как се научихте да готвите?

  • 9 918
  • 161
  •   1
Отговори
# 135
  • Варна
  • Мнения: 193
  Когато заживях с мъжо установих ,че незнайно как съм наследила това от майка ми тя готви божествено  Blush и милото казва че съм готвила някои неща като майка му Бог да я прости Praynig

# 136
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 982
и аз да се запиша Simple Smile

още от малка много обичах да се вра около баба, когато готви и да я гледам какво прави какво слага, а с гледането следваха и  мноооого въпроси Grinning горката жена как ме е издържала не знам Grinning иначе и майка ми положи доста услия да ме научи, но когато преди време се разболя, и не можеше да гледа домакинството, а имам татко и батко, които искат и трябва да ядат ии много бързо приложих на практика, това което вече бях научила на теория Simple Smile

# 137
  • Мнения: 41
Родителите ми са готвачи,може би покрай тях съм се научила или е по наслество Laughing

# 138
  • Мнения: 281
Научих се с четене-на готварски книги.
Още като бях на 15 взе да ме влече готвенето Grinning
Майка ми не е кулинарка,готви/готвеше много рядко,баба ми също.
Откъде този мерак при мен...? Laughing

# 139
  • София
  • Мнения: 1 312
Не знам дали мога да готвя...но смело да бъркам   - да.  Да готвя е удоволствие за мен, от малка наобикалях майка ми и надничах зад нея какво прави.И много добре тя правеше като ми позволяваше да се представям и аз  с някой и други манджи... От 6 клас  готвех..е смело казано ...по точно забъркавх разни. Първата тава беше с гювеч и я занесох в работа на майка ми...направо смело изпълнение...искаха ,не искаха,трябваха да хапнат..... Simple Smile Simple Smile
Не обичам да спазвам рецепти,обичам по нюх да се справям.

# 140
  • Мнения: 91
На 13 години отидох да уча в друг град, живеех на квартира и трябваше сама да се науча да готвя. Първото приготвено от мен ядене отиде в кофата, защото го загорих. Но после всичко си дойде на мястото.

# 141
  • Мнения: 157
Специално се регистрирах, за да напиша едно ГОЛЯМО БЛАГОДАРЯ на всички bg mami, които отделят от времето си, за да споделят рецепти и опит в готвенето в този форум. За последните три месеца съм влизала стотици пъти като гост и съм чела наготово техните съвети, успехи и несполуки. Преди като трябваше да готвя, се притеснявах адски. А сега така се ошлайфах, че гледам и по засуканите ястия. Убеждавам се, че форумът е наистина по полезен от четенето на готварски книги, защото си има тънкости, които професиналистите се скъпят да споделят в книгите си. А като съм чела и за провалите на някои мами, тайничко ми се е вдигало и самочувствието. Joy

# 142
  • Мнения: 780
Виках , виках неволята и се научих  hahaha . Сега смея да твърдя , че съм на средно ниво   chef bowuu

# 143
  • Мнения: 145
Аз още напълно не съм се научила да готвя Joy Joy Joy

Иначе в това ми начинание мои много добри помощници са:
1."Готварска книга за мъже" - мисля, че е отпреди 25 - 30 години:)
2. Google Simple Smile
3. А отсега нататък мисля, че и този подфорум ще ми бъде от голяма полза Wink

# 144
  • Мнения: 1 252
Баба беше готвачка и една ваканция остави части от пиле и каза , като се прибера - да си направила супа. Shocked
Бях в 4-5 клас.

Гледах го , търсих литература - все сложни рецепти.
Отидох до съседката и тя ми каза .
Направих  всичкопо инструкции на съседката , но тя като каза сложи около една лъжица ориз
След като го сложих ми се видя малко  Mr. Greenкой да ми каже, че набъбва.
Реших , че сбъркала и сложих 1 чаша ориз и така вместо супа - стана някакво ризото.
Но за да не ме откаже завинаги от готвенето баба ме насърчи, казвайки , че е много вкусно.

# 145
  • Мнения: 27
Когато станах на 18 заживях сама и волю-неволю трябваше да се науча да си сготвя нещо за хапване, а не да разчитам на мамините гозби. Първото,което направих,беше "пиле с картофи" Laughing. Лесна рецепта,но доста се позпотих Embarassed.Истинското ми научаване беше когато се омъжих Heart Eyes.Естествено,доста неща отидоха в кофата,но сега смея да твърдя,че съм добра в готвенето,щом мъжът ми е доволен,а той обича да си похапва вкуснотийки.А пък заради децата се научих и на много други неща като сладкишчета,тортички и т.н.Сега голямата ми дъщеря ми е голяма помощница в кухнята.  food002

# 146
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 536
Майка ми е кулинар.Но много закостенял.Не експериментира,не признава новото.Аз имах голямо желание да готвя от мъничка,но тя ми забраняваше категорично.Имах право да чистя варива,беля лук и подобни помощни дейности.На няколко пъти ги издебнах с баща ми и ги изненадвах,като първото ми блюдо бе печени сандвичи.Заедно със украсата от краставици.Бая шамари изядох.Чак след сватбата вече може да се развихря,но важното си е желанието.Щом те влече няма начин да не се научиш.

# 147
  • Мнения: 145
Мен ме научи мъжът ми Wink

Благородно ти завиждам  Peace Мисля, че си късметлийка  Wink

# 148
  • Пловдив
  • Мнения: 2 877
Понаучила съм това-онова от майка ми, от бабите ми, от леля ми, от баща ми. Всички готвят божествено, но и много различно. Останалото научих от разни рецепти и самостоятелни експерименти. Е, имам още цял живот да уча и експериментирам. Simple Smile Но сега вече не само аз приемам съвети от тях, но и те от мен. Simple Smile  Mr. Green

# 149
  • Мнения: 221
С някой несполуки и много експерименти. И постепенно всичко си идва на мястото.    chef  bowuu

Общи условия

Активация на акаунт