Как трябва да пишат левичарите?

  • 19 927
  • 100
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3
здравейте, искам да Ви попитам нещо. Дъщеря ми пише с лява ръка, вече е втори клас, много си развали краснописа, но пише вярно и грамотно. Бях на родителстка среща и учителката ми каза да я уча да пише с дясна, това е напълно погрешно в кой век живеем, защо е такова образоването ни, всеки ден и се прави забележка в училище че пише грозно. Искам да питам как да й помогна да пише по красиво, Вие водите ли децата си някой да им показва защото аз не мога , а явно учителката няма да я остави.

# 46
  • у дома
  • Мнения: 7 141
Моето дете е втори клас и е левичар -ето как пише http://svetlaem.snimka.bg/education/chitatelski-dnevnik-na-ogi.516433.20344842 - много му беше трудно в началото,няма да лъжа,но аз изисквах да пише елементите точно както трябва и не отстъпвах и честно си признавам,че е писал доста повече от дадените домашни.Аз съм си му показвала,не му е показвал някой друг.И до ден днешен си пише с лявата ръка.
Между другото заповядай в темата на второкласниците http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=540637.0

# 47
  • Мнения: 2 885
здравейте, искам да Ви попитам нещо. Дъщеря ми пише с лява ръка, вече е втори клас, много си развали краснописа, но пише вярно и грамотно. Бях на родителстка среща и учителката ми каза да я уча да пише с дясна, това е напълно погрешно в кой век живеем, защо е такова образоването ни, всеки ден и се прави забележка в училище че пише грозно. Искам да питам как да й помогна да пише по красиво, Вие водите ли децата си някой да им показва защото аз не мога , а явно учителката няма да я остави.

Оставете детето да пише с лявата ръка вярно и грамотно. Не знам за какво им е този краснопис като вероятността да работи на компютър е голяма в почти всяка професия днешно време, която изисква писане. А при такова отношение на учителката бих я върнала в първите 7 г. Детето ходи на училище, за да учи и да е щастливо, не да му се натяква колко грозно пише.

След опит в училище в чужбина от едва 2 месеца си давам сметка, че преподаватели и родители сами сме си виновни за положението в днешно образование в БГ - много нерви, натякване, обиди, агресия, стрес и крещене. Кому е нужно? Да сме свиквали, че и шефа щял да крещи?!

svetlaem, детенце пише много хубаво. Браво! Само това с писането на домашните му малко ме смути, но пак БРАВО!

# 48
  • у дома
  • Мнения: 7 141
Е,не е писал до несвяст де,ако е било хубаво времето сме си писали само домашните и сме излизали на разходка,но по принцип съм искала да се старае и да се помъчи да стане както трябва,а не да казва не мога...

# 49
  • Мнения: 2 885
svetlaem, извинявай много Hug, аз какво съм прочела...че ти му пишеш домашните в началото.Embarassed Embarassed Embarassed
Да, и аз така постъпвам. Няма тън-мън. На родителската среща много го похвалиха. Но в клас пише грозно и драска рисунките извън очертанията, а у дома пише като третокласник. Преди месец не е писал и една чертичка, на 5 г е. Т.е. проблема е в концентрацията в клас - там се разсейва, докато вкъщи сам и на тишина се справя отлично.

Няма значение с коя ръка пише в случая едно дете, може в клас от многото странични шумове да се разсейва и в същото време да бърза да върви редом с другите деца. И става мазало. Но учителката не е редно да прави забележка, а да помогне. Подхода е важен!

# 50
  • София
  • Мнения: 39 764
desms, оставете детето да пише така както иска.
Аз съм превъзпитана и съм имала повече недостатъци от това превъзпитание, отколкото плюсове.
Дъщеря ми е 3ти клас, в паралелка с изобразително изкуство. С дясната ръка борави само с компютърната мишка. Ами не пише красиво, даже понякога и сама не може да си разчете какво е написала. Не съм получавала съвети да я уча да пише с другата ръка.
Понякога сама иска да пробва. Но й казах ако иска да пробва, но като порасне още малко. Т.е. в момента да си набляга на писането с лявата ръка.
Имах приятелка, която пишеше и с двете ръце. Но ми се струва, че ако накараш детето на този етап да започне да пише с дясната, ще го върнеш много назад в развитието му.

# 51
  • Мнения: 40 924
Да се изтезават децата да пишат с дясна ръка е безсмислица. Нека пише с която му харесва, като левичарството не служи за оправдание за грознописа. И с лява, и с дясна ръка може да се пише красиво. Впрочем, нека се поправя. Красивото писане няма особен смисъл. По-важно е да се пише четливо, което не е съвсем същото. И без това в днешно време малко се пише на ръка. Докато детето е в училище е важно да му разчитат лесно контролните. Останалото са екстри.

Има обаче деца, които пишят еднакво лесно и с двете ръце. Такова дете е по-добре да бъде приучено да пише с дясната. Единствено поради съображения за удобство - левичарите замазват с ръка написаното, бутат се със съседа и пр.

# 52
  • Брюксел / София
  • Мнения: 2 497
Когато племенницата ми започна да пише с лявата ръка, родителите й я "понатиснаха" и тя се научи да пише с дясната. Когато дъщеря ми започна да пише с лявата ръка, решихме с мъжа ми, че няма никакъв смисъл да я караме да пише с дясната, ако с лявата й е по-удобно. Вярно, че ми беше малко трудно да й помагам: заставах зад нея и аз хващах нейната лява ръка с моята и така се опитвах да й показвам, но ми беше трудно. Дъщеря ми пише доста красиво с лявата ръка. Честно казано, не знам дали всичко прави по-добре с лявата ръка, не съм обръщала внимание Embarassed, защото просто не смятам, че е толкова важно. Купуваме й химикалки за левичари, показани са във филмчето. От скоро се учи да пише на български и май няма проблеми с ченгелчетата, добре изглеждат.

# 53
  • Мнения: 116
Според мен да си пише както му е удобно на детето.

# 54
  • Мнения: 3
благодаря на всички за подкрепата, svetlaem детето ти пише  много добре ще ти покажа моята дъщеря как пише.

# 55
  • Мнения: 2 641
и дъщеря ми пише и рисува с лявата ръка. аз мога и с двете. с лявата проблема е че не се вижда какво си писал и все закриваш текста с ръка. но я уча да пише с лявата ръка както се пише с дясната - да изписва буквите и числата по същия начин. Не виждам връзка с краснописа, с коя ръка пишеш???
това за очите мисля че също не е проблем. затворих си лявото око и виждам достатъчна площ от листа за да не се кривя. най-важно е за всички деца да се научат да стоят с прави гърбове и опрени лакти на бюрото. тетрадката може да е с лек наклон, но не и гърба. тренирам дъщеря ми вече 2-ра година с това седене по малко да свиква.
опитвам се да си припомня как са писали децата от училището за слепи деца, но там пишеха на Брайл и не съм обърнала внимание на нещата, които вълнуват авторката на темата.
но със сигурност не трябва да е "както му е удобно на детето" Simple Smile - с крив гръб и силно килната тетрадка. с лявата ръка може да се пише с права тетрадка съвсем спокойно. въпрос на тренинг е. още като забелязах че дъщеря ми си служи с лявата ръка започнах лека по лека да я обучавам за да свиква. сега изписва числата много красиво, а има още 2 години докато тръгне 1 клас. значи едно неподготвено дете би се справило добре към 3 клас. това е.

# 56
  • Мнения: 2 641
Когато племенницата ми започна да пише с лявата ръка, родителите й я "понатиснаха" и тя се научи да пише с дясната. Когато дъщеря ми започна да пише с лявата ръка, решихме с мъжа ми, че няма никакъв смисъл да я караме да пише с дясната, ако с лявата й е по-удобно. Вярно, че ми беше малко трудно да й помагам: заставах зад нея и аз хващах нейната лява ръка с моята и така се опитвах да й показвам, но ми беше трудно. Дъщеря ми пише доста красиво с лявата ръка. Честно казано, не знам дали всичко прави по-добре с лявата ръка, не съм обръщала внимание Embarassed, защото просто не смятам, че е толкова важно. Купуваме й химикалки за левичари, показани са във филмчето. От скоро се учи да пише на български и май няма проблеми с ченгелчетата, добре изглеждат.

момичета, кое е това филмче и какви са тези химикалки за левичари??? ние имаме ножици за рязане с лявата ръка, но могат да се ползват и от човек режещ с дясната Simple Smile просто се гледа от другата страна и ръба къде минава Simple Smile

# 57
  • у дома
  • Мнения: 7 141
Дадено е малко по-напред в темата  - http://www.dailymotion.com/video/x1g658_writing-left-handed_school

# 58
# 59
  • Мнения: 2 641
http://www.anythinglefthanded.co.uk/acatalog/yoropen_set.html#a537N

някой опитвал ли е стакова чудо да пише Simple Smile ? струва ми се доста добро и мисля да го поръчам?

Общи условия

Активация на акаунт