на Мустела.Ако не са много, не бързай.Аз докато купя шампоан и на Белослава й минаха от само себе си.
Ивуша, ние минахме на втори номер дупка и определено малката се храни много по-спокойно.Ако си на шише с клапа или тръбичка, няма опасност от по-големите дупки, защото потокът се забавя.

Общи условия

Активация на акаунт