Бременна съм и имам температура-може ли да пия хапчета?

  • 15 206
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 208
Бременна съм в 7 месец и имам температура 37,3-може ли да пия някакво хапче за да я сваля?

# 1
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
По време на бременност може да се пие парацетамол или
панадол, но непременно отиди на лекар.
За температурата има причина!

# 2
  • Пазарджик
  • Мнения: 372
Парацетамол но се консултирай с личната АГ защото можеби има причина да вдигаш температура Hug

# 3
  • Мнения: 3 157
37,3 не е висока температура,няма нужда да се сваля.Ако все пак си решила да се тъпчеш с лекарства-парацетамол може,да.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 440
Понякога тази температура може да се вдигне сутрин рано или следобед и безпричинно.До 37.5 даже не се счита за температура.А до 38.5 дори може да не се пие нищо, за да успее организма да се прибори сам, и ако не успееш да я свалиш тогава да вземеш нещо.Освен парацетамол мисля ,че и един аналгин не би ти навредил.Или едното или другото.

# 5
  • Мнения: 3 157
Аналгина всъщност е противопоказен за бременни и малки деца,освен по изключение(много висока температура,която не се сваля с нищо друго).Та не е вярно,че са еднакво безобидни.

# 6
  • Мнения: 208
Благодаря Ви за бързите отговори.Снощи не съм пила нищо,чаках да се качи температурата и тогава,но тя спадна от само себеси.Мислех сутринта да ходя на лекар,но нямах температура и се отказах.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 26 379
ползвай хомеопатични-при температура-Беладона,Осцилоскокцинум и т.н.

# 8
Здравейте момичета!И аз имам същия проблем с температурата.Вечер се покачва малко на 37.5.А сутринта като се събудя и измеря спаднала.На мене тези хомеопатии не ми помагат хич пих и осцилококцинум 2 опаковки и ефекта нулев.Даже ми стана по зле отколкото бях.Незнам какво да правя и аз съм бременна в 8 месец и малко местрах от всичката тази ситуация,но какво дасе прави.

# 9
  • Мнения: X
Аз през почти цялата си бременност поддържах температура-37.2-37.3.
Има жени,при които е нормално и не е нужно да пиеш лекарства.

# 10
  • София
  • Мнения: 12 554
Бременна съм в 7 месец и имам температура 37,3-може ли да пия някакво хапче за да я сваля?

Това не е обезпокоителна температура за бременна жена, така че не е нужно да пиеш нищо.

Общи условия

Активация на акаунт