Августовски бебета - тема № 4

  • 25 969
  • 746
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 145
Шайн,благодаря,сега видях че сте с месец по-големи от нас..явно трябва да поизчакам. Дай пример за шише с тръбичка или клапа,че ..
Какво ще правя с тези шишета,Божидар иска само от старата серия на Фарлин и евентуално вода от Нук - явно към него ще се ориентирам, хем че тук ми погъделичкахте любопитството с тези Томи Типи  Wink

# 76
  • Бургас
  • Мнения: 341
Ивуша , с трабичка са шишетата на Доктор Браун. Аз давам в такова чайче, доволна съм.

# 77
  • Мнения: 521
Момичета, мерси за пожеланията Simple Smile тъкмо правя пай и ще нося да почерпя на работата.
Рибката, ние за крусти ползваме едно кремче Vitella, много е ефикасно. Можеш да проваш.
Гануша, аз си купих Ваby Vac от аптеката. Но незнам дали и в БГ продават по аптеките, можеш да пробваш  Peace
Билянка, не мога дапомогна за запек, досега да чукна на дървоо не сме имали. Но ние сме само на кърма.
За нослето - и на нас вече ни мина хремата. Аз не съм давала нищо, само промивка с физиологичен разтвор след като съм изсмукала сополките с прахосмукачката.
Тerpsyhora, честита месечинка и на вас. Колко бързо лети времето, а?

Последна редакция: пн, 19 окт 2009, 14:55 от tracy_t

# 78
  • София
  • Мнения: 1 486
И моето момче днес прави 2 месеца - приемете почерпката съвсем виртуално, защото не мога в момента да кача снимки.

ganusha80, благодаря за пожеланията   Hug

tracy_t, честит празник и на вас! Да е здравичък и нощем много да спинка Дани   bouquet

ivu6a, ние ползвахме Авент, много трудно ядеше и купихме биберони 2-ри размер. Ядец- ефекта беше за две седмици и пак зор- час, час и половина отиваше за едно ядене. После купих Томи Типи (антиколикови с индикатор за температура) и се родихме- и аз и бебето. Почна за 10 минути да си изяжда яденето.

ribkata87, аз ги чаках, чаках да минат сами тези крусти, но не стана. Купих му гелче на Avene Pediatril- Cradle cap gel  и шампоан Mustela- Foam shampoo for newborns. Май имат ефект, но всъщност ги ползвам от четвъртък само, та не съм много убедена така ли е.

# 79
  • Sofia
  • Мнения: 1 713
Дю, Честито Християнче! Живо и здраво да е!  Hug Hug Hug
Много хубави снимки, а малкият Коци изглежда много е слушкал. Grinning
Гледам, че сте го събличали голичък, не му ли беше студено? Аз много се притеснявам, защото нашето кръщене ще бъде на 8 ноември и незнам как ще бъде.

Гери, а кой е потребителя? Не мога да разгледам снимките.

Честити месечинки на всички бебоци!   bouquet Hug  bouquet

# 80
  • Мнения: 18
Здравейте!Отдавна не съм писала,предполагам,че сте коментирали темата за запека,но моля помагайте-от събота не сме акали,от вчера давам едно сиропче Лактолоза МИП,но все още няма ефект,незнам какво да правя вече,притеснявам се
И ние бяхме така, но след 3 дни със сиропа и почна сам да ака преди това само с термометър, муловка или сапунче, но по-често със сапунчето, че го правех много тъничко да не му дразни много на дупето. Иначе и аз много се бях шашнала, щото нали уж кърмените бебета рядко имат запек, ама ние голям зор видяхме. От седмица си ака самостоятелно даже взе да става редичко и му спирам сиропа за няколко дни да видим дали пак ще се запече.

Гледам, че коментирате количеството мляко на хранене, а да ви питам по колко хранения на ден правите? Защото мисля, че е от значение и това. Аз не съм се цедила да видя колко ще изядем, защото детенце си върви добре с кг. за 42 дни 1380 сме качили и вече сме 5500, което си е супер за изписано от болницата бебе с тегло 2980. Ние от седмица дори две сме на 6 хранения, от които последното е в 21ч.
Да ви питам бебоците ви имат ли колики още и продължавате ли да им давате капки? И всъщност как да разбера кога да ги спра?

За активна гимнастика още не сме купували и може би няма да купуваме, не знам за сега се справяме с играчките около Ники и тези на кошарата. Бих казала, че сме доста активни през деня прави намек 5 часа съм и то не всеки ден. Единственото, което ме дразни са ортопедичните гащи, че с тях не може много да рита затова взех да му ги слагам само като ще спи. Гимнастика и масаж правя вечер след баня. Хванах му цаката просто почвам къпането с 30 минути по-рано и няма мрънкане и плач от глад.
ganusha80 с какво си лекуваш хемороидите?
А сетих се да ви питам и за Виброцила - той не е ли за деца над 1 година?

# 81
  • Мнения: 34
Честити месечинки на бебчовците, да слушкат мамите!   bouquet
Шайн , невролог и ортопед я смятат, за наддаването доки гледа реалната възраст, за височина и тегло няква мешавица между реална и коригирана, за ваксините се консултира с невроложката и и ги слагаме на реална възраст.

# 82
  • Мнения: 1 241
Благодаря ви за милите думи!  Hug

Гери, ти даде парола, но иска и потребител.  Laughing Иван скоро сигурно ще се престрашат за бебче. Сега чакаме сестра му.  Laughing

Хариела, в църквата ме попитаха дали е студено, за да включат печка, но не беше нужно. Може да попиташ в църквата, където ще правите кръщенето дали отопляват. А водата в казана е топла, съблича се за няколко минути, после се увива в хавлийка.

До сега бяхме навън, Коци папка вече, сега ще хапна и аз  - и пак на разходка.

# 83
  • Мнения: 1
Eхо, завърнах се от Русе!
Лидия, ти май питаше - в Здравец Изток живеех.
Трейси, ама как го залъгваш с тази биба?!! Аз давах биба, ама си иска цица и това е! Абе гладен си е направо... и така през три часа.. направо не знам къде съм бече.. хич не мога да се наспя!
Аз Марти го разхождах днес из квартала- много добре му понесе и само спинка...
Та в тази връзка - мами Софиянки - айде среща в сряда в 12.00 в Южния парк - дават го хубаво времето...
Янче, сори, че името ти не е в началото на поста  Laughing , и аз вчера отскочих до Сридерса и в последните 30 мин на намалението отнесох едни дънки... ами така де, и аз съм човек!
Утре мисля да ходя на масаж, че много ми липсва.. аз много си обичам по принцип..
Да ви кажа, нали ви се бях оплакала, че малкия големи напъни прави да се изака, а не е запечен грам, и си взех Био Гайя капки  18 лв  Shocked и мисля, че положението значително се подобри.. та който има такъв проблем, може да опита!
Дю, честито ви християнче! Много сте сладки
Гери, ама супер е Жорко, от къде му избара това костюмче?
Да ви се похваля - от вчера го слагам в активната гимнастика... яд ме е, че не пробвах по-рано!! Ами голям кеф! Особено сутрин много си играе..
А за дискотеката - и мен ме пишете!! Ама с това кърмене кога ли ще бъде..  newsm78

# 84
  • София
  • Мнения: 1 486
Ей, Дю, голяма съм блейка - честито кръщение! Гледах ви снимките- много кте хубави, Коци е много, много сладко бебе- да ти е жив и здрав, много здравичък и много щастлив   bouquet

# 85
  • Мнения: 521
Италианче, ами радвам се че иска бибка. Като се разцърка, само като му я дам и веднага се унася...
За дискотеките - ние вече излизахме няколко пъти вечер с татито, бабата гледа малкия, ама не не диско де, само малко на бар или на гости. и се прибираме към 1, сега като махнах храненето в 3, може и да излезем някой път  ukliam1 lalalala.

# 86
  • Варна
  • Мнения: 98
Ивуша  моите шишета са на Нук от 0 до 6 месеца, така че карам още с тях и Дария си изпива млякото за 10 минути не се сърди.

Sosmy с нищо не ги лекувам, но те вече ми се посвиха. Преди мажех с Проктогливенол гел, той става за кърмачки, но не ми помогна много, въпреки че съм чувала добри отзиви за него, ако искаш опитай. Може би по-добър вариант са свещичките, но мен ме беше страх да си ги слагам / въпреки че  излезе цяло бебе от мен още ме е страх от такива работи/. Аз процедирах така – след тоалетна винаги се измивам с ледена вода, за да е чисто мястото и от студа да се свият. Незнам дали е от това, но се посвиха. А за коликите и аз това се чудех аз постоянно и давам Инфакол как ще разбера че са спрели. Ще давам докато стане на 3 месеца, така и така имам още две шишета, а после спирам.

# 87
  • Мнения: 371
Здравейте ,

Честито кръщене на Коци. Да е живо и здраво сладкото бебче.  smile3501

Честити месечинки на всички бебчета. Да са живи,  здрави и много обичани.

За бибероните на шишетата ние одавна пием с 2 дупки. Мисля днес да подменям всички шишета и залъгалки. Още се чудя на каква марка да заложа, с изклячение на АВЕНТ. От всички, които съм ползвала най- харесвам тези на Томи Типи, но пък са много големи и не могат да се съберат повече от 3 шишета в стерелизатора Thinking Сега умувам за НУК. Доволни ли сте от тях???

# 88
  • Мнения: 18
Забравих да ви питам и за още нещо - Моят малък Ники яко ми хапе пръста, възможно ли е да почват мъките със зъбите
Здравейте ,

За бибероните на шишетата ние одавна пием с 2 дупки. Мисля днес да подменям всички шишета и залъгалки. Още се чудя на каква марка да заложа, с изклячение на АВЕНТ. От всички, които съм ползвала най- харесвам тези на Томи Типи, но пък са много големи и не могат да се съберат повече от 3 шишета в стерелизатора Thinking Сега умувам за НУК. Доволни ли сте от тях???

Ние сме с Нук  от самото начало и съм много доволна. Ето този модел

# 89
  • Мнения: 105
Момичета,благодаря ви за отговорите,относно крустките,много сте мили Hug  bouquet
ДЮ-Честито ви християнче,да ви е живо и здраво и много да ви радва!
и ние мисли да купим на малкия активна гимнастика,но не знаем каква точно newsm78Вашите какви са и колко струват?Гледахме една на Бертони джунгла,около 40 лв,но незнам.
Аз кагато родих също имах хемороиди ,но се мазах с Долопрокт(около 10 лв е)и ми минаха за 3 дни,така,че ако искаш пробваи и с това Sosmy

Общи условия

Активация на акаунт