На колко часа се редуват Панадол И Нурофен?

  • 123 007
  • 29
  •   2
Отговори
# 15
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Напълно подкрепям siska79.

Със слагането на суппозитория се постига максимално бърз резултат при сваляне на температура посредством контакта на лигавицата с лекарството.

Чрез поставяне на свещичка се постига максимарно бърз резултат.

И правилно. Не на оцета. Действа се с обтриване с мокри кърпи или направо с хладък душ или вана в леген или корито, примерно.

Момичета, за пореден път призовавам - пазете децата от високата температура.

# 16
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
Дъщеря ми е на четири и половина и изобщо не се колебая да сложа свещичка при нужда. Действа в пъти по- бързо от всичко останало.

# 17
  • Мнения: 6 713
Има такива и за големи кг.Това с оцета хич не  е добре-само с вода Peace

А защо с оцета не е добре? Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 360
Една съфорумка в мойта отчетна ни каза,че мажес белтък по гънките на мишниците,на коленете и мисля и по вратлето,но не съм много убедена за врата,действа от опит казвам и то на висока Т. Peace
И мен ме интересува за оцета,ако може да разясните?
Дано днес сте по-добре Hug

# 19
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
Белтък при моето дете нито веднъж не е подействал.

Иначе всичко зависи от причинителя на самата Т явно- има ужасно упорита Т, която не се повлиява абсолютно от нищо, докато не му дойде времето да премине.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Момичета,много благодаря за подкрепата на всички! Hug
Днес е доста по-добре,цял ден не е вдигал повече от 37,2!Много ми олекна,дано така се задържи и вече да не вдига.
Иначе ето аз как процедирам над 39:първо давам някакво понижаващо температурата /на което му е ред/ и ако е над 39,1-39,3 хладен душ за около 2-3 мин с наблягане по главичката.След това бързо го подсушавам и почвам с компресите по челцето.Но снощи доста време се задържа висока,въпреки душа и Нурофена и точно,когато мислех да давам Панадол /бяха минали 2,5часа от приема на Нурофена/,тя взе,че спадна до 37,8 и го сложих да спи.Това е засега.Благодаря за отговорите!

# 21
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Момичета, само да вметна, че по аптеките се продават и едни компрес-лепенки за сваляне на температура. Пълни са с охлаждащ гел, слагат се на челото и ръчичките и също много помагат при сваляне. На принципа на мокрите кърпи действат.

# 22
  • Мнения: 5 228
Момичета, само да вметна, че по аптеките се продават и едни компрес-лепенки за сваляне на температура. Пълни са с охлаждащ гел, слагат се на челото и ръчичките и също много помагат при сваляне. На принципа на мокрите кърпи действат.

И аз ги ползвам за дъщеря ми, много са ефикасни. Казват се Kool Patch или нещо подобно.

# 23
  • Мнения: 1 473
Когато температурата не се повлияе от Панадол, започвам да редувам с Нурофен до като не спадне. Винаги давам количеството лекарство за възрастта на детето ми, което е посочено в листовката към лекарството.
За сваляне на висока температура съм обтривала с мокри кърпи краката и подмишниците.
Има и един друг изпитан начин за сваляне на температура, настъргват се сурови картофи и се слагат в кърпа, а нея я слагате на челото. Действието е много бързо, но е подходящо за по-големи деца.

# 24
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 541
Педиатрите на Нико  казват ,4е ве4е не се редуват Панадол и Нурофен-или едното или другото ,а при Т над 39.5 Хексалгин -все пак това не е лек препарат....
за ман Панадола не действа и не го взимам давам по 5мл. Нурофен и като не действа -мокри кърпи по мишни4ките и 4орапки....

# 25
  • Мнения: 283
и на мен веднъж ми се наложи да давам през два часа, редувах панадол и нурофен, защото имаше 39 и й беше зле, а и зъбите много я боляха... цялата се обрина, но за 3 дена й мина и педиатъра каза, че не било страшно. иначе избягвам да й давам лекарства, ама тогава се панирах

# 26
  • София
  • Мнения: 5 079
Панадолът се дава през 6, а Нурофенът през 8 часа. Никога не бих ги редувала. Peace

# 27
  • Мнения: 2 111
Никога не съм редувала Панадол и Нурофен.
Панадол изобщо не може да свали температурата при дъщеря ми/говоря за температура 38.8/.
Затова давам само Нурофен.
За съжаление свещичките веднага ги изкарва след поставяне.

# 28
  • София
  • Мнения: 44 115
нурофен не давам.
парацетамол - под формата на калпол -на 4 часа.  ако е висока Т - свещички - по-бързо действат...няма такъв филм - голям е, свещички има и за възръстни....интерестно ако детето повръща иначе как ще му дадеш Т-понижаващо.
Също действам с приятно  хладък(не леден) душ или вана.
Ако Т е над 39,5 - хексалгин 10 капки.
Калпол - давам според написаното на кутията 10 мл. не е много. действа обикновенно.

Имало е 1-2 пъти, когато  калпола не е  помагал и Т се е катерила нагоре - давала съм хексалгин, около 3 часа след калпола.

Ако Т спадне давам когато пак се покачи, а не редовно през 4 часа да го тъпча детето с нещо.

# 29
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 750
Не съм редувала сиропите,давала съм ги поотделно.На Ели при висока Т помагат чорапки с оцет и свещичка в дупето.

Общи условия

Активация на акаунт