Двойни дози антибиотик на дете под 2 годинки..

  • 1 656
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 078
Здравейте!
Пиша ви със свито сърце, защото едва днес установих, че давам двойни дози антибиотик на детето си.. Момиченцето ми е на годинка и 10 месеца, 8500 грама..
Миналата сряда й бе поставена диагноза двустранен отит и силно зачервено гърло, предписан й бе Аугментин 312 (3х3,5мл.).. Веднага отидох в аптеката, която е в самата поликлиника и купих антибиотика.. Обърнах внимание на аптекарката, че е за дете!
Не разбирам от антибиотици, защото до сега не ми се е налагало да давам, аз самата пия рядко..
Аптекарката ми е продала вместо Аугментин 312, Аугментин ES (645мг.) и ми е написала/преписала от рецептата/ върху него 3х3,5мл... Обясни ми само, че това е детския Аугментин и това е!
Вчера майка ми забелязала, че в листовката пише 645, а не 312 и ми каза, че според нея това е разфасовка за възрастни или поне за големи деца.. Днес се отбих в една аптека и питах дали това е така и жената с ужас ми каза, че давам двойни дози на детето си..
Личната ни лекарка е на някаква конференция и не вдига телефон, утре обаче е първи ден на работа и веднага ще отидем..
Детето няма видимо влошено състояние, няма обриви, нито каквито и да било други признаци на предозиране..
Въпреки това съм много притеснена за здравето му и не знам какви могат да бъдат последиците от този прием..!?
Моля, дайте ми съвет дали е необходимо да дам нещо превантивно като защитна реакция срещу предозираното количество АБ, необходимо ли е да напаривм някакви изследвания на черен дроб, бъбреци..
Какво мога да предприема срещу аптеката, в която ми продадоха този АБ, при положение, че не пазя касов бон, но пък съм сигурна, че покупката е вписана в техния журнал, както и името на дъщеричката ми..
  

# 1
  • Мнения: 5 760
Категорично е сгрешила- давайте по 1,5 мл 3 х дневно от тази опаковка по 625 мг. За тази възраст е 3 х 5 мл от 156 мг или 2 х 7,5 мл .
Може да получи гъбички.

Общи условия

Активация на акаунт